Göz iltihaplanmasi,Konjonktivit, gözakı iltihaplanması
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The Hastalıklar page is where you will Hastalıklar hakkında detaylı ve faydalı bilgiler.
 1. #1
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.556

  Standart Göz iltihaplanmasi,Konjonktivit, gözakı iltihaplanması

  Retinada ödem, retina yırtılması retina hastalıkları retina dekolmanı kornea retina
  Konjonktivit, gözakı iltihaplanması:

  Konjunktivit gözün ak tabakasının iltihaplamasıdır. Göz akı, göz kapakları ile göz bebeği arasındaki beyaz tabaka vede göz kapaklarının iç yüzeyidir, buna bağlayıcı doku deriside denir. Konjunktivitin en belirgin özeliği gözlerin kızarmasıdır. Konjunktivit çocuklarda daha yaygın olarak görülür. Bu rahatsızlığı birçok sebebi olabilir:

  A-) Bulaşici olmayan konjunktivit
  1-) Allerjik göz iltihaplanması
  2-) Bahar nezlesi
  3-) Kosmetik maddelerden dolayı
  4-) İş yeri (kaynak, karla çalışma, toz, yabancı madde, kimyasal maddeler) nedeniyle ortaya çıkan iltihaplanma
  5-) Sefdef hastalığının sebep olduğu iltihaplanma

  B-) Bulaşıcı hastalıkların sebep olduğu göz akı iltihaplanması
  1-) Virüsler: Grip virüsü, herpes virüsü, adeno virüsü veya zona virüsü göz akı iltihaplanmasına neden olur.
  2-) Bakteriler: Stafilokokken, steptokokken, chlamdien ve gonokokken enfeksiyona sebep olur.
  Gözlerin bakteri veya virüsler tarafından enfeksiyona yakalanması gözlerin ellerle ovalanması nedeniyle olur.

  Göz akı iltihaplanmasının belirtileri:
  Göz akı iltihaplanmasının en belirgin özeliği gözlerin kızarması, göz yaşlarının artması, göz kapaklarının sabahları yaşarması ve göz akı tabakasının şişmesi en önemli belirtilerdir. Bahar nezlesi nedeniyle ies gözler aşırı yaşarır, kızarır ve aşırı kaşıntıya sebep olur. Gözde yabancı madde varmış gibi yaşarma veya hissinide buna ilave edbiliriz.Virüslerin sebep olduğu enfeksiyon sadece bir gözde rakatsızlığa sebep olabileceği gibi ikisindede rahatsızlıklara sebep olabilir. Göz kapaklarında yanma, yapışmalar vede çapaklar oluşur.

  Konjonktivit nasıl teşhisedilir?
  Göz akı iltihaplanması hemen bakınca anlaşılacak bir durumdur, fakat buna neyin sebep olduğunu teşhis edilmesi gerekir ve ancak o zaman tedavinin yapılması gerekir. Bahar nezlesi ortaya çıkan göz kaşıntısı, yaşarması ve iltihabının asıl sebebi ise bağırsak mantarlarıdır. Bu nedenle ayrıca dahiliye uzmanlarınca defi-hacet testi gerekir.

  Ne yapılabilr?
  1-) Gözakı iltihaplanması bir gözden diğerine çabukca geçebilir, bu nedenle gözleri ovalamamak gerekir
  2-) Gözdeki iltihaplar ve çapak suyla yıkıyarak temizlenir.
  3-) Gözler kurulanmak istediğinde bir defa kulanılan kağıt mendiller tercih edilir.
  4-) Göz iltihaplanmasındakulanılan kağıt mendil başka bir maksatla kulanılmamalıdır
  5-) İltihaplar azıyorsa mutlaka göz doktoruna gidilmelidir.

  Hastalığın oluşumu:
  Sıradan komplike olmayan bakterilerin sebep olduğu iltihaplanmalar 2-3 gün içinde iyileşir. Virüslerin sebep olduğu iltihaplanmalar ise daha uzun süre devameder. Herpes virüsünün sebep olduğu iltihaplanmalar ise heran yeniden ortaya çıkabilir. Tehlikeli olan ise mevcut olan virüslu enfeksiyona bakterilerinde karışması ile birlikte superenfeksiyon oluşur ve buda hemen tedavi edilemezse görme rahatsızlıklarına sebep olur.

  Konjonktivitin tedavisi:
  Konjunktivitin tedavisi iltihaplanmaya sebep olun etkenin teşhisi ile mümkündür.
  1-) Gözakı iltihaplanmasına şayet allerjik etkenler sebep oluyorsa allerjiye karşı damlamalar kulanılır.
  2-) Gözakı iltihaplanmasına virüsler sebep oluyorsa, buna karşı immün sistemini kuvvetlendirici doğal ilaçlar kulanılır. Bazı doktorlar kortizonlu göz damlası yazmaktadırki bunun yantesiri oldukca büyüktür.
  3-) Bakterilerin sebep olduğu iltihaplanmaya karşı antibiyotik ilaçlar kulanılır.
  Hertürlü iltihaplı hastalıklara karşı immün sistemini kuvvetlendirerek mücadeleetmek mümkündür ve bunların başında ZYE ve sinirliot preparatları, Gökçek Tonik ve Gökçek İksiri gelir.

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır. Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 2. #2
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.556

  Standart


  Alıntı bedegt1 Nickli Üyeden Alıntı
  hocam iyi günler ben daha önce size göz kanlanması için yazmıştım dediğiniz gökçek iksir ve kan çayını aldım 15 gündür kullanıyom gözümdeki kanlanma tam olarak geçmesede eskiye göre gözdeki kanlanma azaldı benim sizden öğrenmek istediğim benim arkdaşımda basür var ve damarlarda çatlak varmış basür hakkında tavsiye ettiğiniz ilaçlara baktım fakat arkadaşımın bu söylediğiniz gökçek iksir acaba bu çatlağada iyi gelirmi bilgi verirseniz sevinirim  Mrb 15 günde iyileşme olması çok iyi bu sizin daha kısa sürede iyileşeceğiniz anlamına gelir.Arkadaşınız için Gökçek İksir ve basur çayı iyi gelir. Doğru beslenirse tedavi süreci kısalır. www.gokcekdiyet.com Göz kızarıklığı, kanlanması, ve kaşıntısı olan Filipinli bayan ne yapabileceğini sordu ve ben ona hariçen siyah çay kompresi yapmasını ve dahile göz damarlarını temizlemek için Gökçek İksiri ve kolesterol çayı kulanmasını tavsiyeettim. Bayan daha önce göz doktoruna gitmiş ve doktorunun yazdığı damlamalar fayda etmemişti. Bayanı 3 hafta sonra gördüğümde teşekkür etti ve rahatsızlığının geçtiğini söyledi. Kolesterol çayının gözün kanlanması ile ne ilgisi var diyeceksiniz. Evet anlamsız gibi geliyor. Göz damarları çok narin kılcal damarlardır bu damrlardaki yağlanma nedneiyle göze yeterince besleyici madde ulaşmaz ve problemler ortaya çıkar. Damarlar arınırsa problem kendiliğinden yok olur. Oğlumun sevdiği çok ilginç bir bilgisayar oyunu vardı onunla fazla oynayınca gözleri kızarıyordu. Gökçek İksir ile 4 hafta bir kür yaptı ve kızarıklıklar tamamen yok oldu.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 3. #3
  diane Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  2

  Standart GÖz İltİhaplanmasi,Konjunktivit, gözakı iltihaplanması

  Merhaba
  Ben GÖz İltİhaplanmasi Yanİ Kİrpİk Dİplerİnİn İltİhaplanmasindada GÖkÇek İksİrİnİn Faydasini GÖrebİlİrmİyİz.lÜtfen Yardimci Olursaniz Çok Sevİnİrİm
  Saygilar

 4. #4
  diane Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Jun 2008
  Mesajlar
  2

  Standart kirpik diplerinde iltihap

  merhaba
  daha önce 2 kere doktora gittim.2 adet damla verdiler gözüm için 2 sefer gitmemdede damlanın birini bırakmamı söyledi doktor.şimdi yine tekrarladı sağ gözüm köşesi biraz kanlanıyor sonra geçiyor.damlayı damlattıktan sonra ama sürekli tekrarlıyor bir türlü iyileşme göstermedi..bir anlam veremiyorum.doğrusu bende diğer damlasına devam ediyorum..bu konuda önereceğiniz bir yol varmı?
  saygılar

 5. #5
  büsraa Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Sep 2008
  Mesajlar
  1

  Standart

  bende iste tam bu sorun var cok kötü sisti gözlerim hep gözlerim asiri yasariyo kasiniyor ve daha söyledigin bir sürü seyy hepsi bende var acilen göz doktoruna gitmem gerekiyor
  paylasim icin tesekkürler yoksa gitmicektim doktora

 6. #6
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Mesajlar
  3.643

  Standart Şaşılık

  Normal koşullarda her iki gözün baktığı cismin görüntüsü, her iki gözün foveasma düşer, Eğer görüntülerden biri fovea dışında bir noktaya düşüyorsa göz kayıyor, yani şaşıhk (strabismus) var demektir. Kaymanın derecesi, her iki gözün optik eksenleri arasında ortaya çıkan açıyla tanımlanır. Kayma yukarı, aşağı, içe ya da dışa olabilir. Çocukların yaklaşık % 3′ünde şaşılık bulunduğu bildirilmiştir. Çocukta şaşıhk teşhisi konulur konulmaz, tedaviye başlanmalıdır. Halk arasındaki yanlış bir kanıya göre, çocuk büyüdükçe şaşılığı da düzelmektedir. Bu yanlışın artık terkedilmesi gerekir. 6 aya kadar olan süt çocuklarında hafif göz kaymaları bulunabilir. 6 aylıktan sonra göz kayması hala sürüyorsa, çocuğu şaşı olarak kabul etmek gerekir. Her göz küresini hareket ettiren altı ayrı kas bulunmaktadır. Bunlardan üst rektus kası göz küresini dışa baktırır, alt rektus kası da aşağıya baktırır ve içe bakmasına yardim eder. Alt oblik kas ise gözü yukarı baktırır, dışa bakmasına yardım eder. İç rektus kası ise gözü içe baktırır. Üst oblik kası gözü aşağı baktırır, dışa bakmasına yardım eder.Normal iki gözle görme (binoküler görme) sırasında bakılan cismin görüntüsü her iki gözün foveasmdan oluşur. Bu iki görüntü beynin görme ile ilgili oksipital lobundaki korteks bölgesine (17. korteks alam) taşındığında, beyin bu iki görüntüyü tek bir görüntü olarak algılar. Ayrı ayrı oluşan görüntülerin beyin tarafından tek olarak algılanması olayına “Füzyon” denilmektedir. Her iki gözün retinasında görme yönleri birbirinin aynı olan alanlar bulunur. Bu alanlara ya da noktalara “Korrespondan noktalar” denilmektedir. Gözlerden biri kaydığında, bu gözde görüntü foveamn dışında bir bölgeye düşer. Fovea dışındaki bu yerin görme yönü farklı olduğundan, çift görme (diplopi) olayı ortaya çıkar. Bazı vakalarda normal gözdeki foveaya düşmüş olan birbirinden farklı iki görüntü, üst üste olarak görünür. Bu duruma “Konfuzyon” denilmektedir, 6 yaşindan küçük çocuklarda çift görme ya da konfuzyon olayı, şaşılığa bağlı olarak geliştiğinde, kayan gözdeki görüntüyü silmek amacıyla o bölgede bir kör alan oluşturulur. Böylece şaşılıktan kaynaklanan görüntü karışıklığı önlenmiş olur. Bu olaya “Süpresyon” denilmektedir. Bir gözdeki şaşıhk uzun süre sürdüğünde, süpresyon mekanizması daha da ön plana çıkıp o gözün görme işlevinde körlüğe yakın bir azalma gelişir.Şaşılıkta içe kaymaya “Esotropia” (konverjans şaşılık), dışa kaymaya “Eksotropia” (diverjans şaşılık), yukarı kaymaya “Hipertropia”, aşağı kaymaya da “Hipotropia” denilmektedir. Şaşıhk vakalarında tedavinin başlıca iki amacı vardır. Bunlardan birincisi kişinin her iki gözünde de iyi bir görme sağlayarak, iki gözle görebilme yeteneğinin (binoküler görüş) kazandırılması, ikincisi de kişinin görüntüsünün düzeltilmesidir. Bu amaçlara yönelik olarak “Kapatma tedavisi”, gözlük ve cerrahi girişimler uygulanır. Kapatma tedavisinde amaç, görmesi azalan gözün görmesini çoğaltmak için sağlam gözün kapatılarak, kayan gözün görme olayına zorlan-masıdır. Bu tedavi 7 yaşından küçük olan çocuklarda sonuç verebilmektedir..

 7. #7
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.556

  Standart


 8. #8
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.556

  Standart


 9. #9
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.556

  Standart


 10. #10
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.556

  Standart


Benzer Konular

 1. Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 04-11-2012, 09:08
 2. Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 01-04-2012, 09:29

Tags for this Thread

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri