ikdidarsızlık, erken boşanma empotans, cinsellik, ereksiyon, libido
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The Hastalıklar page is where you will Hastalıklar hakkında detaylı ve faydalı bilgiler.
 1. #1
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.892

  Post ikdidarsızlık, erken boşanma empotans, cinsellik, ereksiyon, libido

  ikdidarsızlık, erken boşanma empotans, impotence, erektil dysfunctioncinsel isteksizlik,  İkdidarsızlık, empotans, impotence, erektil dysfunction:

  İkdidarsızlık veya empotans kişinin eşi ile yatığında cinsel münasebette bulunamamasına verilen isimdir. Bunun bilinen çok önemli iki türü mevcuttur.

  1-) Ereksiyon bozukluğu (ikdidarsızlık, impotence corundi): Cinsel münasebet sırasında penisin yeterince sertleşmemesi nedeniyle ortaya çıkan başarısızlık veya bazılarında erken boşalma veya geç boşanmada bu katagoriye girer.

  2-) Kısırlık (impotence generandi): Ereksiyon (penisin sertleşmesi) olmasına rağmen çocuk yapamama durumu görülür. Burada meni gelmesine rağmen menideki sperma ya hastalıklı veya sperma olmaması nedeniyle kısırlık görülür. Halkarasında ikdidarsızlık deyince genelikle ereksiyon bozukluğu nedeniyle, yani penisin sertleşememesi nedeniyle cinsi münasebet (sex) yapamamaya denir. Şayet kişide 6 aydan uzun bir süre bu durum devamederse vede sex denemelerinin % 70?i başarısızlıkla sonuclanırsa o zaman kronik ikdidarsızlıktan bahsedilir.

  İkdidarsızlık rahatsızlığı 40 yaşına kadar olanlarda % 10 çivarında ve 40 yaşının üzerindekilerde % 30-50 arasında olduğu tahmin edilmektedir.

  İkdidarsızlığın (empotans) sebepleri:
  Ereksiyonun (ikdidar, penisin sertleşmesi) bir çok faktörü vardır ve bunların başında sinir sistemi, damarlar, hormonlar ve psikolojik durum sayabiliriz. İkdidarsızlığın % 69 oranında organik sebeplerden ileri geldiğini Prof. Porrst, Hamburg, 4500 hastası üzerinde yaptığı araştırmalara göre idea etmektedir. Organik sebeplerden ortaya çıkan ikdidarsızlığın % 33 oranında damarsertliği, % 25 şeker hastalığı, %10 prosrat amaliyatı, % 11 sinirsel hastalıklar ve yaralanma, % 8 oranında kimyasl ilaçların yantesiri, % 7 uyuşturucu bağımlılığı ve % 6 oranında hormon bozukluklarının sebep olduğu tesbitedilmiştir.

  İkdidarsızlığın önemli faktörleri:
  1-) Kalp ve kan dolaşımı hastalıkları: Damar sertliği (arteryoskleroz), kolesterol ve yüksek tansiyon
  2-) Şeker hastalığı
  3-) Prostat amaliyatı
  4-) Belfıtığı nedeniyle sinirsel zedelenme
  5-) Hormon bozuklukları
  6-) Sinirsel hastalıklar
  7-) Kimyasl ilaçların yantesirleri
  8-) Alkol, sigara ve uyuşturucu maddeler
  9-) Aşırı şişmanlık
  10-) Uyku rahatsızlıkları

  11-) En önmeli faktör askterlerin yemeğine katılan cinsel güçü azaltıcı ilaçlar. Bu ilaçlar insanlarımızda kalıcı kötü etkilere sebep oluyor. Askerden dönenlerde iktidarsızlık veya askterden öncesine göre aşırı cinsel yetersizlik en önmli problemlerden biridir. Askerden dönünce eski cinsel gücünü kaybedenler beni aramakta ve çaresini sormaktadır. Peki beni tanımayanlar, onlar ne olcak. Türk Silahlı Kuvvetlerinde yapılan bu anormal sistem kaldırılmalırı, yoksa millet yakında ikdidarsızlaşacaktır. Bende 2 aylık askerlikten dönünce eski perfomansımın yerinde olmadığını görünce Üroloji kliniğine gittim. Yapılan muayenelerde bir problem yok dediler. Bende problem yoksa neden eski performansım yok dedim. Bilemiyecğiz dediler. Ben kedndim doğal ürünler kulanarak eskisindende iyi duruma geldim. Peki bu milyonlarca insanın durumu ne olacak? Genel Kurmayın buna bir çare bulması gerek. Almanyada evli olan askerler hafta sonu evlerinde geçirir. Bekarlar hafta sonu sebest hareket eder, yani genelevlerine gitmelerine engel olunmaz.

  İkdidarsızlığın (empotans) sebeplerinden % 20-30?unu ise psikolojik nedenlerdendir.
  1-) Stres
  2-) Depresyon
  3-) Eşle uyum sağlıyamama
  4-) Başaramıyacağım diye korkma
  5-) Kötü cinsel münasebetleri kafasından silememe

  Alkol:
  1-) Alkol sinirler için en büyük tehlikedir, çünkü alkol sinir hücrelerini öldürür. Bu nedenle sinirler sinyalleri düzenli olarak gönderemez ve ortaya erksiyon bozuklukları (ikdidarsızlık) çıkar.
  2-) Alkol vücudun hormon dengelerini bozar ve testosterolun (erkeklik hormonu) seviyesini düşürür ve erkeklerde zamanla kadınsı oluşumlar görülür, yani göğüsleri büyür ve kadınlık hormonu östrojen oranı çoğalır vede cinsel arzuları yok olur.
  3-) Alkol kişide psikolojik rahatsızlıklara sebep olur ve kişide depresyon ortaya çıkar.

  Kimyasal ilaçlar:
  Ereksiyon problemleri olanlar yüksek tansiyon, psikolojik rahatsızlıklar ve ağrılara karşı kimyasal ilaçlar alırlar. Bu ilaçlarda kişinin bütün hormon dengelerini alt üst eder. Böylece kişinin durumu sürekli kötüleşir.

  Uyuşturucu maddeler:
  Uyuşturucu maddeler (eroin, esrar, kokain, vb.) beyin ve sinir hücrelerini yavaş yavaş öldürür ve kişi kendini konturoledemez duruma düşer. Uyuşturucu bağımlılarında ereksiyon bozuklukları (iktidarsızlık) pek tabi bir durumdur. Geniş bilgi için haşhaş ve koka?ya bakınız.

  Şeker hastalığı:
  Şeker hastalarının % 30-50?sinde ereksiyon problemleri olduğu görülmüştür. Şeker hastasında penisin ana gövdesinde (corpus cavernosum) şeker artıkları bulunur ve bunlar penisin sertleşmesini önler. Ayrıca şeker nedeniyle tahrip olan sinir hücreleri signal gönderemez ve ereksiyon problemi ortaya çıkar.

  İkdidarsızlığın teşhisi:
  Hastalığın teşhisi için doktor hastayı birçok testlerden geçirir. Bunların başında damar sertlikleri, hormonları-, sinirlerin-, testislerin- ve penisin durumu konturoledilir. Hastanın eşi ile sex yaşamı incelenir ve eşlerle konuşulur. Rahatsızlığın neden ileri geldiği tam olarak anlşılana kadar araştırmalara devamedilir ve kesin teşhisten sonra tedaviye geçilir.

  İkdidarsızlığın tedavisi:
  1-) Rahatsızlığa büyük oranda damar sertliğinin (arteryoskleroz) sebep olduğu anlaşılmaktadır. Sarımsak, Gökçek İksiri veGökçek Tonikile damar sertliği tedavi edilebilir.
  2-) Şeker hastalığında başlanğıç safhası ise Aloxi ile tedavi edilebilir. Ayrıca çemen-, acıbadem-, çörek-, ve keçisedefi preparatlarıda etkili olabilir.
  3-) Prostat amaliyatı olmadan önce mümkünse doğal ilaçlarla prostat rahatsızlığı tedavi edilmelidir. Bu rahatsızlığa karşı Gökçek İksiri, ısırgankökü-, sabal-, ve meragülü preparatları kulanılır.
  4-) Sinirsel rahatsızlıklar kılıçotu preparatları veya Gökçek İksiri kulanılır.
  5-) Kimyasal ilaçların yan tesiri Gökçek İksiri ile tedavi edilebilir.
  6-) Uyuşturucu bağımlılığına karşı yulaf preparatları veya Gökçek İksiri kulanılır.
  7-) Hormon anaormalikleri Gökçek İksiri ile tedavi edilebilir.
  Ayrıca çakşır-, laden-, damiyana-, gigko-, ve ginseng preparatlarınında etkili olduğu söylenmektedir, fakat etkileri ispatlanmamıştır.

  Gökçek İksiri etkilidir, fakat damarların temizlenmesi zaman alır. viyagra ile yapılmak istenen nedir? Penise yeterince kan pompalanamadığından iktidarsızlık olmaktadır. Gökçek İksiri bu işi problemsiz çözmektedir, ama 10 larca yıldır yağlanan damarların açılması tabiiki hemen olmaz ve bir kaç ay sürebilir.

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır. Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.
  Açıklama: Hayvansal besinler damarların iç yüzeyinde (mukazasında) plaklar olşmasına (yağlanmasına) neden olur. Damarların yağlanarak sertleşmesi yüksek tansiyona sebep olur. Damarlar yaşalandıkca beyin, kalp, penis ve vajinaya yeterince kan gitmemesi demektir. Buda felç, kalpkrizi, rekeklerde iktidarsızlık ve kadınlarda cinsel isteksizliğe sebep olur. Hayvansal besinleri azaltmak, hatta peyniri asla yememek gerekir. Gökçek İksiri ile tıkanan damarlar açılır ve kişide beyin kanaması, kalpkrizi erkeklerde iktidarsızlık ve kadınlarda cinsel isteksizlik rizikoları ortadan kalkar.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 2. #2
  biroybil Çevrimd??? Administrator
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Mesajlar
  108

  Standart Erken BoŞalma  ERKEN BOŞALMA (PREMATÜR EJAKÜLASYON)


  Erkeklerde orgazma ulaşma anında meni sıvısının çok erken ve kontrolsüz bir şekilde boşalmasıdır. Bu durumun tarifi; erkeğin henüz boşalmak istemediği halde boşalmasıdır. Cinsel ilişki sırasında veya cinsel ilişkiye başlamadan önceki aşamada meydana gelebilir. Erken boşalma sorunu olan bir erkek bu sorundan dolayı ciddi psikolojik sıkıntılar yaşayabilir.

  Erkeğin boşalmasını hızlandıracak çeşitli etmenler söz konusudur. Ne kadar genç olursa, o derecede erken boşalması beklenir. Yine heyecan düzeyine bağlı olarak ve bununla ilişkili bir şekilde eşinin daha istekli, uyarıcı olması ve heyecan uyandırması ile boşalma süresi kısalır. Önceki boşalmadan sonra aradan geçen süre uzunsa, erkeğin boşalmasını kontrol etmesi zorlaşır ve daha çabuk orgazma ulaşır. Birleşme esnasındaki gidip gelmeler hızlandıkça boşalma ihtimali de artar. Kaygılı, sinirli ruh hali erken boşalma nedenleri arasındadır.

  Sonuçta yeni evlenmiş, uzun süredir veya hiç cinsel ilişkide bulunmamış, genç, cinsel heyecanı yüksek, istekli bir adam, biraz heyecanlı, biraz tedirgin bir şekilde hızlı bir cinsel birleşmeye meylederse erken boşalma riski altındadır. Evliliklerin çoğunda böyle anlar olması hiç de şaşırtıcı olmamalıdır.
  Peki karşılıklı memnuniyet içinde bir cinsel hayat sürdürürken birden ortaya çıkan erken boşalma sorunu neden oluyor? Cinsel ilişkide rol alan tüm fizyolojik olayların zihinsel fonksiyonların ve duyguların kontrolü altında olduğunu unutmamak gerekir. İnsan cinsel işlevi yerine getiren bir robot değildir ki, programlandığı şekilde devam etsin.

  Her şey normal seyrinde giderken bir akşam eve günün stresinden bunalmış, yorgun ve sıkıntılı bir halde gelmiş bir erkek düşünün. Eşiyle cinsel ilişki içine girdiği zaman dahi bir yığın sorun zihnini kurcalamaya devam ediyor. Kısa süren bir sevişme erken boşalma ile sonlanıyor. Daha sonraki gecelerden birinde eşiyle tekrar yatağa girdiğinde aynı stresi yaşamıyor, ama bu sefer acaba yine başarısız mı olacağım, boşalmamı kontrol edebilecek miyim? gibi sorular aklına geliyor. Bu kaygı söz konusu şahsın öncekinden daha erken boşalmasına yol açacaktır. Böylece bir kısır döngü içine girer: başarısızlık korkusunu takip eden performans anksiyetesi ve onun sonucunda yine başarısızlık olan bir kısır döngü.

  Tedavi Girişimleri

  Boşalmayı geciktirmek amacı ile çeşitli ilaçlar denenmiştir. Lokal uyuşturucu kremler veya spreyler bunların başında gelmektedir. Ancak sadece penisin üzerindeki sinir uçlarını uyuşturmak fazla yarar sağlamaz. Ereksiyon ve ejekülasyonun tüm otonom sinir sistemini ilgilendirdiğini unutmayalım. Esas büyük cinsel organın iki bacak arasında değil, iki kulak arasında olduğunu söyleyenlerin iddiasını hafife almamak gerekir. Ayrıca bu tür ilaçlar, lokal uyuşturucu etkisi ile boşalmayı geciktirmekten çok penisin duyarlığını azalttığı için, temastan duyulan cinsel zevki azaltmaktadır. Bu lokal uyuşturucu maddeler cinsel birleşme esnasında vajen duvarından emilerek bu dokuların hassasiyetini azalttıklarından, kadının orgazm olmasında gecikmeye yol açmakta ve sorunu adeta pekiştirmektedir. Bu yüzden bu tür sprey ve kremler tıbbi pratikte çok yaygın kullanım alanı bulmamaktadır.

  Son zamanlarda depresyon tedavisinde kullanılan bazı ilaçların yan etki olarak boşalmayı geciktirdiği fark edilmiş ve bu ilaçlar tedavide kullanılmaya başlanmıştır. Bu ilaçlardan hastalar yarar görmektedir. Ancak boşalma kontrolunda sırf ilaca dayalı bir tedavi yararlı olsa da, ömür boyu ilaç kullanmanın zorluğu nedeniyle cazip görülmemektedir. Aslında boşalmayı kontrol edebilme bir öğrenme sorunudur. Hastanın bu öğrenimine yardımcı olmak amacıyla ilaçla tedavi edilmesi, veya daha doğru bir ifade ile, tedaviye ilaç eklenmesi doğru bir yaklaşımdır. Yani esas olan, erkeğin kendini ve eşini memnun edecek şekilde boşalmasını kontrol edebilmeyi öğrenmesidir.

  Prezervatif kullanılmasının boşalmayı geciktirmede yararlı olduğunu ifade edenler vardır. Doğum kontrol yöntemi olarak kullanılmıyorsa, sırf boşalma kontrolü için prezervatif kullanılması çok cazip gelmemektedir.
  Asıl problem, erken boşalmanın bir hastalık olarak kabul edilmesindedir. Erken boşalma tanısına yol açan boşalma zamanı ile ilgili erken ve geç kavramları göreceli olduğuna göre, erkeğin orgazm olarak boşalabilmesi, ister geç kabul edilsin ister erken, cinsel işlevin doğal olduğunu gösterir. Genç ve yeni evli olanlar başta olmak üzere erkeklerde çok sık görülen erken boşalma yakınması, yanlış bir şekilde, cinsel işlev bozukluğu olarak kabul görmektedir. Bu yaklaşım doğal bir olayı bir hastalığa dönüştürmektedir. Olay bir bozukluk, bir hastalık kabul edilince, bu yakınmayla doktora başvuran erkekler, verilecek bir ilaçla tedavi edilecekleri beklentisi içine girerler.

  Her erkeğin aynı duyarlıkta olmadığı, aynı cinsel tepkiyi vermediği bir gerçektir. Yukarıda belirtildiği gibi, fazla cinsel heyecan duyan ve psikolojik anksiyete içindeki erkekler daha erken boşalır. Öyleyse, boşalmayı kontrol etmek öğrenimi içinde öncelikle cinsel heyecanı yatıştırma ve sakinleşmek gelir. Hem zihnen hem bedenen gevşemek, sakinleşmek önemli oranda yardımcıdır. Sık cinsel birleşmede bulunmak boşalma aralarını ve dolayısı ile duyarlılığı azaltacaktır.

  Cinsel birleşme anında erkeğin pozisyonunun boşalma üzerine etkisi vardır. Bu yüzden bazı pozisyonlarda boşalma daha hızlı olmaktadır. Erkeğin üstte olduğu klasik cinsel birleşme pozisyonu (misyoner pozisyonu) boşalmanın geciktirilmesi için elverişli bir pozisyon değildir. Daha rahat olduğu, kolay gevşeyebildiği ve efor harcamadığı bir pozisyonda erkek boşalmasını daha rahat kontrol edebilir.

  Tedavi için önerilen en basit yöntem, sevişme esnasında erkeğin boşalma anına yaklaştığını hissettiği zaman, penisin ucunu (glans) iki parmağı arasında sıkarak vücuttaki cinsel heyecanın azalmasını bir süre beklemesi ve yeteri kadar gevşedikten sonra tekrar sevişmeye başlamasıdır. Bu yöntem uygulanırken bekleme anında derin derin nefes alınmasının da yararı olmaktadır.

  Bu amaçla telkin edilen egzersizlerin başında ?başla-dur? (start-stop) metodu gelmektedir. Bu metodda erkek kendi durumunu, beden fonksiyonunu gözleyip, dönülmez yola giriş anını iyi belirlemeli ve bu ana odaklanmalıdır. Kendi iç değişikliklerini iyi tanıması ve vücudunun kontroldan çıkarak üstünden atlayıp orgazma ulaşacağı eşiğe yaklaşmakta olduğunu fark etmelidir. Bunun için gevşemek ve kendi bedenine konsantre olmak gerekir. Eşinin cinsel tepkilerini, kendine karşılık verişini düşünmeden, adete kendini bedenine hapsedip, cinsel uyarılarla kendinin çözülüşünü seyretmelidir. Bu şekilde boşalma olmadan önce sevişmeyi, cinsel uyarılmayı durdurur. Zirveye varıp hızlı bir inişe geçmek üzere dağın dik yamacından gittikçe yükselirken, tam zirve öncesi yeniden geriye doğru kayarcasına orgazmdan uzaklaşır. Biraz durup geri kayışını iyice gördükten sonra yeniden sevişmeye, uyarılmaya başlar. Her sevişmede bu şekilde dört, beş denemeden sonra boşalacak şekilde kendini gevşek bırakır. Uyumlu bir eşin yardımıyla uygulanan başla-dur tekniği iyi sonuç vermektedir.

  Bu yöntemlerle sonuç alınamazsa, bir terapistin kontrolunda eşlerin birlikte yerine getirebileceği uygulamalar vardır. Bu uygulamalar eşlere tarif edilerek ?ev ödevi? şeklinde yapmaları istenir. Öncelikle cinsel birleşme yasaklanıp erkeğin boşalma refleksini kontrol etmeyi öğrenmesini sağlayacak egzersizler yaptırılır. Herhangi bir kaydırıcı kullanmaksızın kuru olarak eşinin elle penisi uyarması istenir. Birkaç denemeden sonra bu uyarmada kaydırıcı kremler kullanılması önerilir; ancak uyarı yine elle yapılır. Tüm bu uyarılarda yukarıda anlatıldığı şekilde dönüşümsüz orgazm eşiğine varmadan uyarı kesilip duyarlığın azalması beklenir. Burada erkek yeteri kadar sakinleştiğini eşine belirterek yeniden uyarıya başlamasını sağlar. Dolayısı ile bu egzersizlerde ne zaman başlanacağı ve ne zaman durulacağını bilmek için eşlerin iyi iletişim içinde olmaları gerekir. Görüldüğü gibi bu egzersizler esnasında cinsel ilişkiye devam edilmekte ama cinsel birleşme (duhul) yasaklanmaktadır. Eşler cinsel ilişkilerini cinsel birleşmeye hedefli bir eylem olarak ele almaktan uzak duracaklardır.

  Erkek dönüşümsüz ana yaklaştığını iyi fark etmeyi öğrenip, heyecanını daha iyi kontrol altına aldığı ve gevşemeyi öğrendiği zaman ikinci basamak ödeve geçilir. Hareketsiz ve tamamen gevşemiş bir şekilde sırt üstü yatar vaziyette iken eşi eliyle bir iki kez başla-dur egzersizini uyguladıktan sonra, kadın üste çıkar ve oturur vaziyette penisin vajen içine girişi sağlanır. Bu esnada eşlerin her ikisi de heyecana kapılarak hareket etmekten kaçınırlar. Bu sükunet erkeğin kendisini tamamen gevşemiş ve boşalmanın kontrol altında olduğunu hissetmesine kadar devam eder. Sonra kadın, erkeğin orgazma giden seyahatte bulunduğu yeri kontrol ederek vücut hareketleri ile uyarmaya başlar. Bu esnada erkek sakin olmalı ve kendi durumu ve bulunduğu düzeyle ilgili olarak gerekirse kadını yönlendirmelidir. Kalçalarından eli ile tutarak kadının hareketlerini kolaylıkla kontrol edebilir. Bu tür egzersizler yardımı ile öğrenme haftalarca sürebilmektedir. Bu konuda eşlerin istekli ve sabırlı olmaları gerekir. Erken boşalma yakınmasıyla doktorunuza başvurduğunuzda, bu egzersizlerle ilgili çok daha detaylı ve kapsamlı bilgiler edineceğinizi umarız.

  Bu egzersizler sonucunda boşalmada yeteri kadar geciktirme sağlanınca, ?iyileştim? ön yargısı ile hareket etmek doğru değildir. Israrla vurguladığımız gibi erken boşalma bir hastalık olmadığına göre, boşalmanın geciktirilmesi, bir hastalıktan kurtuluş değildir. Böyle bir yargı, ardından gelen cinsel ilişkilerde öğrenilenlerin ihmal edilmesiyle heyecanın artmasına ve sorunun tekrarlamasına yol açabilir. Aslında en doğru olanı, erkeklerin boşalma kontrolü sağlamayı öğrenmesi ve bu tecrübelerini her cinsel ilişkide kullanmaya çalışmasıdır.

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Gökçek İksir'i ile tedavi olmak mümkündür. Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır.Gökçek İksiri vücudu cüruflardan arıtır, iltihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Gökçek Tonik mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü alerjiye karşı etkilidir.

  Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.Gökçek Diyet
  Geniş bilgi için Şifalı Bitkiler ve Alternatif Tıp ismli kitabımızda mevcuttur.

  tıp2000
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 3. #3
  biroybil Çevrimd??? Administrator
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Mesajlar
  108

  Standart Erkeklerde "sertleşme" sorunu

  Erkeklerde "sertleşme" sorunu

  ANKARA (İHA) - Türkiye'de 40-70 yaş arası erkeklerin yüzde 70'inin sertleşme sorunu yaşadığı ortaya çıktı.


  Her erkeğin hayatının bir döneminde sertleşme sorunuyla karşılaşabileceğini belirten uzmanlar, erkeğin duygularının cinsel gücünü etkilediğini kaydetti. Uzmanlara göre, Türkiye'de insanlar ayda 5 kez cinsel ilişkiye giriyor. Cinsel Tıp Derneği Başkanı Dr. Cem Keçe, 40-70 yaş arası Türk erkeklerinin yaklaşık yüzde 70'inin sertleşme bozukluğu yaşadığını söyledi. Keçe, cinsel ilişki için gerekli sertliği başlatamama, sağlayamama veya devam ettirememe durumunda sertleşme bozukluğundan bahsedilebileceğini ifade ederek, "Cinsel temas esnasında, cinsel istek duyulmasına karşın, erkek cinsel organının sertleşme bozukluklarına, yeterli veya kesinlikle sertleşmemesine iktidarsızlık, 'erektil disfonksiyon' ya da 'empotans' adı verilir" diye konuştu. Keçe, cinsel konularda araştırmalarıyla bilinen Masters ve Johnson'na göre, cinsel ilişkilerin yüzde 25'inde sertleşmenin sağlanmasında sürekli bir sorunun olduğunu vurguladı. Sertleşme bozukluğun bir çok amaca hizmet edebileceğine dikkat çeken Dr. Keçe, şunları kaydetti:
  "Örneğin, erken boşalmayı, parafilik bir problemi, homoseksüel yönlenmeyi, kişinin partnerine karşı isteksiz olmasını veya cinsel kimlik bozukluğunu saklıyor olabilir. Yada sertleşme bozukluğu erkeğin, partnerinin üstünlüğüne karşı kendini savunabilmesine hizmet edebilir. Bunların ve diğer kişiler arasındaki konuların farkına varılması, sertleşme bozukluğunun çözülmesi için önemlidir. Çünkü cinsel kimlik bunalımındaki bir erkeğin iktidarsızlığı; var olan içsel çatışmalardan, sembolik olarak rahatsız olduğu homoseksüel dürtülerden kurtulmasına ve hayat bunalımını aşmaya yardımcı olacaktır. Yani iktidarsızlığın anlamı aydınlatılmalıdır. Ayrıca erkekler; erkeklikle ilgili yetenek, yeterlilik, hisleri ve günlük hayatın sorumluluklarını yerine getirme gücü gibi öznel hisleriyle mücadele etmek zorundadır. Bu bağlamda erkeklik dikkate değer bir şekilde tehlikeye düştüğünde yani toplumun kendine erkek olarak yüklediği sorumlulukları yerine getiremediğinde sertleşmede başarısızlık yaşaması muhtemeldir. Psikolojik sertleşme bozukluğu yaşayan erkeklere uygulanan modern cinsel tedaviler, hastaya gizlenen duygularının farkına varılması konusunda yardım edilmesini, kişiler arasındaki problemlere yeni çözümler geliştirmek, çiftin iletişimi geliştirmek, yakınlaşma için engellerin aşılması ve daha geçekçi cinsel beklentilerinin ve cinsel güvenle ilgili duygularının geliştirilmesini içeren birçok bileşene sahiptir. Birçok erkek hayatlarının utandıkları taraflarını açığa vurmada zorluk yaşar ve kendilerinin yüz kızartıcı veya utandırıcı yönlerini saklarlar. Bu konuları ortaya çıkarmak veya çözmek cinsel terapiyi etkili bir şekilde ileriye götürebilir ve sertleşme bozukluğu yaşayan erkeğe, bu zorluğu hakkında daha iyi bir içgörü sahibi olması konusunda yardımcı olur."


  İş ve eş sorunları, ekonomik sorunlar, ruhsal gerginlikler, yorgunluk, ilişkideki diğer problemler gibi nedenlerden dolayı her erkeğin hayatının bir döneminde sertleşme problemiyle karşılaşabileceğini anlatan Keçe, "Bu doğal ve olağan bir durumdur. Çünkü her zaman ve bütün koşullarda yeterli sertleşmenin sağlamasını beklemek cinsel bir mit olmaktan ileri gidemez. Fakat sertleşme problemi sık tekrar eder, ısrarcı olursa ve cinsel birleşmeyi sık engellerse; bu durum tedavi gerektirir. Ayrıca iktidarsızlık sadece bir kişinin sorunu değil karı-kocanın ortak sorunu olarak algılanmalıdır" açıklamasında bulundu.

  GERÇEKÇİ OLMAYAN BEKLENTİLER; CİNSEL MİTLER
  Erkeklerin cinsel performans açısından kendileri açısından gerçekçi olmayan beklentilere fazla önem verdiklerini söyleyen Keçe, cinsellikte hurafelere itibar edilmemesini istedi. İktidarsız erkeklerin partnerlerinde de zamanla yanlış inanışların ve düşüncelerin gelişebileceğinin altını çizen Cem Keçe, "İktidarsız erkeklerin partnerleri tarafından genellikle kabullenilen düşünce; sertleşmeyi başarma konusundaki başarısızlığın onları küçülttüğünü veya cazibelerini yitirdiklerini ve erkeğin başka bir kadınla birlikte olduğunu akla getirir. Ayrıca hem erkek hem de kadın penisin bir makine olduğu inancında olabilir. Bu makine, her zaman, her yerde, her koşulda ve her partnerle çalışması gerekir düşüncesi de bilinen en eski cinsel mitlerden biridir" dedi.


  Erkeklerin her zaman cinsel yeterlilik konusunda endişeli olduğunun söyleyen Keçe, sözlerini şöyle sürdürdü:
  "Alışkanlıklar, insanların bulduğu çareler ve eski Yunan İslam ve Musevi bilginleri, Çinli ve Hintli hekimlerin yazılarından keşfedilen eski cinsellik kılavuzları, çapraz kültürel karmaşık sünnet törenlerinden ve güçlü savaşçıların spermlerini yutmaya kadar varan ve iktidarı sağlayan her çeşit gelenek modern cinsel tedavileri etkilemiştir. Eski Yunanistan'da iktidarsız erkekler Afrodit tapınaklarında dindar terapistlerin yerini almakla görevli fahişe-rahibeler tarafından tedavi edilmişlerdir. Kutsal bir Hint yazısı, Kama Sutra bile iktidarsız erkeklere tavsiyelerde bulunmuş ve değişik cinsel ilişki pozisyonları göstermiştir. Bugün bile sertleşmede başarısızlık için halk arasında kullanılan mesir macunu gibi çareler, ginseng, gergedan boynuzu ve E vitamini içerir. FDA onayı olmayan iktidarsızlık ilaçlarının tanıtımcıları iktidardan yoksun erkeklerin hayal kırıklıklarını avlamaktadırlar. İnsanlar en genel dolandırıcılığa kilo kaybetme ürünleri ve iktidarsızlık ilaçları ile maruz kalırlar, hatta son yıllarda bu bağlamda internet dolandırıcılıkları da artmıştır."


  İktidarsızlığın, cinsel isteksizlik olmadığının altını çizen Cinsel Tıp Derneği Başkanı Keçe, "Sertleşme bozukluğu, boşalma sorunlarından farklıdır. Ve erken boşalma, cinsel isteksizlik veya kısırlıkla kesinlikle karıştırılmamalıdır. İktidarsız bir erkek orgazm ve baba olabilir" değerlendirmesinde bulundu.

  Sertleşme sorunu yaşayan erkeklere "penisin kalbe bağlı olduğunu" söylediklerini ifade eden Cinsel Tıp Derneği Başkanı Dr. Cem Keçe, "Her ne kadar bu sözün modası geçmiş olsa da, erkeklerin ve onların partnerlerinin kalplerinde olan duygular, cinsel performanslarını etkiler. Erkeğin partneri hakkında neler hissettiği, en az kimle olduğu, cinsel ilişkiye girdiği şartlar, ilişkisinin genel kalitesi ve diğer bütün hayat olaylarının etkisi kadar sertleşme kalitesini önemli ölçüde etkiler" açıklamasında bulundu.


  Cinsel terapi seanslarında çifte sertleşmeyi zorla ortaya çıkarmaya çalışma çabaların yersiz olduğunu anlatmaya çalıştıklarını söyleyen CİNSEL Tıp Derneği Başkanı Dr. Cem Keçe, "Penisin sertleşmesi iradeye bağlı değildir. İradeyle ulaşılabilecek bir olay değildir, sadece ve sadece dolaylı yollardan, örneğin erkeğin cinsel olarak uyarılmasıyla tahrik edilmesiyle mümkündür" dedi.


  Sertleşme bozukluğu olan erkeklerin kendilerini genellikle şaşkın, rezil olmuş, zayıf ve korkmuş hissedebileceğini söyleyen Cinsel Tıp Derneği Başkanı Keçe, "Sertleşme bozukluğu olan erkeklerin kafası karışıktır, partnerleriyle olan cinsellik dışı ilişkileri genellikle bozuktur, bezgin, umudunu ve özgüveni kaybetmişlerdir ve 'Neden ben?' diye merak ederler. Başarısızlıklarının nedenini, fiziksel bir hastalık, psikolojik bir durum, kişisel rahatsızlık veya dini cezalardan biri olarak düşünebilirler. Bu erkeklerin cinsel temaslar sırasındaki kendini izleme süreci artar, partnerleriyle olan temaslarında duygularına yoğunlaşacaklarına şu sorularla meşgul olmaktadırlar: 'Ereksiyonuma ne oldu?', 'Geri gelecek mi?', 'Sonuna kadar sürecek mi?', 'Tekrar gerileyeceğiyle ilgili işaretler var mı?' gibi. Ayrıca cinselliği yalnızca penise odaklarlar yani penisin büyüklüğü, performansı, sertliği onlar için çok önemlidir" dedi.

  "İSTE, RAHAT OL, GEVŞE, KONSANTRE OL"
  Sertleşme bozukluğunun; iletişimi arttırıp yakınlaşmanın önündeki engelleri kaldırarak, gerçekçi cinsel beklentiler geliştirerek ve cinsel özgüveni yeniden kazanmakla kolayca üstesinden gelinebileceğini söyleyen Keçe, iyi bir cinsel yaşam için, "Cinsel birlikteliği istemelisiniz, rahat olmak ve gevşemek zorundasınız ve hisleriniz üzerine konsantre olmak zorundasınız" önerisinde bulundu.
  Keçe, antidepresanlar, antihistamimikler, hipertansiyon ilaçları veya prostat kanseri tedavisinde kullanılan bazı ilaçların iktidarsızlık yapabileceğini vurguladı. Keçe, bunun dışında stres, sürekli mesleki baskı, meslek ve aile yaşamında başarısızlık duygusu, eşler arasında sürekli yaşanan problemler, bedensel antipati ve kadının gebe kalmasından duyulan korku, başarısız olma korkusu, cinsellik hakkında yanlış bilgilenme, reddedilme, üzüntü gibi nedenlerinde cinsel sorunlara yol açabileceğinin altını çizdi.


  Kalp damarlarıyla penis damarlarının aynı çapta yani yaklaşık 3 milimetre civarında olduğunu söyleyen Keçe, bu nedenle kalbi etkileyen tüm hastalıkları penisi de etkilediğini kaydetti. Keçe, hatta sertleşme bozukluğunun gizli kalp hastalıklarının ilk belirtisi olabileceğini uyarısında bulundu. Yaşlanmaya paralel olarak iktidarsızlık sıklığının arttığını söyleyen Keçe, "Penil renkli doppler ultrasonografi, tam kan sayımı, kan şekeri, kolesterol, trigliserid, testosteron, prolaktin, bilirubin, albumin, kreatinin ve diğer enzimler, idrar tahlili, bulbokavernöz reflekse bakılan nörolojik testler, penise özel bir takım ilaçların enjekte edilmesi, kavernozografi-kavernozometri, NPT testi yani uykuda penis sertleşmesinin ölçülmesi, uyku sırasında penis monitorizasyonu iktidarsızlıkta yapılan temel testler ve tetkiklerdir" şeklinde konuştu.

  "AYDA ORTALAMA 5 KEZ SEVİŞİYORUZ"
  Son yıllarda partnerleriyle cinsel ilişkilerinde cinsel işlevler açısından tam bir bozukluk olmasa da zaman zaman sertleşme bozukluğu yaşayan erkeklerin cinsel terapi için başvurularının arttığını söyleyen Keçe, şunları kaydetti:
  "Halkımızın ayda ortalama 5 kez seviştiğini düşünürsek, bu durumun çok şaşırtıcı olmaması gerekir. İktidarsızlığın tedavisi kişiden kişiye değişebilir. Tedaviye erkek ve partnerinin beraber katılması çok önemlidir. Cinsel Tıp Derneği olarak psikolojik iktidarsızlığın tedavisinde cinsel terapi öneriyoruz. Cinsel terapide ereksiyon sorunlarını çözmede kullanılan cinsel egzersizler ve ev ödevleri öğretilirken, cinsel mitlere itibar edilmemesi, sağlıklı ve mutlu bir cinsel ilişkinin kalitesinin, penisin sertliğine veya uzunluğuna, orgazmların sayısına ve ilişkinin süresine bağlı olmadığı da anlatılır. Cinselliğin bir güç gösterisi olmadığı, cinsel birleşmenin bir görev gibi önceden belirlenmiş programlar içinde gerçekleştirilmesinin yanlışlığı ve eşlerin cinsel problemlerini korkmadan, utanç duymadan ve açık yüreklilikle konuşmaları üzerinde durulur. Çünkü cinsel birleşme her şey değildir. Ama cinsellik sevgiyle, şefkatle, saygıyla, aşk oyunlarıyla süslenip, zenginleştirilip sağlıklı, mutlu ve doyurucu bir cinsel yaşam yaratılabilir. Ayrıca sigara ve alkol alımı sınırlandırılması, ilaç alışkanlıklarından kurtulma, beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi, düzenli egzersiz yapılmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü güçsüz bir kalp ve sağlıksız bir dolaşım sistemi iktidarsızlığın oluşumunda başlıca etkenlerin başında geldiğinden egzersiz ve spor çok önemlidir. Psikolojik olmayan iktidarsızlığın tedavisinde sildenafil sitrat, yohimbin, apomorfin, trazodon vb. ilaç tedavileri, hormonal tedaviler, intauretral tedavi yani idrar yoluyla ilaç uygulanması, penis içi enjeksiyon, enjeksiyon tedavisi, cerrahi yöntemler, pompa tedavisi, penil protezler yani mutluluk çubukları, VIP-Peptide gibi pankreas enzimleri, yulaf tentürü, biberiye şarabı, eğir kökü tentürü ve çayı, ginseng kökünden elde edilen preparatlar gibi bitkisel karışımlarda kullanılmaktadır."


  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır. Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler. Geniş bilgi için Şifalı Bitkiler ve Alternatif Tıp ismli kitabımızda mevcuttur.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 4. #4
  admin Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Mesajlar
  206

  Standart

  ERKEN BOŞALMA

  "Sevgili partnerinizle birliktesiniz. Kokulu Bahçe'de özellikle Hintliler tarafından uygulanan bazı cinsel birleşme pozisyonlarını okuyup pratik yapmak istediniz. Sakız ağacının meyvelerini ezip, bal ve zeytinyağı ile iyice karıştırdıktan sonra sabahları yataktan kalkar kalkmaz partnerinize yedirdiniz. Devenin hörgücünde bulunan yağı alıp sevişmeye başlamadan o yağı sürdünüz. Gece, mum ışığı, biraz kırmızı şarap, romantik müzik vb. her şey olması gerektiği gibi. Bakışmalar, yakınlaşmalar, öpüşmeler. Arzulu, mutlu ve heyecanlısınız. Fakat her şey düşlediğiniz gibi olmuyor, cinsel hazzın doruğundayken, birden durmak zorunda kalıyorsunuz. Çünkü partneriniz hiç beklemediğiniz bir anda erken
  boşalıyor ve sevişmeniz tam başlamışken bitiyor. Ve sen kayboluyorsun, sende; sevdiğin düşler kalır yalnızca, beyninde!" Bir kurt sürüsü düşleyin. Bu kurt sürüsünde bolca dişi kurt varken bir tek erkek kurt var olsun. Ve bu erkek kurt tüm dişileri dölleme zorunda kalsın. Erkek kurt kısa sürede menisini dişi kurda aktarıp sürünün devamını sağlamak için cinsel ilişkiyi çok kısa tutmak zorundadır. Bu nedenle erken boşalma doğada bir avantajken insanda cinsel hayatında ise bir dezavantajdır.

  ERKEN BOŞALMANIN TANIMI
  Cinsel arzuları normal olan erkeğin isteğinden önce boşalmasına veya boşalmanın penisin vajinaya girmesinden 3.5-4 dakikadan daha kısa bir sürede olmasına Erken Boşalma yani Premature Ejaculation denir. Erken boşalan kişi genellikle "o an geldiğinde kendini tutamadığını" söyler. Bu nedenle erken boşalma gerçekte bir cinsel uyumsuzluktur. Çünkü cinsel ilişkide en önemli şey uyumdur ve çözümü de basittir. Çünkü kime veya neye göre erken boşaldığınız değişecektir. Kadınlar genellikle 10-15 dakikadan önce orgazm olamazlar. Normal ilişki süresi penis vajinada iken 5 dakika ve üstüdür. İdeali ise 5 ila 15 dakika arasıdır.

  ERKEN BOŞALMANIN DERECELENDİRİLMESİ
  Yapılan çalışmalar, istatistikler ve ortalamalar alınarak çıkarılan derecelendirmeye göre; penis vajina ya girmeden önce boşalma olursa "İleri Derecede Erken Boşalma", penis vajina da iken 1 dakika veya daha altı zamanda boşalma "Orta Derece Erken Boşalma", penis vajinada iken 1 ila 5 dakika arası boşalma "Erken Boşalma" olarak kabul edilebilir.

  ERKEN BOŞALMANIN GÖRÜLME SIKLIĞI
  Erkeklerin cinsel sorunları arasında en yaygın olanı erken boşalmadır. 25 yaşın altındaki genç erkeklerin üçte birinde ve 40 yaşın üzerindekilerin % 10 unda görüldüğü sanılmaktadır.

  ERKEN BOŞALMANIN TEMEL BELİRTİLERİ
  -Kontrolsüz bir şekilde boşalma,
  -Cinsel tatminde azalma,
  -Suçluluk,
  -Utanç duyma,
  -Kendinden nefret etme,
  -Hayal kırıklığı hissi,
  -Zamanla meydana gelen cinsel isteksizlik,
  -İlk boşalmadan sonra ikinci cinsel birleşme için ısrarcı olma
  vb.

  ERKEN BOŞALMANIN NEDENLERİ
  Çoğu erkek soluk soluğa bir telaşla cinsel zevkin peşinden koşarken boşalmanın kontrol edilmesi, durdurulması veya sabitlenmesini başaramaz. Bedenini partneriyle uyum içinde hareket ettiremeyen erkekte şimdiye yoğunlaşmak, o anı duyumsamak olanaksızlaşır ve cinsel birleşmenin ansızın son bulacağı kaygısı olur. Bu nedenle her cinsel sorun gibi erken boşalmada bu kaygıdan ya da bir rahatsızlıktan kaynaklanır. Ama asıl sorun erkeğin cinsel işlevlerinde değil, cinsel işlevlerini nasıl yerine getirmesi konusundaki düşüncelerindedir. Çünkü aklını düşüncelerden arındıramayan, özgür ve doğal bir şekilde cinselliği yaşayamayan erkek tedirginlik duygusundan uzaklaşamaz ve boşalma konusunda sorun yaşar.

  Kısaca erken boşalmanın başlıca nedenleri şu şekilde sıralanabilir:
  -Gençlik çağlarında uygunsuz ortamlarda yapılan mastürbasyonlar,
  -Cinsel mitler yani hurafeler,
  -Cinsel ilişki konusunda tecrübesizlik,
  -Yorgunluk, sıkkınlık, kızgınlık ve tedirginlik,
  -Cinsellikle ilgili gerçekçi olmayan beklentiler,
  -Cinsel uyarım eksikliği,
  -Gerekli koşulların sağlanamaması,
  -Sertleşmiş penise verilen orantısız önem,
  -Cinsel açıdan baskı altında yetişme,
  -Aşırı cinsel isteğin verdiği gerginlik,
  -Günah işleme veya suçluluk duygusu,
  -Hastalık kapma korkusu,
  -Partnerin anlaşılamayan korkusu veya reddetmesi,
  -Gebe bırakma korkusu,
  -Kastrasyon anksiyetesi,
  -Partnerin hayal kırıklığı korkusu,
  -Vajinanın aşılamama korkusu,
  -Kadına karşı isteksizlik,
  -Partnerle çatışma,
  -Başkaları tarafından mahrem yerlerinin keşfedilme korkusu,
  -Partnere aşırı ilgi, bağlılık ve sevgi,
  -Para karşılığı kurulan ilişkiler veya genelev alışkanlığı,
  -Cinsel uyumsuzluk,
  -Bilinçaltında yatan cinsel ilişki ile ilgili olumsuz düşünceler,
  -Prostatit, üretrit vb. hastalıklar,
  -Penil hipersensitivite,
  -T12-L1 düzeyindeki nörolojik yaralanmalar,
  -Narkotik veya antipsikotik tedavinin aniden kesilmesi vb.

  ERKEKLERİN BOŞALMASINI HIZLANDIRAN NEDENLER
  -Genç olmak,
  -Romantik, içgüdüleri zayıf ve mantığıyla hareket eden erkekler,
  -Heyecanlanmak,
  -Uzun süren cinsel perhizler sonrası kurulan cinsel ilişkiler,
  -Partnerinin daha istekli olması,
  -Yeni evlenmiş veya hiç cinsel ilişkide bulunmamış olmak,
  -Cinsel ilişki yoğunluğunun azalması,
  -Cinsel birleşme esnasındaki gidip gelmelerin hızlanması,
  -Kaygılı ve sinirli ruh hali,
  -Aşırı istekli olmak veya aşırı cinsel isteğin verdiği gerginlik,
  -Eve günün stresinden bunalmış, yorgun ve sıkıntılı bir halde gelmek,
  -Performans anksiyetesi yani başarısızlık korkusu,
  -Partner olarak seçilmiş kadının cinsel isteksizliği,
  -Cinsel zevke önem vermeyen kadınlarla, hayat kadınlarıyla veya yakalanma korkusu olan bir ortamda kız arkadaşlarla yaşanan erken cinsel deneyimler,
  -Devamlı alışılmış partnerle değil de ek olarak başka bir partnerle ilişkiye girme,
  -Sorunlu veya bozuk giden evlilikler,
  -Sertleşme bozukluğu olacağı endişesi vb.

  ERKEN BOŞALMA ve MASTÜRBASYON
  Mastürbasyon yapılması boşalma süresinde etkili bir unsurdur. Gençlik çağlarında uygunsuz ortamlarda yapılan mastürbasyonlar erken boşalmaya yol açar. Mastürbasyon erkekleri erken boşalmaya programlar ve alışkanlık yapar. Bu bağlamda erken boşalma, yanlış öğrenilmiş bir davranıştır. Çünkü erkekler ergenlik döneminde hormonlarının etkisiyle aşırı istekli olurlar. Ayıp, yasak, günah düşünceleriyle kafaları karışık bir şekilde genellikle banyo, tuvalet vb. uygunsuz ortamlarda, baskı altında her an yakalanma korkusuyla mastürbasyon yapmaya çalışırlar. Amaç bir an önce bu baskıdan kurtulmaktır. Bu da erkeklerin biyolojik saatini erken boşalmaya programlar. Cinsel ilişkiye başladıktan sonra da bu kötü alışkanlık devam eder ve tek amaç bir an önce sonlandırmak olur. Erken boşalmanın tedavisi için cinsel terapi sırasında ironik olarak boşalma süresini uzatmak için erkeklere mastürbasyon egzersizleri öneriyoruz. Yani durma, geciktirme ve tekrar durmanın öğrenildiği çalışmalarda yanlış öğrenilmiş davranış doğru bir şekilde yeniden öğretilmeye çalışılır.

  ERKEN BOŞALMA ve SÜNNET
  Sünnet konusunda bilim adamları fikir ayrılığına düşmüştür. Bu konuda iki hipotez vardır. Bunlar: 1-Sünnet boşalmayı çabuklaştırır. Çünkü, sünnet olan erkeklerde penis açıktadır. Bu nedenle penis soğuk bir odadan sıcak bir odaya girmiş gibi olur. Bu da fazla uyarılmayı arttıran sebeptir. Oysa sünnetsiz erkeklerde penis başı kapalı bir kutuda duruyor gibi sünnet derisinin içindedir. Cinsel birleşme olduğunda penis bir kutudan çıkıp başka bir kutuya girer. Tıpkı bir odadan çıkıp başka bir odaya girmek gibi. Ayrıca sünnet sırasında penis ucundaki çok ince sinirler de kesilebiliyor. Kesilen sinir uçlarında nodül oluşabiliyor. Bunlar da yine duyarlılığı artırır. Bu nedenlerle sünnet boşalmayı çabuklaştırır. 2-Sünnet boşalmayı geciktirir. Çünkü, sünnet olan erkeklerde penis açıktadır. Bu nedenle penis başının duyarlılığı azalır. Oysa sünnetsiz erkeklerde penis başı kapalı bir kutuda duruyor gibi sünnet derisinin içindedir. Bu nedenle penis başının duyarlılığı çoktur. Sünnet sırasında penis başında yumuşak sırtların frenar bantları insan vücudundaki en fazla zevk yaratan bölgedir. Bu yoğun olarak sinir ve damarlarla beslenen bölgenin kaybedilmesi, geri kalan penisin hassasiyetini normal bir deri tabakasınınkine indirir. Sünnet derisinde çeşitli tipte, yavaş hareketleri, sıcaklıklardaki düşük oynamaları ve yüzeydeki ince farklılıkları hissedebilen, 10 bin ile 20 bin arasında özelleşmiş erotojenik sinir uçları kaybedildiği için penisin hassasiyeti azalır. Ayrıca penis glansının aşağı kısmında, "V" şekilli, ağ-görünümlü, Frenulum adı verilen ve çok duyarlı bir bölgesi, sünnet sırasında genelde üst-deri ile birlikte kesilir veya zarar görerek işlev göremez hale gelir. Bu nedenlerle sünnet boşalmayı geciktirir.

  ERKEN BOŞALMA ve İKTİDARSIZLIK
  Erken boşalmasını engellemek için çeşitli yöntemler uygulayan erkek, önceleri başarılı olamayınca hayal kırıklığına uğrar, panik yaşar. Hatta bu hayal kırıklıkları giderek bir sertleşme sorunu halini de alabilir. Yani erken boşalma iktidarsızlık yapar. Aynı şekilde iktidarsız erkeklerde kendine güven duygusunda azalma olduğu için zamanla erken boşalma sorunu da baş gösterebilir. Yani iktidarsızlıkta erken boşalma yapar.


  ERKEN BOŞALAN ERKEKLERİN ORTAK ÖZELLİKLERİ
  -Hızlı yemek yerler,
  -Hızlı araba kullanırlar,
  -Her konuda aceleci davranırlar,
  -Çabuk sinirlenirler,
  -Kontrolsüz davranışları vardır,
  -Ya çok çabuk güvenirler ya da güven duymada zorlanırlar,
  -Kaygılı ruh halleri vardır,
  -Çocukluklarında babalarıyla sorunları vardır,
  -Çocukluklarında yataklarını ıslatmışlardır,
  -Genellikle eğitim düzeyleri yüksektir,
  -A tipi kişilik yapısına sahiptirler.

  Yani rekabetçi, sosyal alanda ve mesleğinde hırslı, dakik, güçlü ve etkileyici, sabırsız, aynı anda birkaç iş yapmayı seven, insanlara ve olaylara çabuk sinirlenen, onaylanmayı bekleyen, sorunlu bir dinlenme tarzı olan, daima telaşlı, ev ve iş dışında çok az ilgi alanı olan, duygularını saklayan, kendini ve başkalarını işlerini bitirmeye zorlayan vb. özellikleri vardır.


  ERKEN BOŞALMANIN TANISI
  Hastanın şikayetlerine ve anlattıklarına dayanılarak konur. Psikolojik herhangi bir etken saptanamamışsa fiziksel muayene gerekli olabilir. Bazı laboratuar tetkikleri gerekebilir. Cinsel Terapist Dr.Helen Singer KAPLAN'ın "Resimli Cinsel Tedavi Kılavuzu" adlı kitabının ikinci baskısında vajinismusun tanısı ve nedenleri konusunda şunları yazmıştır: "Erken boşalma yani yetersiz boşalma kontrolü; cinsellik terapistlerinin favori fonksiyon bozukluğudur. Çünkü çok görülmesi ve sorunlu olmasına karşın, birçok durumda cinsel tedavi ile tedavi edilmesi son derece kolaydır. Diğer tedavi biçimlerine karşı dirençlidir.


  Erken boşalan hasta o kadar hızlı orgazm olur ki genellikle sevişme her iki partner için hayal kırıklığı yaratır. Erken boşalmanın özü, boşalma refleksi üzerinde yeterli gönüllü kontrol olmamasıdır. Bazı refleksler istemli kontrole tabiyken bazıları değildir. Erkeklerdeki ereksiyon ve kadınlardaki vazokonjesyon istemli kontrol altına alınamaz. Boşalma ve orgazm alınabilir. Normal kişi orgazmı geciktirebilir ve istediği anda "serbest bırakabilir". Erken boşalan kişi bunu yapamaz. Kritik bir heyecan düzeyine ulaştığında, refleks olarak boşalır. Erken boşalan kişinin boşalma konusunda kontrol sahibi olmayı öğrenmemesinin nedeninin orgazm öncesindeki hislerden haberdar olmaması yolunda bir hipotezim var. Bunun nedeni muhtemelen bu anda, kendisini olaydan ayıran bir anksiyete yaşamasıdır. İdrara çıkma veya defekasyon gibi bir reflekse yol açan hislerin bilinçli olarak algılanması, istemli kontrolün öğrenilmesinde bir ön şarttır. "

  ERKEN BOŞALMANIN TEDAVİSİ
  Yüzyılımızın başında dünyanın en önde gelen cinsel bilimcisi olan Havelock ELLIS'in yaşamı boyunca erken boşalma sorunundan kurtulamadığını bilirsek, tedavinin ne denli anlamlı bir süreç olduğunu da görebiliriz. Erkeklerin boşalmayı kontrol etmeleri tıpkı bisiklete binmek gibidir, öğrenene kadar sıkıntı çekerler ama bir kez öğrendiler mi bir daha unutmazlar Sonu belirsiz ve zaman sınırlaması olmayan bir cinsel aktiviteye erkekler yönlendirilmelidir. Böylece çiftler arasındaki yakınlık en yüksek düzeye çıkar ve bu yakınlık süreklilik kazanır. Örneğin buz pateniyle dans ederken, buz pistini sınırlayan hiçbir başlangıç ve varılacak son nokta veya bir işaret yoktur. Çiftler özgürce dans ederler. Önemli olan o anı yaşamaktır.

  Cinsellikte de önemli olan son noktayı düşünmeden telaşsız bir şekilde şimdiye ve duygularımıza yoğunlaşmaktır. Ayrıca yoğunlaşırken bedenimizin serbestçe hareket etmesine olanak tanırsak, cinsellik doğal bir şekilde gerçekleşir. Aksi taktirde "nasıl cinsel birleşme olmalıdır" kavramını tanımlayan toplumun genelinde kabul görmüş cinsel mitlere uygun bir şekilde hareket edersek, ani bir boşalma kaçınılmaz olacaktır. Boşalma bir ateşleme mekanizmasıdır. Ateşleme başladığı zaman hiç kimse hiçbir onu durduramaz, bastıramaz, geciktiremez, denetim altında tutamaz. Yapılması gereken şey, ateşlenme noktasına gelmeden sistemi yavaşlatmak, durdurmak veya kontrol altına almaktır. Bu nedenle erken boşalmanın tedavisinde boşalma süresini uzatmak değil, kişiyi telaşsız bir birleşmenin getireceği sonsuz yakınlık duygusuna ulaştırmak, zamansız bir şekilde cinsel birleşme becerisini ve kalıcı olarak boşalma refleksi üzerinde istemli denetim sağlamayı öğretmek esas olmalıdır.

  Erkeğin ne kadar sürede boşaldığından çok, boşalmanın istendiği zamanda olması için; düşük uyarım ve heyecan düzeyinde cinsel aktiviteye devam edilmeli, aşırı heyecanlanıldığında sakinleşene kadar beklenmeli ya da yavaşlamalı ve sakinleştikten sonra yeniden cinsel aktiviteye başlanmalıdır. Bu sayede cinsel heyecanı arttırıp azaltma becerisini kazanıp, istemeden doruğa ulaşılan o noktadan uzak durma öğrenilebilir. Ama bu süreç içinde boşalmayı kontrol etmeyi öğrenirken "sabırsız" olunmamalıdır. Çünkü önemli olan heyecan düzeyi arttığında geri çekilmek gerektiğini anımsamaktır. Erken geri çekilmek, geç kalmış olmaktan her zaman daha iyidir. Boşalmayı kontrol etmeyi değil, boşalmanın istem dışı bir şekilde gerçekleştiği kaçınılmazlık noktasına ulaşmamak için heyecan düzeyimizi kontrol etmeyi öğrenmeliyiz. Bu durum üzerinde şelale bulunan bir ırmakta kayıkta kürek çeken bir kişiye benzetilebilir. Tecrübeli kayıkçı ırmağın durgun sularında kalır, şelaleye fazla yaklaşmaz. Tecrübesiz kayıkçı şelaleye fazla yaklaşırsa kayığın üzerindeki kontrolünü tamamıyla yitirebilir. Eğer kayıkçı şelaleyi aşmayı amaçlamıyorsa yani henüz boşalıp orgazm olmak istemiyorsa, deneyimleri ona, ırmağın durgun sularında kalmayı yani heyecan seviyesini kontrol etmeyi öğretecektir. Bu yöntemin, heyecan seviyesini kontrol etme yeteneğini ortaya çıkarıp geliştirebilmek için cinsel aktivitenin yeterince uzatılmasına olanak tanır.

  Tedavide;
  -sebebin açığa çıkarılması,
  -endişelerin giderilmesi,
  -sık cinsel ilişkide bulunarak cinsel gerilimin azaltılması,
  -cinsel birliktelikte birden fazla ilişki sayısı,
  -ilişki öncesi mastürbasyon yapılması,
  -erkeklerin boşalma olmaksızın en az bir saat süreyle sevişmeye motive edildiği carezza yöntemi,
  -cinsel ilişki sırasında prezervatif kullanılması,
  -soluk almanın kontrol edilmesi esasına dayanan pranayama tekniği,
  -lokal anestezikli kremlerin penis başına sürülmesi bazen işe yarayabilir.

  BOŞALMAYI GECİKTİREN CİNSEL POZİSYONLARI KULLANMA
  Cinsel birleşme anında erkeğin pozisyonunun boşalma üzerine etkisi vardır. Bu yüzden bazı pozisyonlarda boşalma daha hızlı olmaktadır. Erkeğin üstte olduğu klasik cinsel birleşme pozisyonu (misyoner pozisyonu) boşalmanın geciktirilmesi için elverişli bir pozisyon değildir. Erkeğin daha rahat olduğu, kolay gevşeyebildiği ve efor harcamadığı kadını kucağına aldığı veya sırt üstü yerde yattığı pozisyonda erkek boşalmasını daha rahat kontrol edebilir. Ayrıca bu pozisyonlarda kadınlar daha hızlı ve rahat orgazma ulaşabilirler.

  ÇİN TEKNİĞİ
  Eski çağda Çinli erkekler tarafından bulunan bir yöntemdir. Erkek boşalacağını anladığı zaman sol elin baş ve orta parmaklarıyla, testis ve anüs arasında kalan bölgeye derince bastırır. Bu arada nefesini ona kadar sayarak tutar ve verir. Bir iki kez tekrarlandığında bu yöntemle boşalma ertelenebilmektedir.

  DÜŞÜNCELERİ KULLANMA
  Zamansız bir boşalmayı engellemek için o an başka şeyler düşünmeye çalışılmasıdır. Örneğin ona kadar sayın, o gün kahvaltıda ne yediğinizi düşünün ya da günlerden hangisi olduğunu hatırlamaya çalışın. Fakat şunu da eklemek doğru olur: Boşalmayı geciktirmek için düşünceleri başka konulara yöneltmek ve tamamıyla önemsiz şeylerle yormak, erkeğin cinsel gücü üzerinde olumsuz etkiler yaratabileceğinden pek tavsiye edilmez. Çünkü cinsel ilişki sırasında başka şeyler düşünmek, gerektiği anda boşalmanın oluşmasını da engelleyebilir ve zamanla iktidarsızlık da ortaya çıkabilir. Yukarıdaki yöntemler denenmesine rağmen erken boşalma eşlerin biri veya her ikisi için dayanılmaz bir cinsel sorun halini gelirse aşağıdaki tedavi seçeneklerine geçilmelidir:

  CİNSEL TERAPİ
  Cinsel terapiler; bir cinsel terapistin kontrolünde eşlerin birlikte yerine getirebileceği uygulamalardır. Bu uygulamalar eşlere tarif edilerek "ev ödevi" şeklinde yapmaları istenir. En sık olarak "sıkma tekniği" ve "dur-başla tekniği" kullanılır. Bazı vakalarda erken boşalma derinlerdeki bir ruhsal çatışmadan veya depresyondan kaynaklanıyor olabilir. Bunların açığa
  çıkarılması, "psikoterapi" uygulanması veya depresyonun tedavisi erken boşalmayı ortadan kaldırabilir. Cinsel terapi ile tedavinin erken boşalmada başarı oranı çok ama çok yüksektir. Cinsel terapide danışanlara, temel hedefi, erkeği heyecanını kontrol etmeyi öğrenmeye yönlendirmek olan 12 haftada toplam 24 saatlik "cinsel heyecan üzerinde istemli kontrol kazanma" eğitim programında aşağıdaki tavsiyelerde bulunulur:

  -Partnerinizle birbirinize önce cinsel olmayan beden masajı yapın. Daha sonra cinsel masaj yapın.
  -Ön sevişme, cinsel birleşme yada kendi kendini uyarma gibi istediğiniz cinsel aktiviteyi yapmakla başlayın.
  -Ön sevişmeyi uzun tutun.
  -Cinselliğin bir başlangıcı, ortası veya sonu olduğu düşüncesinden uzak durun.
  -Yavaşça soluk alıp verin.
  -Ruhunuzu kemiren "telaş" duygusunu tamamıyla dağıtın.
  -Öpüşme ve sevişme gibi cinsel aktivitelerin ve hareketlerinizin yavaş olmasına çok dikkat edin.
  -Düşük uyarım ve heyecan düzeyinde cinsel aktiviteye devam edin.
  -Aşırı heyecanlandığında kontrolünü yitirmemek için gerektiğinde sakinleşene kadar bekleyin ya da yavaşlayın.
  -Yavaşladığınızda veya durduğunuzda derin soluklar alın, gevşeyin, sakinleşene kadar bekleyin.
  -Rahatlayıp gevşedikten ve sakinleştikten sonra, daha fazla yavaş olmaya özen göstererek yeniden cinsel aktiviteye başlayın.
  -Sevişme pozisyonu, cinsel uyarım şekli, bedenlerin birbirine dokunuş şekli, sevişme deviniminin ritmi gibi uyguladığınız hareketleri değiştirin.
  -Bedeninizi partnerinizle uyum içinde hareket ettirmeye çalışın.
  -Şimdiye yoğunlaşın ve o anı duyumsayın.
  -Duyumsadığınız cinsel heyecanın tamamıyla kontrolünüz altında olduğuna eminseniz, hızınızı kademeli olarak yavaşça arttırın.


  -Eğer yeniden çok fazla heyecanlandığınızı hissederseniz, tereddüt etmeden durun. Gerektiğinde durup yeniden başlayın.
  -Hiç durmanızı gerektirmeyecek bir hız yakalamaya çalışın. Ama dönüşü olmayan boşalma noktasına yaklaştığınızı hissettiğiniz anda durmaktan kaçınmayın.
  -Cinsel heyecanı arttırıp azaltma becerisini kazanıp, istemeden doruğa ulaşılan o noktadan uzak durmayı öğrenin.
  -Boşalmayı kontrol etmeyi öğrenirken "sabırsız" olmayın. Çünkü zamanla sezgilerinizle bunu otomatik olarak yapmaya başlayacaksınız. Örneğin futbol maçında her atakta bir gol atılsa, bu durum, ne denli eğlenceli ve heyecan verici olurdu ki?
  Benzer bir şekilde cinsel deneyimlerimizi de kusursuz bir şekilde kontrol edebilseydik, cinsellik, var olan bütün doğallığını ve heyecanını yitirirdi. Kontrol hiçbir zaman kusursuz olmayacaktır. Unutmayın cinsel heyecanı kontrol etme becerisi bir sanattır.
  -Boşalmayı kontrol etmeyi değil, boşalmanın istem dışı bir şekilde gerçekleştiği kaçınılmazlık noktasına ulaşmamak için heyecan düzeyimizi kontrol etmeyi öğrenmeliyiz.

  -Uygulama becerisini ise; duygularınızı bastırarak, engelleyerek veya göz ardı ederek değil, tam tersine duygularınızın farkına vararak kazanacaksınız. Çünkü duygularınızı göz ardı etmek veya fethetmeye kalkışmak, insanın kendini kontrol etme yeteneğini ve özgürlüğünü yok edebilir. Aksine cinsel aktivitelerin ortaya çıkardığı güzel duyguları ve cinsel hazzı ne denli içimizde hissedersek, kendimizi o denli kontrol edebiliriz. Ne zaman yavaşlayıp ne zaman da hızlanacağımızı daha iyi anlarız. Bununla birlikte, bir erkek, boşalmayı kontrol etmeyi yüksek bir uyarım düzeyinde öğrenmeye kalkışırsa, yaşadığı deneyimin boşalma ile yarıda kalması tehlikesiyle karşı karşıya kalabilir.

  Çünkü her erkek boşalmanın olduğu kaçınılmazlık noktasında duygularını kontrol edemez. Cinsel heyecan üzerinde istemli kontrol kazanma eğitim programıyla eşler; kendilerini kontrol etme becerilerini arttırabilir, birbirlerinin cinselliklerini keşfedebilir, cinsel tepkilerini öğrenebilir, eğlenebilir, gerginliklerini hafifletebilir, cinsel yaşamlarına ayrı bir tat katabilir, birbirlerini kızdırıp şaşırtabilir, güven kazanabilir ya da aralarındaki yakınlığı ve iletişimi arttırabilirler. Ayrıca erkeklerin fiziksel ve zihinsel duyumlara duyarlılığı azalır ve boşalma refleksinin gerçekleştiği eşik düzeyi yükselir. Böylece boşalmanın gerçekleşmesi için çok daha fazla cinsel uyarıma gereksinim olur.

  İLAÇ TEDAVİSİ
  Bu konuda ayrıntılı bilgi için lütfen doktorunuz ile temasa geçiniz. Kullanılan ilaç gurupları aşağıda kısaca verilmiştir:
  -Dapoxietin ( Henüz çalışmaları devam ediyor, piyasada yok. )
  -Boşalma süresini iyileştiren fluoxetine, sertaline, clomipramine vb. ilaçlar,
  -Anksiyete giderici ilaçlar,
  -Bitkisel karışımlı afrodizyaklar,
  -Lokal uyuşturucu krem veya losyonlar vb.

  ÖNERİLER
  Bu egzersizler veya tedaviler sonucunda boşalmada yeteri kadar geciktirme sağlanınca, "ben iyileştim ön yargısı" ile hareket etmek doğru değildir. Israrla vurguladığımız gibi erken boşalma bir hastalık olmadığına göre, boşalmanın geciktirilmesi, bir hastalıktan kurtuluş değildir. Böyle bir yargı, ardından gelen cinsel ilişkilerde öğrenilenlerin ihmal edilmesiyle heyecanın artmasına ve sorunun tekrarlamasına yol açabilir. Aslında en doğru olanı, erkeklerin boşalma kontrolü sağlamayı öğrenmesi ve bu tecrübelerini her cinsel ilişkide kullanmaya çalışmasıdır.

  Ayrıca erken boşalmayı önlemek için aşağıdaki önerilere de
  kulak asılmasında fayda vardır: -Açık havada dolaşın,
  -Heyecanlardan ve önyargılardan uzaklaşın,
  -Sık banyo yapın,
  -Sinir sistemini dinlendirici ortamlarda bulunun,
  -Hafif alkol alın,
  -Her erkeğin bazen erken boşalabileceğini unutmayın, bu normaldir,
  -Erken boşaldığınızda her şeyi yitirdiğinizi düşünmeyin, önemli olanın partnerinizle birlikte olmak olduğunu ve her ikinizin de hoşuna giden bir şeyler yapabileceğinizi düşünün,
  -Eşinize karşı daima sağlıklı ve uyumlu düşünceler besleyin,
  -Cinsel birleşim öncesi aşk oyunlarını ciddiye alın,
  -Çift olarak birlikte orgazm olmayı arzulayın, bunun için daha önce bir işaret kararlaştırın ve zamanı gelince bu işaretten yararlanın,
  -Psikoterapik yardım almaktan çekinmeyin,
  -Cinsel ilişkide kendinizi kanıtlamak zorunda hissetmeyin,
  -Aşk kaslarınızı kasıp gevşeterek boşalmanızı geciktirebilirsiniz,
  -Herkesin cinsel sorunlar yaşayabileceğini unutmayın,
  -Sık sık çiş yapın ve çiş yaparken kendinizi tutup bırakın, böylece aşk kaslarınızı kontrol etmeyi öğrenebilirsiniz,
  -Erkeklerin penisin baş kısmı ve çevresinin uyarılmasıyla büyük heyecan duyduğunu unutmayın,
  -Kendinizi yetersiz veya suçlu hissetmekte aceleci olmayın,
  -Yavaşça giriş yapın, penisi olanaklı olduğu kadar derine yerleştirin, hafif hareketlerle devam edin, fazla uyarıldığınızı duyumsadığınızda gidip gelme hareketlerini hemen durdurun,
  penisinizin başı içeride kalacak şekilde hızla geri çekin, sakinleşene kadar derin derin nefes alıp bekleyin,
  -Cinsel ilişki sırasında hareketlerinize zaman zaman ara verin, heyecanınızı yatıştırabilmek için dinlenin ve dinlenirken duyguları alevlenen ve sabırsız duruma gelen partnerinizi okşayarak ve klitorisiyle oynayarak uyarmayı ihmal etmeyin,
  -Her gece yatmadan önce, kendinizi kontrol ettiğiniz uzun bir cinsel birleşmenin hayalini kurun. Yapacağınız bu "fantezi modellemesi", boşalmanın geciktirilmesini önceden planlamanızı kolaylaştıracaktır,
  -Erkeklerin ilk birleşmede boşalma süresi daha kısadır ikincisinde
  daha geç boşalırlar. Bu nedenle ilk birleşmede ön sevişme
  zamanını uzun tutun ve partnerinizin yeterince uyarılmasını sağlayın. İkincisin de ise partneriniz sizi daha çok uyarsın,
  -Eşinizle sorunlarınızı konuşun ve kesinlikle iletişim eksikliği gelişmesine izin vermeyin.

  Dr.A.Cem KEÇE

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Gökçek İksir'i ile tedavi olmak mümkündür. Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır.Gökçek İksiri vücudu cüruflardan arıtır, iltihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Gökçek Tonik mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü alerjiye karşı etkilidir.

  Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.Gökçek Diyet
  Geniş bilgi için Şifalı Bitkiler ve Alternatif Tıp ismli kitabımızda mevcuttur.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 5. #5
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Mesajlar
  3.643

  Standart Fazla testosteron beyni öldürüyor

  Fazla testosteron beyni öldürüyor
  ABD?li araştırmacılar fazla testosteron hormonunun beyin hücrelerini öldürdüğünü, östrojen hormonunun ise beyni koruduğunu ortaya çıkardı.

  ANKARA - ABD?li bilim adamlarının beyin hücreleri üzerinde yaptığı araştırma, erkeklik hormonu testosteronun azının iyi olduğunu, ancak fazlasının tıpkı Alzheimer hastalığında olduğu gibi beyin hücrelerini öldürdüğünü ortaya çıkardı.

  Yale Üniversitesi?nden Barbara Ehrlich, testosteron hormonunun vücutta normal seviyede olmasının en ideali olduğunu belirterek bu bulgunun, vücutta testosterona dönüşen steroitler kullanan sporcularda intihar eğilimi ve saldırganlık gibi davranış değişikleri görülmesinin açıklanmasına yardımcı olabileceğini söyledi.

  Östrojen ise beyin hücrelerini koruyor
  Erlich, benzer bir denemeyi kadınlık hormonu östrojen üzerinde de yaptıklarını ifade ederek, östrojenin testosteronun aksine beyindeki sinir hücrelerini koruyor göründüğü ve östrojenin varlığında daha az beyin hücresinin öldüğünün görüldüğünü belirtti.

  ?Testosteron alanlar bir kez daha düşünsün?
  Journal of Biological Chemistry dergisinde yayımlanan araştırma kapsamında, testosteronun bu yönünün beyin fonksiyonu açısından uzun vadeli etkileri olacağı ve dışarıdan testosteron alan kişilerin bunu bir kez daha düşünmeleri uyarısında bulunuldu.

  Erkeklerde kadınlardakinin 20 katı
  Hücrelerin büyümesi, gelişimi ve farklılaşmasında kilit öneme sahip testosteron hormonu, erkeklerde kadınlardakinin 20 katı miktarda bulunuyor.

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Gökçek İksir'i ile tedavi olmak mümkündür. Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır.Gökçek İksiri vücudu cüruflardan arıtır, iltihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Gökçek Tonik mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü alerjiye karşı etkilidir.

  Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.Gökçek Diyet
  Geniş bilgi için Şifalı Bitkiler ve Alternatif Tıp ismli kitabımızda mevcuttur.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 6. #6
  mesrur Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Jun 2007
  Mesajlar
  1

  Standart erken bosalma

  Hocam
  40 yasindayim ve bu yasima kadar beni takip eden cinsel problemlerim icin bir tavsiye verebilir misiniz?
  --erken bosalma- hangi ilaci kullanabilirim (Kilic Otu hapini bulamiyorum. Istanbuldaki gokcek aktarda da bulamadim.Turkiyede bulabilecegimiz bir aktar var mi? Vey baska hangi ilaci kullanailirim)
  --sertlesme-Sertlesme oluyor ama kisa sureli.Bir de bosalmadan sonra uzun sure sertlesmiyor.
  --Genel direncin artirilmasi- Vucudum cok hassas en ufak bir sogukta yorgunlukta hemen rahatsiz oluyorum.Vucudu dinc tutacak hangi ilaclari tavsiye edersiniz.

 7. #7
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.892

  Standart

  Alıntı mesrur Nickli Üyeden Alıntı
  Hocam
  40 yasindayim ve bu yasima kadar beni takip eden cinsel problemlerim icin bir tavsiye verebilir misiniz?
  --erken bosalma- hangi ilaci kullanabilirim (Kilic Otu hapini bulamiyorum. Istanbuldaki gokcek aktarda da bulamadim.Turkiyede bulabilecegimiz bir aktar var mi? Vey baska hangi ilaci kullanailirim)
  --sertlesme-Sertlesme oluyor ama kisa sureli.Bir de bosalmadan sonra uzun sure sertlesmiyor.
  --Genel direncin artirilmasi- Vucudum cok hassas en ufak bir sogukta yorgunlukta hemen rahatsiz oluyorum.Vucudu dinc tutacak hangi ilaclari tavsiye edersiniz.
  Viyagranın cinsel güçü artırmasını sebebbi nedir, genital bölgeye yoğun kan pompalanmasını sağlamasıdır. Tabii bu hapın bir çok yan tesiri vardır. Gökçek İksir kulandığınızda genital bölge veya vücudun tamamında damarlar temizlendiğinden ne olur. Bölgeye kan akışı yoğunlaşır. Yani Gökçek İksir sadece beyin, kalp veya diğer organalar da değil aynı zamanda cinsel organlara da aşırı kan akışını artırır. Yani kalıcı olarak cinsel güçü artırır. Damarlar ne kadar yağlanırsa cinsel güç o raanda zayıflar. Bu nendele kilolu ve kolesterolu yüksek olanlarda cinsel yetersizlik olur. Epimediumlu Kapsül, SİNİRLİ OT FORTE, Gökçek Aloe Vera JEL ve Gökçek İKSİR, Damar çayı ve iktidar Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnenmeli, doğru ÇİĞNEME den yutulan besinler mide başta olmak üzere diğer organlara zarar verir.Hücre merkezlerinde bulunan mitokondirininleri soba veya mini atom sentraline benzetebiliriz.Sobaya kalitesiz kömürü doldurursanız duman içinde kalırsınız ve aşırı artık madde (kül, duman, is) ortaya çıkar.Çiğnenmeyen besinlerde kalitesiz kömür gibi hücreler, hücre araları, bağ dokuları ve bütün organlarda artık madde (cüruf) yoğunlaşmasına sebep olur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 8. #8
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Mesajlar
  3.643

  Standart Denenmesi Gereken 4 Seks Pozisyonu

  Denenmesi Gereken 4 Seks Pozisyonu
  10 Yatak Odası Hilesi

  Ateşli ve her zaman geçerli seks sırlarıyla yatak odasında farklı deneyimler yaşayın. Ayrıntılar için Tıklayın

  Tracey Cox

  Derinlere inmek
  Erkeğin üstte olduğu pozisyonlara çok alışığız. Birbirinizin gözlerine şehvetle bakmak çin mükemmeldirler. Ayrıca, derin birleşme içinde muhteşemdirler. Derin, yoğun birleşme ve eğlenceli ileri geri hareketleri tutkunları için, bu pozisyondan iyisini bulamazsınız.

  Ancak bu versiyonla vücudunuzun üst kısmı çok hareket edemez ancak bunu yapmak için ikinizde pelvisinizi yukarı aşağı hareket ettirebilir ya da bunu yan yana yapabilirsiniz. Önce gövdeniz ve kalçanız yatakta, bacaklarınız yerde olarak uzanın. O vajinaya girdiğinde dizlerinizi karnınıza doğru bükün o da elleri ile kendini desteklerken öne hareket etsin. Denge için bir bacağının yatakta diğerinin yerde olması en iyisidir. Eğer hala yeterince içeri girmiş gibi hissetmiyorsanız, dizlerinizi daha da geri çekin ve onun omuzları üzerine koyun. Ya da ayak bileklerinizi boynundan geçirerek Pilates derslerinin ne kadar pratik olduğunu göstermek için gösteriş yapın. Elleriniz bağlıymış izlenimi yaratmak için ellerinizi başınınızın ğzerinde tutarak ekstra heyecan katın. (daha da iyisi, bunu yapmasını sağlayın.)

  Seks oturmasıAcil, hayvan ve saldırgan, arkadan girilen pozisyonlar çiftler gerçekten tahrik olduğunda sıklıkla kullanılır. Bu şeklide erkek her zamankinden daha fazla güçlü girip çıkar kadınlar sadece düşüncede kaçarlarken, ("Oh! Biraz önce rahmime ulaştın!) aslında çoğu bunun fanatiğidir. Birbirinizi göremezsiniz bu yüzden fantezilere açıktır.(kafanızda sadakatsiz olmak, yatakta olmaktan daha iyidir.) Enerjik bile görünse, az ya da istediğiniz kadar cevap verebilirsiniz. Bir üst seviyesi aynanın önünde yapmaktır. Kollarınızın ön kısmına yaslayarak ya da düz oturup, geriye yaslanıp boynunuzu öpmesini sağlayarak değiştirebilirsiniz.

  Bu eski favori üzerindeki yeni değişikliğim için bir dayanıklı sandalyeye ihtiyacınız var. Eğer mümkünse sağlamlaştırmak için bir yere yaslayın ya da bir masa ya da pencere kenarına yakın koyun. (bunu yaparken perdeleri kapatmak iyi bir fikir olabilir) böylece partneriniz düzgün durması için tutunabilir. Bu ayarlandığında, yüzünüz ona ters dönük şekilde sandalyede ayakta durun sonra sandalyenin arkasına ellerinizle tutunarak oturun. O ellerini belinize koysun ya da kalçalarınızın üst kısmına sarılsın. Nazikçe girsin. Eğer bir bacağını sandalyeye koyar diğerini de sağlamlaştırmak için yere koyarsa iyi olur. Söylediğim gibi, yavaş olun. Kalçanızı bir yandan diğerine daha fazla zevk için hareket ettirin.

  Baştan aşağıEğer vücudunuzu seviyor ve yataktaki patron olmayı seviyorsanız, kadının üstte olduğu pozisyonlar sizin için mükemmel. Ne kadar hızlı ve derinde birleşeceğinize siz karar verirsiniz ve öpmek, dokunmak, dalga geçmek hatta onu bağlamak için iyi bir pozisyondasınız.

  Bu pozisyonu orgazma yakın değilseniz yapmayın, çünkü o çok hızlı yol alacak. Bu pozisyon kalçalarınıza bakmayı seven her hangi bir erkek için (sevmeyen var mı?) ve sizin için de anal seksi seviyorsanız tahrik edici olacaktır. Aslında, onu çok iyi bir pozisyona getirir, böylece ilişki sırasında iyi nemlendirilmiş bir parmağı anüsünüze sokabilir (denemeden hayır demeyin, bir çok kadın bunu çok seviyor.) Böylece siz de tamamen ?dolu?güzel hissini tadabilirsiniz. Görsel olarak, onun için, enfes: Kalçalarınızın ve genital organlarınızın az bulunur samimi bir manzarasına sahip olacaktır.(siz büyük diye düşünebilirsiniz ama o bunu harika bulur). Siz de seveceksiniz çünkü onun özel bir yere baktığını bilmek ilkel ve erotik duygular uyandıracak.

  Bu pozisyon içinde bir sandalyeye ihtiyacınız olacak ve eğer kolsuz ve dayanıklı ise daha iyi. Normal bir şekilde üzerine otursun. Sizde el ve ayaklarınızın üzerinde yerde onun önünde bir kedi gibi dururken yüzünüz ona dönük olmasın. Daha sonra sizi kendine doğru çeksin ve bacaklarınızı belinin etrafında dolamak için kaldırsın. Siz kendinize ellerinizle destek alırken, o da birleşmeyi sağlasın. Elleri kalçalarınızın üzerinde kendi pelvisini hareket ettirmek yerine sizi öne arkaya sallasın.(tembel değil sadece çok kıpırdayamıyor). ?Baştan aşağı? etkileyici göründüğü kadar kolay da. Kollarınız makul oaranda kuvvetli olmalı ama zaten spor salonunda düzenli olarak ağırlık kaldırıyorsunuz, değil mi? (şimdi bir nedeniniz var.)

  Yan yollar baygın
  Yandan birleşilen seksi her zaman Pazar günü seksi olarak düşünmüşümdür: tembel, rahat ve, (sözde) uzanılan. Her şeye rağmen, bunu sadece yatarak yapabilirsiniz. Romantik, boşlukta ama aynı zamanda erotik hissediyorsanız, bu sizin için. (hamileler için de ideal). Diğer pozisyonalrın çabukluğu ve derinliği olmasa da yandan seks bir çok çiftin favori listesindedir. Çünkü başlangıç pozisyonu, kaşık, bir çok çiftin favori uyuma şeklidir. O yüzden eğer yatağa gidiyorsanız, ya da biraz azgın uyanıyorsanız, bunun avantajlarını kullanmak dünyanın en doğal şeyidir. Onun organı sizin kalçanıza dayanmış, diğer davetkar kısımlara yakın ve... oups! Nasıl oldu?

  Bu yan giriş çeşidinde, ikiniz de yana yatmış ve klasik kaşık pozisyonunu alırsınız. Yandan girerek geleneksel yan seks pozisyonunu alın. Daha sonra siz dizlerinizi göğsünüze çekin, böylece girişi ve açısını değiştirip erotik bir noktaya ekleyebilirsiniz. O sizin şeklinizi alır ve ikinizde anne karnındaki pozisyonda bitirirsiniz.

  Şeklini başka bir bacak pozisyonu ile değiştirebilirsiniz. Yan yatın, ama bacaklarınızı düz tutmak yerine birini havaya kaldırın. (spor salonundaki bacak kaldırmalar gibi, bir bacak yerde biri havada yüksekte.) Partneriniz girer, bacaklarını yapabildiğiniz kadar çok açtığınız sizinkilerin arasında tutar. İleri geri hareket ederken, eliyle klitorisinizi tahrik edecek en iyi pozisyondadır.(ne yakın!)

  Mekan, mekan, mekan
  Belki yatak rahat ve uygun olabilir ama daha bir çok fikir var:

  Merdivenler boy farklılıkları için yapılmışır. Eğer kısaysanız bir basamak yukardayken imkansız pozisyonlar bile gerçekleşir. Ayrıca oral seksi de kolaylaştırırlar.

  Duş ayakta pozisyonlar için mükemmeldir ve bu ayrılabilen duş başlıklarının ne için olduğunu hepimiz biliriz!

  Bir sandalye en esnek seks desteğidir. Dayanıklı kolsuz bir tane seçin ve üzerinde oturabilir, ayakta durabilir ya da yaslanabilirsiniz. Yatağa yakın bir yere koyun ve sarkan kollar ya da birinin başı için harika desteklerdir.

  Banyo ön sevişme ve arkadan girilen seks için harikadır. Eğilmek için ideal sert ve düz bir yüzeydir. Yaslanabilir, üzerine uzana
  bilir, ikinizde üzerine çıkabilir ve yapabilirsiniz!

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Gökçek İksir'i ile tedavi olmak mümkündür. Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır.Gökçek İksiri vücudu cüruflardan arıtır, iltihaplı hastalıkları iyileştirir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Gökçek Tonik mide-bağırsak rahatsızlıkları, deri hastalıkları ve her türlü alerjiye karşı etkilidir.

  Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.Gökçek Diyet
  Geniş bilgi için Şifalı Bitkiler ve Alternatif Tıp ismli kitabımızda mevcuttur.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 9. #9
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.892

  Standart

  Alıntı bedirhan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ben Bedirhan Diyarbakır dan 35 yaşındayım, son 1,5-2 yıldır, cinsel problemler başladı bende.Erken boşalma ve bir defa dan fazla ilişkide bulunamama gibi.Hanımın karşısında çok zor durma düştüm.Çeşit çeşit macunlar vs dendim, ama olmadı.Bir arkadaşım Gökçek İksir iyi gelebilir alıp kullanlar memun muş bir de bunu dene dedi.Bende ibrahim beyi aradım Gökçek İksir ve ikdidar çayı tavsiye etti, aldım kullandım.3-4 HAFTA SONRA CİNSEL GÜÇÜM ÇOK ARTI ERKEN BOŞAMA SIKINTIM GİTTİ.Bu iksir gerçekten iyi, akşamları 3-4 yemek kaşığı aldıktan 30 dakika sonra sanki viyagra almış gibi cinsel arzularım artıyor.İbrahim beye minnet boçluyum.Kendisine bu iksir bu kadar etkiye sahip mi dedim, evet dedi.Benim cinsel güçüm çok artı dedim, o zaman bir yazı yazarsanız iyi olur, böyle problemi olan çok insan var dedi bende bu yazıyı yazdım.Allah herkese derman versin.Ben piskolojik bunalıma girmiştim, şimdi bomba gibiyim.Darısı diğer hastalra.Sağolasın ibrahim bey
  Erken boşalma ve ikdidarsızlığın bir kaç sebebi vardır, pisikolojik,diabet, yüksek tansiyon, kolesterol vb.., bu raahtszılıklar genelikle yanlış beslene nedeniyle darlardaki yağalanma nedeniyle cinsel organa ve çevresine yeterli kan akmamasıdır.Epimediumlu Kapsül, SİNİRLİ OT FORTE, Gökçek Aloe Vera JEL ve Gökçek İKSİR, Damar çayı ve iktidar Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnenmeli, doğru ÇİĞNEME den yutulan besinler mide başta olmak üzere diğer organlara zarar verir.Hücre merkezlerinde bulunan mitokondirininleri soba veya mini atom sentraline benzetebiliriz.Sobaya kalitesiz kömürü doldurursanız duman içinde kalırsınız ve aşırı artık madde (kül, duman, is) ortaya çıkar.Çiğnenmeyen besinlerde kalitesiz kömür gibi hücreler, hücre araları, bağ dokuları ve bütün organlarda artık madde (cüruf) yoğunlaşmasına sebep olur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 10. #10
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimd??? İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.892

  Standart

  Alıntı mehmet114 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Amatörce bende futbol oynuyordum.Futbol sırasında bir kaç defa aynı şekilde sağ dizimin üstüne düştüm ve çarpıştım.Haliyle menüsküs oluştu ve dizimdeki bağlar gevşediğinden ve süreki ağrıması nedeniyle futbolu bıraktım.Bu rahatszılık beni bir türlü bırakmadı sürekli özelikle merdivenleri çıkarken zorlanıyordum, sanki zorlansam bir şeyle yırtılacakmış gibi oluyor ve sağ dizimi zorluyamıyordum.Doğal Tedavide menüsküs ilgili yazıyı okudum.Gökçek İksir ve kemik çayı aldım ve kulandım.Aradan 3 ay geçti eski rahatsızlıklarım hamdolsun kalmadı.Artık merdivenleri problemsiz çıkıyorum.İbrahim beye sonsuz teşekkür ederim.Artı İbrahim abi bu senin Gökçek İksir cinselliği artırıyor mu?Valla ben bunu kullanmaya başladıktan sonra viyagra almış gibi kendimi cinsel bakımdan güçlü hisediyorum ve çok forma giriyorum.Nedir bunun sırı?Senin bu iksirin böyle etkisi var mı? daha önce benim cinsel performansım doğrusu biraz son zamanlarda düşmüştü.Ama senin iksiri kullanmaya başladıktan sonra kendimi çok iyi hissediyorum.Lütfen beni aydınlat.
  Gökçek İksir menisküs ve cinsel zafiyete iyi gelmesi damarları temizlemsi ve kıkırdakları arıtması ve güçlendiricidir.


  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 90
  Son Mesaj: 4 Hafta önce, 14:38
 2. Cevaplar: 50
  Son Mesaj: 10-11-2016, 11:06
 3. Cevaplar: 42
  Son Mesaj: 09-02-2016, 09:46
 4. Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 04-17-2012, 09:34
 5. Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 01-02-2012, 07:57

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri