Krup nedir, Krup, Larenjit, PSÖDOKRUP, Gırtlak İltihabı, Larenjitin Tedavisi,
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The Hastalıklar page is where you will Hastalıklar hakkında detaylı ve faydalı bilgiler.
 1. #1
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Mesajlar
  3.643

  Standart Krup nedir, Krup, Larenjit, PSÖDOKRUP, Gırtlak İltihabı, Larenjitin Tedavisi,  Alıntı yilmazak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Oğlum 3 yaşında krup’a yakalandı önce burun akıntısı, boğaz ağrısı, huzursuzluk ve ateşlenme oluyordu sonra nefes alırken hırlama şeklinde ses çıkarmaya başladı.Çocuk doktoru antibiyotik ve kortizonlu ilaçlar veriyor ve enhelasyon yapıyordu durumu iyileşiyordu.Önceleri 2 ayda bir görülen bu rahatsızlık ayda bir görülmeye başladı en sonda 2 haftada bir görülüyor ve hemen acile götürüyorduk.Krup hakkında araştırma yaparken.İbrahim gökçek beyin sitesine girdik ve kendisi ile görüştük.Gökçek İksir ve enfeksiyon çayı kullanın bir bakalım, eğer faydası olmazsa Almanya’dan bir hap getirteyim dedi.İksir ve çayı çocuk içtikten bir hafta sonra krup’u çok hafif bir defa daha geçirdi ve şimdi altı hafta oldu, kurup’tan eser kalmadı.Hocam çocuktan krup’tan eser kalmadı.Allah razı olsun, fakat yinede ileride yeniden yakalanabilir mi diye içimde bir korku var siz ne dersiniz.Ne yapabilirim, çoğumun bir daha bu hastalığa yakalanmaması için.
  Yılmaz bey çocuğunuzun bağışıklık sistemi güçlenmiş ve virüsü yenmiş, fakat siz Itır Forte, Zerdeçal Forte, Spirulina Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Sinüzit çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır. 2. #2
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Mesajlar
  3.643

  Standart


  Krup nedir, nasıl tedavi edilir?


  Son dönemde bu hastalığın adını sık sık duyar olduk. Profesör Barbaros Ilıkkan; krupun belirtilerini ve tedavi yöntemlerini yazdı.

  Prof. Barbaros Ilıkkan

  Üst hava yollarında ödem (şişme) sonucu gelişen ve akciğere ana hava girişini engelleyen ve üç yaş altında oldukça tehlikeli olabilen bir hastalıktır. Çoğunlukla viral enfeksiyonlar nedeniyle soluk borusu iç duvarında gelişen ödem havanın içeriye girişini engeller; bu nedenle tipik olarak nefes alırken zorlanma olur. Başlangıçta bölgedeki ses telleride etkilendiğinden boğuk durdurulamayan öksürük nöbetleri (köpek havlar gibi) olur. Ödem nedeniyle solunum yolu daraldıkça akciğerlere hava girişi daha da azalır ve nefes almakta zorluğa eşlik eden hava açlığı, huzursuzluk ve ardından morarma gelişebilir.
  Krup’un nedeni solunum yollarını etkileyen herhangi bir virüs olabilir. Krup bireysel eğilimi olan çocuklarda hemen her enfeksiyonda tekrarlayabilir. Başka bir çocukta burun akıntısı ve ateşle seyreden infeksiyon bu grupta kolaylıkla krup nedeni olabilir. Hasta ne kadar küçükse üst solunum yolları daha dar olduğu için; kolaylıkla tıkanabilir ve tablo daha ağır seyreder. Bu nedenle yaş büyüdükçe tehlike azalır.
  Krup olası viral etkene bağlı diğer belirtilere eşlik eder. Çoğunlukla ilk 2 gün daha belirgindir; daha sonra azalarak geçer. Başlangıç döneminde görülen nefes almada zorluk; aşırı efor, ağlama ve yüksek ateş olduğunda daha da kötüleşebilir. Bu nedenle sakin bir ortamda huzurlu olmalarının sağlanması ve mümkünse istirahat ve ateşin düşürülmesi oksijen gereksinimini azaltır. Bebeğin bulunduğu ortamın nemi ve ısısı çok önemlidir. Yirmi derecenin üstünde oda ısısı ve yüzde 50 altındaki nem solunum yollarındaki ödemi arttırır ve kuruluk nedeniyle solunum sıkıntısı daha da artmasına neden olur.

  Krup tedavisinde ilk adım solunum yollarına soğuk buhar uygulamasıdır. Hava açlığı ve huzursuzluk belirginse soğuk buhar ile beraber ödemi azaltıcı ilaç verilebilir. Ancak doğru olan yakınmalar beliginleşmeden bebeğin bulunduğu ortamda rahat solumasını sağlayacak koşulların oluşturulmasıdır. Krup öksürüğü başladığında evde iseniz ilk yapılması gereken çocuğunuzu üşümeyecek kadar giydirerek açık havaya çıkarmaktır; açık alanda 5-10 dakika içerisinde rahatlamazsa ilaç uygulaması için hastaneye gidilmelidir. Hastalık süresince 16-18 derece oda ısısı ve yüzde 50-60 nem onu rahatlatır ver iyileşme sürecini hızlandırır 3. #3
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.885

  Standart

  Tekrarlayan krup sendromu başka hastalıkların habercisi olabilir!

  Özellikle 3-6 yaş grubunda görülen ve tedavi edilmediğinde alt solunum yolu enfeksiyonlarına neden olan Krup Sendromu’nu Hisar Intercontinental Hospital Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Fazlı Yılmazer’den öğrendik.

  Krup Sendromu nedir?
  Üst solunum yollarının daralması veya tıkanmasıyla ortaya çıkan tabloya genel olarak Krup sendromudiyoruz. Bu sendromun en sık görülen nedeni boğazdan başlayarak gırtlağa, ana soluk borusuna ve daha sonra alt solunum yollarına doğru ilerleyen viral enfeksiyonlardır. Tıkanıklık bu bölgelerdeki şişlik ve aşırı balgam yapımı ile kendisini gösterir. Sıklıkla 6 ay ile 3 yaş arasında çocuklarda ilkbahar ve sonbahar aylarında daha fazla görülen Krup Sendromu çocuklarda havlar tarzda öksürük, ses kısıklığı, nefes alırken ıslık sesine benzer ses çıkarma ve nefes darlığı ile kendini gösteren acil teşhis ve tedavi gerektiren bir tablodur. Büyümeye bağlı hava yollarının gelişmesi ile giderek azalır.

  Belirtileri nelerdir ve tanı nasıl konulur?
  Vakaların çoğunda atak öncesinde, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hafif öksürük ve hafif ateş gibi enfeksiyon bulguları vardır. Bu bulguları özellikle geceleri ani başlayan havlar tarzda öksürük, ses kısıklığı, nefes alırken ıslık sesine benzer ses çıkarma ve nefes darlığı izler. Büyük çocuklar öne doğru oturarak nefes almayı tercih ederler. Kruplu vakaların tanısı bu bulgular ile kolaylıkla konur. Ancak viral kökenli krup ve alerjik krup dışında nadir görülen bakteriyel enfeksiyonlara bağlı krup tablolarının ekarte edilmesi gerekir. Genellikle viral enfeksiyonlara bağlı olarak daha az sıklıkla da alerjik kökenli olabilir. Acil tedavileri birbirinden farklı olmamakla beraber özellikle alerjik olanlarda koruyucu tedaviler gerekebilir. Enfeksiyon dışı nedenler arasında yabancı cisim, mide reflüsü ve solunum yollarında doğuştan darlık ve damar basıları gibi durumlar sayılabilir.

  Tedavisi nasıldır?

  Vakaların %90’ı ilk müdahalenin ardından ayakta tedavi edilirken yaklaşık %10’u hastaneye yatırılarak tedavi edilir. %1’den daha azı yoğun bakım şartlarında solunum desteğine ihtiyaç duyabilir. Tedavide en önemli nokta hava yollarının açık tutulması ve oksijen desteğidir. Havanın soğuk ve nemli olması faydalıdır. İlaç tedavisi olarak acil serviste kortizonlu buhar veya iğne tedavileri uygulanır. Daha sonra ayaktan veya yatarak idame tedavileri planlanır. Sık gördüğümüz Klasik Krup Sendromunda antibiyotik ve öksürük ilaçlarının yeri yoktur. Ancak seyrek görülen bakteriyel krup tablolarında antibiyotik tedavisi hayat kurtarıcıdır. Tekrarlayan krup ataklarında alerjik nedenler, mide reflüsü gibi hastalıklar ile altta yatabilecek önemli doğuştan veya sonradan oluşabilecek solunum yollarına içerden veya dışarıdan bası yapabilecek durumların ileri tetkik ve tedavisi unutulmamalıdır.

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri