Menopoz, klimakterium, adet kesilmesi, menopoz belirtileri, menopoz yaşı, regl
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The Hastalıklar page is where you will Hastalıklar hakkında detaylı ve faydalı bilgiler.
 1. #1
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.885

  Post Menopoz, klimakterium, adet kesilmesi, menopoz belirtileri, menopoz yaşı, regl

  Menopoz, klimakterium, adet kesilmesi, menopoz belirtileri, menopoz yaşı, regl
  Menopoz, klimakterium,

  Menopoz (klimakterium, climacterium), yani adet kesilmesi bir hastalık değildir. Bu drum bayanlarda ortalama 45-55 yaşlarında görülür ve nadirende daha önce veya daha sonrada görülebilir. Normal adet gören bayanlarda yumurtalıkların yönlendirdiği adetin sona ermesiyle menopoz başlar. Menopoz 2-3 yıl önmenopoz (premenopoz) ve 6-7 yıl süren postmenopoz (sonmenopoz) olmak üzere iki bölümden oluşur. Bu geçit döneminde kadınlık hormonlarının aşırı değişimi nedeniyle kadınlarda menopoz rahatsızlıkları görülür. Menopoz devresi bayanların % 80?inde problemli geçer ve bunlarında % 30?u ağır olduğundan tedaviye ihtiyaçları vardır.

  Menopozun sebebi:
  Doğurğanlık özeliği olan kadınların yumurtalıkları sürekli dölenmeye hazır yumurta üretir. Bu takriben 400 defa tekrarlanır. Doğuştan ihtibaren takriben 1.000.000 yumurtaya sahip olan kadın menopoz devresine kadar bunun % 99?unu kaybeder. Yumurtalıkların üretiği progesteron ve östrojen hormonları yavaş yavaş azalır. Geriye kalan yumurtalar doğurğanlık için uygun olmadığından hormon salğılaması azalır.

  Beyinin hipotalamu (orta beyin) ve hipofiz gudesinde hormon salğılanmasıda ona göre azalır. Östrojen hormonu azalırken folikel hormonu 'follitropin? oranı artar. Buna ilaveten bazı kadınlarda böbreküstü bezeleri ve tiroid bezeleride fazla hormon salğılar. Östrojenin azalması demek rahim, vajina ve göğüste kılcal kan dolaşımı yetersizliğine sebep olur. Bunlara ilaveten sinir sisteminde değişiklikler olur ve bu değişikliklerde kişinin şuur, şuuraltı, nefes alış-verişleri, sindirim, metabolizma ve vücudun su dengesine etkieder. Çevre sinir sistemindeki değişikikler kandolaşımını etkiler, çünkü östrojen çevre sinir sistemini etkiler. Buda birçok hastalığa sebep olur.

  Hangi rahatsızlıklar görülür?
  Hormonun azalması ile birlikte, adet görme hali yavaş yavaş azalır ve beli bir süre sonra tamamen kesilir. Vücut hormon yetersizliğine alışkın olmadığından birçok rahatsızlık ortaya çıkar. Bunların başında sinirsel rahatsızlıklar, ateş basması, kalp çarpıntısı, aniden aşırı terleme, uyuyamama, başdönmesi ve vücudun su toplaması gibi rahatsızlıklar görülür.

  Deri incelir, kurur, yüzde buruşukluklar olur, saçlar daha çok dökülür, vajina-, mesane-, idrar kordonu-, ve göz mukazası hasaslaşır. Kişi daha çok enfeksiyona yakalanır, cinsel münasebetlerde ağrı hissedilir ve akıntı görülür. Idrarını tutamıyarak kaçırabilir. Östrojen yetersizliği kemik erimesi ve artroza neden olabilir ve kemiğin yoğunluğu azalır. Ağrılı osteoporoz (kemik erimesi) hastalığı ortaya çıkar. Kemik erimesi sık sık kemik kırılmasına neden olur. Bu 60 yaşını aşan bayanlarında % 30 daha çok görülür.

  Kalp-kandolaşımı rahatsızlıklarının başında: Kalp krizi, beyin kanaması, angina pektoris (kalp anjini) ve arteriyoskleroz (damar sertliği) gibi rahatsızlıklar ortaya çıkar. Kadınların menopoz devresine girdikten sonra daha çok kalp ve kandolaşımı rahatsızlıklarına yakalandıkları ve bununda östrojen yetersizliği nedeniyle olduğu anlaşılmıştır. Kadınların vücudunda çok az miktarda erkeklik hormonu (androjenler) salgılanır ve bu hormonlardan en önemlileri testosteron ve dehidroepiandrosteron (DHEA) en önemlileridir. Bu hormonların kadınlarda yükselmesi cinsel isteksizliğe vede güçsüzlüğe sebep olur.

  Menopoz teşhisi:
  Menopoz devresine giren bayanda menopoz rahatsızlıkları ortaya çıkınca kadın doktoruna gider. Rahatsızlığın seyri ve jnokolojik muayeneden sonra, testler yapılır gerekirse vajinadan doku alınarak incelenir. Kan testi ilede kandaki östrojen, östradiol, östron ve folikelhormonu ?follitropin?in oranları tesbitedilir.

  Menopoz olmasına ragmen bir bayanda adet gibi kanama olursa, o zaman rahim veya yumurtalıkta kist, iyi veya kötü huylu ur olma ihtimali var demektir. Bu nedenle bu tür rahatsızlıkları olanların mutlaka muayene olmaları ve detaylı muayene olmaları ve doğru teşhis konması gerekir. Ayrıca kemik yoğunluğunun röntgenle tesbitedilmesi ve kemik erimesine karşı tetbir alınması gerekir.

  Kendi tetbirleriniz ne olabilir?
  Menopoz ve emeklilikle birlikte birçok kadın az hareketetmeye başlar, bu çok yanlştır. Mümkün oldukca hafif sporlar: yüzme, koşu, bisiklet sürme ve temiz havada gezinmeyi sayabiliriz. Ayrıca mümkünse meditasyon ve yogada iyi gelir. Böylece hem bedenen hemde ruhen kişi rahatlar ve kendini dinc hisseder. Meditasyon ve yoga derken sapık tarikatların ağına düşmemek gerekir.

  Beslenmeye dikkat edilmeli ve mümkün oldukca et, peynir, yumurta ve mamulerinden vede hamurlu yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Bol sebze ve meyve tüketilmelidir. Özeliklede akşamları ağır yemek yenmemelidir. Düzensiz beslenme kandaki şekerin hemen yükselmesine neden olabilir ve ateş basması hasıl olur. Östrojen yetersizliği derinin çabuk yaşlanmasına neden olur. Bu nedenle sigara, alkol ve solaryumdan uzak durulmalıdır.

  Menopoz devresinin kolay atlatılması birazda eşler arasındaki anlayışa bağlıdır. Uyumlu eşi olan bayanlar bu devreyi daha kolay atlatırken problemli eşi olan bayanların daha sıkıntılı durumlara düşmeleri kaçınılmazdır. Psikolojik problemleri aşabilmek için doğal ilaçlar kulanılabilir.

  Menopozun tedavisi:
  ABD?de yapılan bir araştırmada hormonla (östrojen) tedavi olaya çalışan bayanların % 43?ünde kanser görülmüştür. Bu nedenle hormonla tedavi çok çok tehlikeli sonuclar dogurur (Women Health İnstiativ, WHI ). Hiç bir yantesiri olmayan çörekotu-, ZYE-, kadınkökü-, hayıt-, ve kılıçotu preparatları, Gökçek Tonik ve Gökçek İksiri kulanılır.

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır. Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.
  4 Äußerer Muttermund (Ostium uteri) und Scheidenteil der Gebärmutter (Portio).
  5 Kitzler (Clitoris).
  6 Kleine Schamlippe (Labium minus).
  7 Große Schamlippe (Labium majus).
  8 Gebärmuttergrund (Fundus uteri).
  9 Tubenwinkel.
  10 Aufhängeband des Eierstockes (Lig. suspensorium ovarii).
  11 Fransentrichter des Eileiters (Fimbria tubae uterinae).
  12 Eierstock (Ovarium) 13 Erweiterung des Eileiters (Ampulla tubae uterinae).
  14 Rundes Führungsband (Lig. teres uteri) der Gebärmutter (Uterus).
  15 Gebärmutterschleimhaut (Endometrium).
  16 Muskelwand der Gebärmutter (Myometrium).
  17 Aus der inneren Beckenschlagader abgehende Gebärmutterschlagader (A. uterina).
  18 Scheide (Vagina) mit Schleimhautfalten.
  19 Mündung der Harnröhre (Urethra).
  20 Mündung der Scheide. 21 Jungfernhäutchen (Hymen).
  22 Mündung der Vorhofdrüse (Glandula vestibularis major).
  23 Damm (Perineum).
  24 After (Anus).
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 2. #2
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.885

  Standart


  Alıntı nuran Nickli Üyeden Alıntı
  menopoz
  merhaba ben annem icin almak istiyorum bu iksiri fakat menopoz rahatsiligina yanit alabilirmiyiz ve nekadar satin alip kullanmaliyiz merak ediyorum annem yaklasik 50 yasinda ve iki sendir surekli atesleniyor .nekadar sureyle ne olcude kullanmali yaninda almasi gereken bir urun varmi yanitlarsaniz sevinirim
  Gökçek İksiri kulanıldığında rahim, yumurtalık, kordonlar ve çevresindeki curufu (iltihap, cerahat, kist vs) hepsini temizler. Kadın Otu Forte, Sinirli Ot Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Kadın çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (Çin tuzu, mısır şurubu, abur cubur, tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnenmeli, doğru ÇİĞNEME den yutulan besinler mide başta olmak üzere diğer organlara zarar verir.Hücre merkezlerinde bulunan mitokondrinleri soba veya mini atom sentraline benzetebiliriz.Sobaya kalitesiz kömürü doldurursanız duman içinde kalırsınız ve aşırı artık madde (kül, duman, is) ortaya çıkar.Çiğnenmeyen besinlerde kalitesiz kömür gibi hücreler, hücre araları, bağ dokuları ve bütün organlarda artık madde (cüruf) yoğunlaşmasına sebep olur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 3. #3
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.885

  Standart  Alıntı cigdem Nickli Üyeden Alıntı
  menepoz kilo verme

  sözlerime başlamadan önce yapmış olduğunuz buluş için size teşekkür eder ve başarılarınızın devamını dilerim.ben 28 yaşındayım kilo sorunum var çok fazla yemek yemediğim halde yediğim herşey bana yarıyor bunun için ne yapmalıyım. ayrıca annem 2 yıldır menepoz sorunu var.kalp rahatsızlığı ve yüksek tansiyon hastalığı var.özellikle kalbi çok çabuk yoruluğor.boynunda sertleşme var.birçok tedavi gördü ama tedaviler pek işe yaramadı kendisi bir yığın hap kullanıyor.sürekli yorgun ve halsiz herşeyi sıkıntı yapıyor.sizden bu sorunlar için yardım bekliyorum ne yapmam gerekiyor şimdiden teşekkür eder çalışmalarınızın devamını dilerim......ufuk çiğdem
  Kilo probleminizi Gökçek Tonik ve Gökçek Diyetle tedavi edebiliriz.Kadın Otu Forte, Sinirli Ot Forte, Gökçek Tonik ve Gökçek İksir, Kadın çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (Çin tuzu, mısır şurubu, abur cubur, tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnenmeli, doğru ÇİĞNEME den yutulan besinler mide başta olmak üzere diğer organlara zarar verir.Hücre merkezlerinde bulunan mitokondrinleri soba veya mini atom sentraline benzetebiliriz.Sobaya kalitesiz kömürü doldurursanız duman içinde kalırsınız ve aşırı artık madde (kül, duman, is) ortaya çıkar.Çiğnenmeyen besinlerde kalitesiz kömür gibi hücreler, hücre araları, bağ dokuları ve bütün organlarda artık madde (cüruf) yoğunlaşmasına sebep olur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 4. #4
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.885

  Standart  Alıntı cillek1990 Nickli Üyeden Alıntı
  merhaba ben menapoza girmis sayilan 47 yasinda bir bayanim ve cocuk istiyoruz ama maddi durumumuz kisitli önerebilceginiz bir sey varmi lütfen cok tesekkürederim.yok cillek1990@hotmail.de
  Kadın Otu Forte, Yoğurt Otu Forte, Gökçek Tonik ve Gökçek İksir, Kadın çayı ve Kist Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (Çin tuzu, mısır şurubu, abur cubur, tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnenmeli, doğru ÇİĞNEME den yutulan besinler mide başta olmak üzere diğer organlara zarar verir.Hücre merkezlerinde bulunan mitokondrinleri soba veya mini atom sentraline benzetebiliriz.Sobaya kalitesiz kömürü doldurursanız duman içinde kalırsınız ve aşırı artık madde (kül, duman, is) ortaya çıkar.Çiğnenmeyen besinlerde kalitesiz kömür gibi hücreler, hücre araları, bağ dokuları ve bütün organlarda artık madde (cüruf) yoğunlaşmasına sebep olur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 5. #5
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.885

  Standart


  Alıntı a.manisali Nickli Üyeden Alıntı
  İyi günler İbrahim bey, Yaşım 37, 5 yıldır erken menopoz sorunu yaşıyorum. Yumurtalığım 20 yıl önce alındı. 8 yaşında bir kızım var. 2. çocuk istedik ama olmadı. Benim için neler önerirsiniz?CEVABINIZI MERAKLA BEKLİYORUM Saygılarımla, teşekkürler
  Ayfer hanım Kadın Otu Forte, Sinirli Otu Forte, Gökçek Tonik ve Gökçek İksir, Kadın çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (Çin tuzu, mısır şurubu, abur cubur, tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnenmeli, doğru ÇİĞNEME den yutulan besinler mide başta olmak üzere diğer organlara zarar verir.Hücre merkezlerinde bulunan mitokondrinleri soba veya mini atom sentraline benzetebiliriz.Sobaya kalitesiz kömürü doldurursanız duman içinde kalırsınız ve aşırı artık madde (kül, duman, is) ortaya çıkar.Çiğnenmeyen besinlerde kalitesiz kömür gibi hücreler, hücre araları, bağ dokuları ve bütün organlarda artık madde (cüruf) yoğunlaşmasına sebep olur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 6. #6
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.885

  Standart  Alıntı ayse Nickli Üyeden Alıntı
  Merhaba İbrahim Bey;
  Ben şu anda 45 yaşındayım. 27 yaşında yüksek tansiyon hastası oldum. 35 yaşında menopoza girdim. Boyunda ileri derece düzleşme, bel fıtığı (bir tanesi ileri derece, iki tanesi orta derece), bel bölgesindeki omurgasın kılçığında kırık, kemik erimesi, migren var. Midede iki adet yıllardır iyileşmeyen iki adet ülser skarı ve karında daima şişlik, vucüdumda da ödem var. Omuzdaki kaslarda da parçalanma varmış. Sebebi bulunamayan insülün yüksekliği var. Daima kilolu ve dietteyim. Kronik halsizliğinde var.

  Gıda intölaransı testinde tam 23 gıdaya intolaransım çıktı, beş aydır bu gıdaları kullanmıyorum, ozon terapi alıyorum ama pek faydasını görmedim. İnmüm sisteminde ve lenf bezlerinde sorun var denildi. En ileri derece ayçiçekyağı ve maya çıktı. tahıllar, nane, vanilya, karpuz............... yirmiüç tane gıda. Şu anda yine halsizliğim çok arttı, karnım şişti. Ben farklı gıdalara da intlrns oluştuğuna inanıyorum. Bu konu üzerinde araştırma yaparken intrntte size rastladım; bağırsak üzerine yazınızı okudum ve ilgimi çekti. Kısacası ben çalışan bir bayanım, öğretmenim, yaşıyorum ama kalitesiz bir yaşam sürüyorum. Bana bu konuda yardımcı olacağınıza ve bu konuda beni bilgilendireceğinize inanıyorum. Saygılarımla..........
  Ayşe Hanım Kadın Otu Forte, Sinirli Otu Forte, Gökçek Tonik ve Gökçek İksir, Kadın çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (Çin tuzu, mısır şurubu, abur cubur, tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnenmeli, doğru ÇİĞNEME den yutulan besinler mide başta olmak üzere diğer organlara zarar verir.Hücre merkezlerinde bulunan mitokondrinleri soba veya mini atom sentraline benzetebiliriz.Sobaya kalitesiz kömürü doldurursanız duman içinde kalırsınız ve aşırı artık madde (kül, duman, is) ortaya çıkar.Çiğnenmeyen besinlerde kalitesiz kömür gibi hücreler, hücre araları, bağ dokuları ve bütün organlarda artık madde (cüruf) yoğunlaşmasına sebep olur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 7. #7
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.885

  Standart  Alıntı muhlise Nickli Üyeden Alıntı
  mrb 1 adet nodülüm var 6 yıldan beri sabit 5 ml büyüklüğünde , midemde pangastrit,diş etlerimde 20 yıldan beri çekilme ve kanama ,40 yaşındayım menepoz belirtileri,diz kapaklarımdan aşağısı km lerce yol yürümüşçesine son 6 aydır ağrılar,topuklarım,da kış ayları dışında çok kuruma ve çatlamalar,makatımda gece uykudan uyandıran tarif edemeyeceğim bir ağrıyla,zonklamayla uyanıyorum sıcak tampon ve ıkınmayla 20 ,25 dk sonra geçiyor.lütfen cevap yazarsanız çok memnun olurum .Ayrıca tonik,jel vs bunların hepsi berabermi kullanılıyor,ne kadar süre kullanılmalı .Saygılar
  ,

  Çay ağacı yağı ve ozon yağı ile gargara yapıyorsunuz ve Kadın Otu Forte, Yoğurt Otu Forte, Gökçek Tonik ve Gökçek İksir, Kadın çayı ve Kist Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (Çin tuzu, mısır şurubu, abur cubur, tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnenmeli, doğru ÇİĞNEME den yutulan besinler mide başta olmak üzere diğer organlara zarar verir.Hücre merkezlerinde bulunan mitokondrinleri soba veya mini atom sentraline benzetebiliriz.Sobaya kalitesiz kömürü doldurursanız duman içinde kalırsınız ve aşırı artık madde (kül, duman, is) ortaya çıkar.Çiğnenmeyen besinlerde kalitesiz kömür gibi hücreler, hücre araları, bağ dokuları ve bütün organlarda artık madde (cüruf) yoğunlaşmasına sebep olur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 8. #8
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.885

  Standart


 9. #9
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.885

  Standart


 10. #10
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.885

  Standart


Benzer Konular

 1. Cevaplar: 32
  Son Mesaj: 10-18-2016, 14:37
 2. Cevaplar: 25
  Son Mesaj: 10-04-2016, 11:06
 3. Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 01-03-2012, 08:49
 4. Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 01-03-2012, 08:47

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri