Orşit, Testis iltihabı, testis hastalıkları, testis alınması, orşitis, orşit tedavisi
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The Hastalıklar page is where you will Hastalıklar hakkında detaylı ve faydalı bilgiler.
 1. #1
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.885

  Post Orşit, Testis iltihabı, testis hastalıkları, testis alınması, orşitis, orşit tedavisi

  Testis iltihabı, testis hastalıkları, testis alınması, orşit, orşitis, orşit tedavisi  a-) Orşit, orchitis, testis iltihabı
  b-) Epididimit, testis üstbezi iltihaplanması:

  Erkeklik organları penis, testis ve epididim (testis üstbezi) dıştan görünen organlarıdır. Testis?de üretilen sperma epididimde toplanır. Epididimdeki spermave hormonlar prostatın yanındaki tohumtorbasına gönderilir. Boşanma sırasında koyu olan meni prostatın salğıladığı hormonun karışımı ile sıvılaşır. Bir benzetme yapacak olursak yoğurt gibi olan meni ayran gibi sıvılaşır. Bunedenle prostat amaliyatı olanlarda boşanma sırasında ağrı çekerler. Testis ve testisüstbezi (epididim) birbirlerine yapışık gibi yakın olmalarına rağmen hastalıkları ve iltihaplanmaları farklıdır.

  Orşit (testit iltihaplanması ) nedir?
  Testis iltihaplanmasına genelikle virüsler ve nadirende bakteriler sebep olur.
  1-) Kabakulağa yakalanan çocukların % 30-35?inde testis iltihaplanması görülür ve bu bazılarında sadece bir testisinin iltihaplanması şeklinde görülürken bazende ikiside aynı anda iltihaplana bilir. Bu virüse paramyxovirüsü (paramiksovirüs) sebep olur.
  2-) Genore (belsoğukluğu) ve cinsel organlarda verem
  3-) Yaralanma (travma) sonucu iltihaplanma
  4-) Nadirende otoimmün hastalığı sebebiyle vücudun kendi antikorları testisi tahripedebilir.

  Testis üstbezesi iltihaplanması (epididimit) nedir?
  Epididimit (testis üstbeze iltihaplanması ) genelikle idrar yolları iltihplanması ile iltihplar buralara kadar yayılır. Eskiden epididimite belsoğukluğu sebep oluyordu, günümüzde ise Chalmydiler (Kalmidinler) veya Mikoplasmalar buna sebep olmaktadır. Epididimitteki spermalar tohum kordonu aracılığıyla taşınır. Epididimin iltihaplanması kişinin döleme güçünü kaybetmesine sebep olur.

  Orşit ve epididimitin belirtileri:
  Bu iki organdaki iltihaplanmaların belirtileri hemen hemen aynıdır.
  1-) Testis ve epididimde çok yoğun ağrılar.
  2-) İltihaplanma testisten epididime ve epididimden testise geçebilir.
  3-) Testis ve testis üstbezeleri (epididim) şişer ve sertleşir.
  4-) Testis torbasının (scrotum, skrotum) derisi kızarır ve ısınır.
  5-) Orşit ve epididimitle birlikte kişide ateşlenme görülür.
  6-) Idrar yolları iltihaplanmalarında görülen sık sık idrar yapma (poliüri), geceleri idrar yapmak için kalkma (niktüri), kanlı idrar yapma (hematüri) ve kendini idrar yapma zorunda hissetme (strangüri) gibi haller görülür.

  Hastaliğin teşhisi:
  Hastalığın teşhisi hasta ile yapılacak detaylı bir konuşmailede teşhis konabilir, şayet kabakulak enfeksiyondan sonra orşit görülmüşse bu hemen anlaşılır. Bu yeterli olmazsa ultrasonla muayenesi kesin çözümdür. İltihaplanmaya hangi mikrobun sebep olduğu ancak kann ve idrar muayenesi ile beli olabilir. Sık sık ve sürekli görülen iltihaplanmalarda ise meninin muayenesi gerekebilir.

  Orşit ve epididimitin tedavisi:
  Bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonlarda antibiyotikler etkili olurken, virüslerin sebep olduğu enfeksiyonlarda ise Gökçek İksiri ve ZYE etkilidir. Gökçek İksiri ve ZYE immün sistemini harekete geçirerek bakteri ve virüslerin yok olmasını sağlarlar. Bir tanıdığımın testileri şişmiş ve dokununca aşırı ağrıdığını söylüyordu. Birkaç defa doktorunun yazdığı antibiyotikleri kulanmasına ragmen faydasını görmemişti. Ben ona Gökçek İksiri verdim 3 ay sonra hiçbir rahatsızlığının kalmadığını söyledi. Bu rahatszılık bendede vardı bende çok tedavi yöntemi dendim. Bir gün gececi çalışırken ağrılara dayanamadım ve Frakfurt havaalanındaki acil kliliğe gittim. Durumu analtım bakmadılar bile antibiyotik verip gönderdiler. Dar pantolon giyemiyor elimle dahi dokunamıyordum. Aşırı şişti ve ağrı yapıyordu. Gökçek İksirinden önce noni, aloe vera, çörekotuyağı vb.., çok şey denedim, faakt kesin çözüm olmadı. Gökçek İksirinden sonra kısa sürede iyileşti. Bu rahatsızlık kabakulak geçirenlerde sıkca görülen bir durumdur.

  Belenmekte önmelidir hayvansal besinler nedeniyle testislerdeki yağlanama kandolaşımı anormaliklerine sebep olur. Şayet kişi çocukluğunda kabakulak geçirmişse, virüs kalıntıları ileride tekrar iltihaplı hastalıklara sebep olabilir. Tedavisi Gökçek İksiri ile mümkündür. Sağlıklı beslenmek tedavi sürecini hızlandırır.

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır. Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 2. #2
  matkapemre Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Dec 2010
  Mesajlar
  13

  Standart Epidimit iltihabı

  Hocam 4 aydır antibiyotik kullandım fayda etmedi tekrar ediyor hep.. epidimit itihabı varmış bende ama ben kissten şüpeleniyorum çünkü şişme var o tarafta benim size soracagım gökçek ixsir ile enfeksiyon çayın kesin tedavi edermi kis var onuda kesin tedavi edermi benim için kesinlik önemli çünkü..

 3. #3
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.885

  Standart


  Alıntı matkapemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Hocam 4 aydır antibiyotik kullandım fayda etmedi tekrar ediyor hep.. epidimit itihabı varmış bende ama ben kissten şüpeleniyorum çünkü şişme var o tarafta benim size soracagım gökçek ixsir ile enfeksiyon çayın kesin tedavi edermi kis var onuda kesin tedavi edermi benim için kesinlik önemli çünkü..
  Ozon Yağı ile masaj yapıyorsunuz ve Enginar Forte, Sinirli Ot Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Damar çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (Çin tuzu, mısır şurubu, abur cubur, tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnenmeli, doğru ÇİĞNEME den yutulan besinler mide başta olmak üzere diğer organlara zarar verir.Hücre merkezlerinde bulunan mitokondrinleri soba veya mini atom sentraline benzetebiliriz.Sobaya kalitesiz kömürü doldurursanız duman içinde kalırsınız ve aşırı artık madde (kül, duman, is) ortaya çıkar.Çiğnenmeyen besinlerde kalitesiz kömür gibi hücreler, hücre araları, bağ dokuları ve bütün organlarda artık madde (cüruf) yoğunlaşmasına sebep olur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 4. #4
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.885

  Standart  Alıntı ali111 Nickli Üyeden Alıntı
  Testislerimde ağrı ve şişlik vardı doktorumun verdiği anti biyotikler fayda vermeyince internetten ibrahim beyin sitesini buldum. O kendisininde aynı rahatszılığı yaşadığını ve daha önce alo vera, noni ve çörek otu yağı kulandığını bunların geçici rahatlama sağladıklarını fakat kalıcı olarak iyileşme görülmediğini ve kendi geliştirdiği GÖKÇEK İKSİRİ ile rahatsızlığının tammen yok olduğunu söyledi. Ben de alıp kulandım aradan 3 ay geçti çok şükür bu rahatszılığım tamamen yok olur. Bu arada cinsel güçümde artı, ibrahim bey iyiki varsınız. Size ne kadar teşekkür etsem az. Çok sağolun. Bu testis problemi çocukluğunda KABAKULAK olanlarda çok görülüyormuş. Bende küçükken kabakulak geçirmiştim.
  Ali bey maşallah iyileşmişsiniz fakat sizin 2 ay daha Ozon yağı ile testislere masaj yapıyorsunuz ve Enginar Forte, Zerdeçal Forte, Spirulina Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Kist çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 5. #5
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.885

  Standart


 6. #6
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.885

  Standart


 7. #7
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.885

  Standart


 8. #8
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.885

  Standart


 9. #9
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.885

  Standart


 10. #10
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.885

  Standart


Benzer Konular

 1. Epididimitı, Orşit, Testis iltihaplanması, varikosel, testit
  By igokcek in forum TV-Programlarımız
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 02-11-2016, 15:03
 2. Cevaplar: 35
  Son Mesaj: 02-11-2016, 14:50
 3. Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 04-17-2012, 09:31
 4. Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 01-06-2012, 10:44
 5. Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 01-04-2012, 08:12

Tags for this Thread

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri