Romatizma, artit,eklem iltihaplanması, artroz, eklem defomasyonu ve kireçlenme
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Sayfa 1 Toplam 11 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 108 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The Hastalıklar page is where you will Hastalıklar hakkında detaylı ve faydalı bilgiler.
 1. #1
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.596

  Post Romatizma, artit,eklem iltihaplanması, artroz, eklem defomasyonu ve kireçlenme

  Romatizma Tedavisi, Ankilozan Spondilit Tedavisi, Romatizmaya Son, Romatizma'nın Tedavisi, Romatoid Artrit Tedavisi, Kimyasal ilaçlar Hastalıkları, Harpago ile Romatizma Tedavisi,
  Romatizma, artit, eklem iltihaplanması, artroz, eklem defomasyonu ve kireçlenme
  Alıntı damlasu Nickli Üyeden Alıntı
  Bu siteye riskli bir ameliyatı başarıyla geçen bir hastanın mutululuğla yazıyorum. Üstelik artık hastada değilim:Allahın sevgili kuluymuşum ki kendi araştırmalarım sonucu bu siteye rastladım ve yıllardır çıktiğim eziyetlerden kurtuldum.Üstelik birçok hasatalığa birden tek çözüm inanılır gibi değil ama gerçek.Üstelik çok mütevazi bir insan sayesinde birçok insan fayda görüyor.
  Alıntı damlasu Nickli Üyeden Alıntı

  Bu yazıyı yazıyorum çünkü bende sizin yazdıkarınızdan etkilenerek iksire başlamıştım. umarım bizim gibi birçok hastaya daha deva olur.

  -Benim yıllardır romatizma dan dolayı bacaklarım ağırır. Nemli havalarda uyuyamazdım bacaklarımı sallamaktan ve sıkmaktan morluklar oluşuyordu.
  doktora giderdim fakat romatizma testlerinde temiz çıkardı ilaçlar kullanır fakat bi faydasını göremezdim. Yıllar geçtikçe şikayetlerim katlanmaya başladı bu seferde diz kapaklarımda ağrılar oluşmaya başladı. o zamanlar doktora gittiğimde kemikleriizde aşınma var denildi yine ilaçlar verildi. fakat geçici bir rahatlık dışında ağrılarım geçmedi.Öyleki denize girdiğimde gelen dalga bile sanki kemiklerimi kırarcak diye korkudan dalgalı denize bile girmiyordum. artık o kadar çok ağrıyorduki. Merdiven inip çıkamıyordum, hızlı yürüyemiyordum yürüdüğüm zamanlar dizlerimde sanki vida varmış gibi kitlenmeler oluyordu.
  Bacak arğrılarıyla beraber bu sefer bıyun ağrılarıda çekmeye başladım.Sürekli boynum tutuluyor. İşim masa başı işi olduğu için sık sık tekrar ediyordu. doktora gidip film çektiğimde disk daralması olduğu söylendi ilaç aldım fakat bu sefer de ilaçlar mideme dokundu nerdeyse mide kanaması geçiriyordum. Tabi bu sefer farkli ilaçlar ve kremler alarak ama yinede kalıcı bi çözüm olmadı ilaçlarda sonra tekrar ağrılar başlıyordu.
  Boyun ağrılarından sonra ellerim ağrımaya ve uyuşmaya başladı.felç geçirecem diye çok korkuyordum. Bir süre sonra çenem ağrımaya başladı ağzımı dahi açamıyordum .sadece çorba ve sulu yemekler yiyebiliyordum.Kemik veremi olduğum bile aklımdan geçiyordu. Vucudumda ağrımayan bir bölge yoktu. Gözlerimde göz tansiyonu çıktı.
  Artık insanlar bana hastalık hastası diyorlardı bu çok zoruma gidiyordu, çünkü yaşadığım ağrı ve acıları bir ben birde Allah bilir. Doktor doktor gezmekten güçüm kalmamıştı artık dizlerim çok dayanamaz hal alınca en son tekara bir özel doktora gittim. Bana dizlerimde vurulmam için iğne yazdı her iki dizime
  (bu arada 36 yaşındayım felçli bir hasta gibiydim) de iğnelerden vurdu fakat iğneler bana alerji yaptı sanırım bu seferde üşüme hastalığına tutuldum kenidimi nofrost buzdolabında gibi hissediyordum.Artık sinirlerim harap oldu en son tanıdık bir arkadaş vasıtasıyla devlet hastanesine genç bir doktora gittim.Beni dinlemesini yoksa ilaç almadan gideceğimi söyledim artık her yerim için farklı doktora gitmekten bıkmıştım.süreki ağlama krizi geliyordu.Oda bana hastalığımın (ki ilk defa teşhisi o doktor söyledi.) FİBROMİYALJİ yani yumuşak doku romatizması olduğunu söyledi. İlk defa bu sefer rahatladım en azından hastalığımın ne olduğunu öğremiştim.
  Bu sefer internette bu hastalıktan nasıl kurtulurum diye araştırırken bu siteye rastladım. İnsanlar dolandırıcı olduğu için başlangıçta önce bu işi yapan kişiyi araştırmak istedim böylece İbrahim Bey'le tanıştım. Bana Gökçek iksir ve romatizma çayı kullanmamı önerdi. Birbuçuk aydır kullanıyorum çok çok iyi geldi Okadar mütevazi ve değerli bir insanki deflarca arayıp hasatalığımı takip etti hangi doktor bunu yaparki.Tabi bende iyi bir hasayım ibrahim bEY'İN BANA SÖYLEDİKLERİNİ AYNEN UYGULADIM ARTIK NE ÇAY NE KAHVE NEDE PEYNİR VAR hayatımda çokda büyük bir kayıp değil.
  Sonuç : Ben yürüyemezken artık koşuyorum.Ağlıyorken artık gülüyorum İbrahim Bey'e nekadar teşşekkür etsem azdır. allah ondan razı olsun .Gerçi hasta hastanın halinden anlar kendiside yıllarca benim hastalığımdan çekmiş.
  Umarım bizim gibi diğer hastalarada şifa olur. Tüm hastalara acil şifalar.
  -
  Damla hanım sizin 3 ay daha Harpago Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Romatizma çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (Çin tuzu, mısır şurubu, abur cubur, tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnenmeli, doğru ÇİĞNEME den yutulan besinler mide başta olmak üzere diğer organlara zarar verir.Hücre merkezlerinde bulunan mitokondrinleri soba veya mini atom sentraline benzetebiliriz.Sobaya kalitesiz kömürü doldurursanız duman içinde kalırsınız ve aşırı artık madde (kül, duman, is) ortaya çıkar.Çiğnenmeyen besinlerde kalitesiz kömür gibi hücreler, hücre araları, bağ dokuları ve bütün organlarda artık madde (cüruf) yoğunlaşmasına sebep olur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

  Romatizma:
  Romatizma deyince halk arasında kemik ve eklem ağrıları anlaşılmaktadır. Bunedenle sadece romatizmalı artriti (eklem iltihaplanması ) değil, aynı zamanda artroz (eklem yıpranması veya bozulması ), gut hastalığı, fibromiyalji (yumşak doku romatizması ) ve ateşli romatizmalı ağrılarda romatizmadan sayılmaktadır. Tıpta ise romatizma deyince sadece kemik ve eklem iltihaplanması bu katagoriye dahil edilmektedir.Bunlar ise romatizmalı artrit, Bechtrew hastalığı (spondilit, omur veyaomurların iltihaplanması ), psoriasis-artrit (sedef hastalığı-artrit), poliartrit (birden çok eklemin iltihaplanması ), vaskulit (damar iltihaplanması ) ve bağdokusu hastalığı (kollajen hastalığı ) dahildir. Romatzmanını bilinen 200 türü mevcuttur ve bizi burada artrit ve artroza değineceğiz.

  A-) Artrit: Artrit (eklem iltihaplanması ) sonucu sabahları tutukluluk, eklem ağrısı, eklem şişmesi, eklem kızarması, eklemlerin ısınması ve hareketlerde yetersizlikler vede tabiki engelemeler ortaya çıkar. Eklem kıkırdaklarının yıpranması, yetersiz sıvı salğılaması veya kemik dokusunun kendikendini yeniliyememesi nedeniyledir. Eklem iltihaplanmasınıa bakteri enfeksiyonu mekenik zorlama, aşırı yüklenme ve aşırı hayvansal besinle beslenmeyi sayabiliriz.

  Vücudun herhangi bir noktasındaki ocak (mikrop yuvası ) veya ocaklar bu iltihaplanmalara sebep olabilir. Bu ocakların başında: dişdibindeki çürükler, çene dibindeki iltihaplar, lenf bezelerinin iltihaplanması veya bağırsaklardaki zararlı bakteri, virus ve mantarların üretirkleri zehirli gazlar ve zehirli alkoller artrite sebep olur. Artrit doğal ilçlarla tedavi edilebilir ve bunların başında: ZYE-, Harpago-, ısırganotu-, ardıçkozalağı-, söğütkabuğu-, ayrıkkökü-, ve altınbaşakotu preparatları veya Gökçek iksirini sayabiliriz. Bunun yanında hayvansal besinler özeliklede et, peynir, yumurta ve mamüleri iltihapları azdırır. Bunedenle daha az hayvansal besin yiyip daha çok sebze ve meyve yenmelidir. Bozulan bağırsak florasının ideal bir ortama getirilmesi gerekir. Bunun için başta Gökçek İksiri,Gökçek Tonik, harpa preparatları veya ZYE kulanılmalıdır.

  B-) Artroz: Artroz hareketli eklemlerin iltihaplı hastalıklar veya başka nedenlerle aşırı bozulur veya deforme olur. Eklem aşınmasının sebebi doğuştan eklem zafiyeti, tek yanlı eklemleri zorlama, yanlış beslenme ve aşırı kilolu olma gibi faktörleri sayabiliriz. En çok kalça-, diz-, omuz-, bilek-, ve parmak eklemleri yıpranır. Kıkırdakların yavaş yavaş yıpranması sonucu kemikte yıpranır ve ağrılarla birlikte hareketlerde yetersizlik ve eklemlerde tutukluk görülür.

  Kıkırdakların yıpranmasıda eklemlerin yetersiz sıvı salğılaması nedeniyle ortaya çıkar. Eklem rahatsıylıkları önce gerilme ve tutulma sonra ağrılarla kendini belieder. Artrozun tipik belirtileri hareket evince ağrılar artar ve dinlenme sırasında ağrılar azalır. Almanyanın Münih şehrinde yapılan bir araştırmada özelikle çok hayvansal besinler (et, yumurta, peynir ve mamülleri) tüketen insanların eklemlerinde iltihaplanmaya sebep olan arachidonasidin artığını tesbitetmişlerdir. (GM 02.95.14) Her türlü romatizma rahatsızlıklarına karşı ZYE, Harp-, Isırganotu-, Huşyaprağı- ve Ayrıkkökü preparatları, Gökçek Tonik ve Gökçek iksirini sayabiliriz.

  Hayvansal besinler asitlenmeye sebep olur, asidi nötürleştirmek için kandaki mineraller ve oksijen harcanarak asit artı mineralden oluşan asidik baz yani curuf oluşur. Kanda minerala oranı aşırı düşünce fazla asit dönüşüme uğramadan eklemlerde vede bağdokukarında asit olarak depolanır. Buda ağrılara sebep olur.

  C-) Fibromyalji Hastalığını veya Yumşakdoku Romatizması
  Kronik kas ağrılarıyla kendini gösteren, uyku bozukluğu, uzun süren yorgunluk ve psikolojik yakınmaların eşlik ettiği fibromyalji hastalığı yumuşak doku romatizması grubunda yer alan bir sağlık sorunu. Her 10 kadına karşı 1 erkekte ortaya çıkıyor ve yaşam kalitesini olumsuz etkiliyor. Sabahları uyanmakta zorluk çekiyorsunuz. Ev işi yaparken, ya da bilgisayar başında boyun ve sırt ağrılarından yakınıyorsunuz. Geceleri iyi uyuyamıyor, gün boyu kendinizi yorgun hissediyorsunuz. Baş ağrısı, kabızlık, adet döneminde artan gerginlik gibi sorunlar da yaşam kalitenizi azaltıyor.

  Nedeni tam olarak bilinemeyen fibromyalji hastalığı, birçok kişinin doktor doktor gezmesine neden oluyor. Hastaların bazen ?hastalık hastası? olarak tanımlanmasına yol açan fibromyalji hastalığı toplumun yüzde 5 ile 20? sinde görülebiliyor. Sakatlığa yol açmayan hastalık, yumuşak doku romatizması grubunda yer alıyor. Kesin tanı konulabildiğinde başarıyla tedavi edilebildiği için hastaların yaşam kalitesi de düzeliyor.

  Burada tarif edilen yumşak doku romatizması veya kısaca Fibromyalji Hastalığınını ben 13 sene yaşadım. Ne Türkiyede neden Almanyada doktorlar çare bulamadılar ve ben kendim kendi üzerimde 6 ay süreyle denediğim şifalı bitkilerle (Gökçek Romatizma çayı ) bu rahatsızlıkatan kurtuldum. Günümüzde bu rahatsızlıktan kurtulmak daha kolay, çünkü vücudu arıtan bir Gökçek İksiri, Gökçek Romatizma çayı vede birde harpa var.

  Hayvansal besinler asitlenmeye sebep olur, asidi nötürleştirmek için kandaki mineraller ve oksijen harcanarak asit artı mineralden oluşan asidik baz yani curuf oluşur. Kanda mineral oranı aşırı düşünce fazla asit dönüşüme uğramadan eklemlerde vede bağdokukarında asit olarak depolanır. Buda ağrılara sebep olur.

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır. Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 2. #2
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Mesajlar
  3.643

  Standart


  ANTİROMATİZMAL İLAÇ KULLANIMI İKTİDARSIZLIK NEDENİ Mİ?

  Journal of Urology dergisinin Mayıs sayısındaki rapora göre, kullanım nedenine bağlı olmaksızın, alınan tüm antiromatizmal - antienflamatuar ilaçlar orta - ileri yaş grubu erkeklerde iktidarsızlığa neden oluyor.

  Finlandiya Tampere Üniversitesi'nden Dr. R. Shiri ve ekibi tarafından yürütülen araştırmanın sonuçlarına göre daha önce romatizmal hastalıklara bağlı ağrıların neden olduğu sanılan iktidarsızlığın aslında kullanılan antiromatizmal ilaçlardan kaynaklandığı tespit edildi.

  50-70 yaş arası 1126 erkek üzerinde 1994 yılında yapılan anketlere göre herhangi bir iktidarsızlık sorunu olmayan erkeklerin 5 yıl sonra tekrarlanan anketlerinde bu süre içinde düzenli antiromatizmal ilaç kullanmak zorunda olanların binde 97'sinde iktidarsızlık sorunu olduğu, kullanmayanlarda ise bu oranın binde 35 oranında kaldığı tespit edildi.

  Antiromatizmal ilaç kullanan grubun istatistiklerine göre iktidarsızlık gelişimi teşhise bağlı değildi.

  Sonuç itibariyle antiromatizmal ilaç kullananlarda, kullanmayanlara göre iktidarsızlık gelişme riski iki kat (%200) artmıştır. Romatizmal bir hastalığı olduğu halde antiromatizmal ilaç almayanlarda ise bu risk sadece %30'dur.

  Kaynak: Reuters Health Information

 3. #3
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Mesajlar
  3.643

  Standart


  Romatizmal Hastalıklar


  ROMATİZMA NEDİR?
  Özellikle hareket sisteminde ağrı, şiş ve hareket kısıtlanması yapan ve bazen iç organlarda da bozukluklara neden olan tıbbi hastalıklara 'romatizmal hastalık' denmektedir.

  Romatizmanın 200'ün üzerinde türü vardır. Bu nedenle 'romatizma' denen tek bir hastalık yoktur. Çeşitli 'romatizmal hastalıklar' vardır. Bir başka deyişle 'romatizma' şemsiye bir sözcüktür, çok sayıda hastalığı kapsar.

  Romatizmaların Nedenleri
  Romatizmaların pek çoğunun nedeni belli değildir. Ancak birkaç tanesinin sebebi bilinmektedir. Sebebi bilinenler: mikropların neden olduğu mikrobik romatizmalar, akut eklem romatizması ve gut hastalığıdır.

  Kolaylaştırıcı faktörler:
  Diğer romatizmalarda ise hastalıkların ortaya çıkışını ve gelişmesini etkileyen 'kolaylaştırıcı' faktörler bilinmektedir. Bunlar yaş, cins, kalıtım, meslek, travmalar ve psikolojik faktörlerdir.

  a) Yaş: Toplumda her yaşta romatizma görülürse de çeşitli yaş dilimlerinde görülen romatizma türleri farklıdır. Bir başka deyişle her yaşta her tür romatizma görülmez. Örneğin akut eklem romatizması 5-15 yaş arasında artroz veya 'kireçlenme' olarak bilinen romatizma türü ise 40 yaşından sonra görülür.

  b) Cins: Tüm dünyada romatizmalar genel olarak kadınlarda daha sıktır. Yani kadınlar romatizmayla daha çok tutulur. Örneğin özellikle romatoid artrit, yaygın iltihabı bağ dokusu hastalıkları (kollajen hastalıklar) kadınlarda daha çok görülür. Ankilozan spondilit (belkemiği romatizması) ve gut ise erkeklerde daha sıktır.

  c) Kalıtım: Romatizmaların bir kısmında kalıtım rolü olduğu bilinmektedir. Bu tip hastalıkların örnekleri ankilozan spondilit, ailevi Akdeniz ateşi ve guttur. Kalıtımın daha az etkili olduğu başka romatizmal hastalıklar da vardır. Ancak kalıtımın rolü olmayan romatizmal hastalıklar çoğunluktadır.

  d) Dİğer faktörler: Eklem romatizmaları dünyanın her tarafında yaygın olarak görülürse de, soğuk ve rutubetli yerlerde daha sık ve şiddetli, kuru ve sıcak yerlerde seyrek olup, hafif seyretmektedir. Meslek, travmalar, psikolojik faktörler de bazı romatizma türlerinin ortaya çıkmasını kolaylaştırmaktadır.

  Romatizmaların Oluş Mekanizmaları
  Romatizmaların nedenlerinin çok az bilinmesi veya hiç bilinmemesine karşın hastalıkların nasıl oluştuğu daha iyi bilinmektedir.

  Temel olarak 2 tip romatizma vardır:
  1-İltihabı olanlar
  2-İltihabı olmayanlar.

  1- İltihabı olanlar: Romatizmal iltihap 3 çeşittir:
  a) Mikropların eklemde oturmasıyla ortaya çıkan mikrobik omatizmalar. Stafilokok, streptokok ve tüberküloz basili gibi çeşitli mikroplar bu romatizmaya neden olur.
  b) Bağışıklık sisteminin bozuk oluşu sonucu gelişen mikropsuz iltihap. Bu tip iltihabın neden olduğu romatizmaların en önemlileri romatoid artrit, ankilozan spondilit ve yaygın bağ doku iltihabı yapan hastalıklar (kollajen hastalıklar)'dır. Bu son grubun en iyi bilinen örneği de sistemik lupus eritematozus (SLE)'dur.
  c) Diğer bir iltihap tipi de başta ürik asit olmak üzere diğer kristallerin eklemlerde ve çeşitli dokularda oturarak yaptığı tahriş sonucu ortaya çıkan iltihaptır. Gut ve yalancı gut hastalığında bu tip iltihap vardır.

  2- İltihabı olmayan romatizmalar: Bu romatizmaların en önemlisi artroz (kireçlenme)'dur. Artrozda eklemde iltihap yoktur. Buna karşılık aşınma vardır. Eklemin içindeki kıkırdak incelir ve kaybolur, eklemlerin kenarlarında kemik çıkıntıları oluşur. Travmalar (kaza, darbe) mekanik nedenler, metabolik ve psikolojik bozukluklar iltihabı olmayan romatizmaların en önemli nedenleridir.

  Romatizmalar Hangi Yapıları Tutar?
  Romatizmal hastalıklar vücuttaki doku ve organların çoğunu tutar. Bunların en önemlileri şunlardır: Eklemler, yumuşak dokular, kaslar, kirişler, bağlar, kemikler, kalp, damarlar, sinir sistemi, akciğerler, lenf düğmeleri, dalak, karaciğer, solunum sistemi, göz, böbrek, deri ve deri altı dokusudur. Bunların içinde en çok tutulanlar ise eklemler ve yumuşak dokulardır. Yumuşak dokular deri, deri altı dokusu, bursalar (eklemlere yakın küçük kesecikler), kirişler, kiriş kılıfları ve bağlardır.

  Romatizmal Hastalıkların Çeşitleri ve Tipleri
  Romatizmal hastalıklar geniş bir yelpaze oluşturur. Bu büyük grupta 200'ün üstünde romatizmal hastalık vardır.

  Romatizmalar oturdukları dokulara göre 4'e ayrılır.
  1- Eklem romatizmaları
  2- Yumuşak doku romatizmaları
  3- İç organların romatizmaları
  4- Bunların birlikte olduğu 'karışık' tipler

  Romatizmal hastalıkların en sık görülen hem de en önemli olanları yumuşak doku romatizmaları, artroz (kireçlenme), romatoid artrit, ankilozan spondolit (belkemiği romatizması), kollajen hastalıklar (yaygın iltihabi bağ dokusu hastalıkları, örneğin sistemik lupus, eritematozus 'SLE'), akut eklem romatizması ve guttur.

  Romatizmal Hastalıklardaki Başlıca Şikayetler

  Ağrı: En sık rastlanan, hastayı en fazla rahatsız eden bir şikayettir. Başta eklemler olmak üzere kaslar, yumuşak dokular ve iç organlara ait olabilir. Ağrı çok hafiften çok şiddetliye kadar değişik derecelerde ortaya çıkabilir.

  Şişlik: Yine, en çok eklemlerde ve daha seyrek olarak da yumuşak dokularda ortaya çıkar. Eklem şişi iltihabı değişikliklere bağlı olarak gelişirse, buna artrit denir.

  Hareket kısıtlaması: Ağrı ve şişler hareket fonksiyonunun bozulmasına neden olur ve hareket bozukluğu ve kısıtlanması da hastanın yaşantısını zorlaştıran önemli bir sorundur. Hareket kısıtlanması ve ağrı; zorlama, travma ve mekanik nedenlere bağlı olarak da ortaya çıkabilir.

  Şekil bozuklukları: Ağrı ve şişlik geçici olabildiği gibi zaman zaman tekrarlayarak sürebilir. Eğer sürekli ve ilerleyici ise şekil bozuklukları ve sakatlıklar ortaya çıkar. Bu sorun hastanın günlük yaşantısını, sosyal hayatını ve iş gücünü önemli ölçüde etkiler.

  En sık görülen bu belirtilerden başka, başta deri olmak üzere tutulan iç organlara ve diğer yapılara ait belirti ve bulgular da ortaya çıkabilir. Kalp şikayetleri ve bulgular, göz bulguları, akciğere ait bulgular ve sinir sistemi ile ilgili bulgular da tek tek veya birlikte ortaya çıkabilir.

  Romatizmal Hastalıkların Tedavi Prensipleri
  Romatizmal şikayetleri olan bir hastada yapılması gereken ilk iş, doğru ve kesin teşhistir.
  Daha sonra nasıl bir tedavi uygulanacağına karar verirken romatizmanın süresi, yaygın olup olmadığı, belirtilerin şiddeti, hastanın yaşı, genel durumu ve eğer varsa diğer hastalıkları dikkate alınmalıdır.

  Tedavide 4 temel yöntem kullanılır:
  1- İlaç tedavisi
  2- Fizik tedavi ve rehabilitasyon
  3- Cerrani tedavi
  4- Psikoterapi

  1- İlaç Tedavisi:
  Romatizmal hastalıkların tedavisinde çeşitli ilaçlar kullanılmaktadır. Bunlar:
  1- Ağrı kesiciler
  2- İltihabı önleyen ve düzelten ilaçlar (endol, voltaren, naprosin): Bu ilaçlar aynı zamanda ağrıyı ve şişliği de azaltır veya tamamen geçirir. Ancak hastalığın gelişmesini ve ilerlemesini durduramazlar.
  3- Kortizon grubu ilaçlar: Hem eklemlerdeki şiş ve ağrıyı, hem de eklemler dışındaki yaygın bağ dokusu hastalıklarında ortaya çıkan iltihabı etkilerler.
  4- Hastalıkların durdurulması veya baskılanmasında kullanılan ilaçlar (sıtma ilaçları, salazopirin, altın turları, metotreksat, endoksan, imuran, kolşisin): Özellikle son 3 ilaç çeşitli kanser türlerinin tedavisinde de kullanılan ilaçlar olmalarına rağmen bazı romatizmalara etkili olduğu için bu alanda da sık olarak kullanılmaktadır. Bu gruptaki ilaçların etkileri 3-6 ay arasında ortaya çıkar. İlaçlara bağlı yan etki gelişmemişse, bunları hiç kesmeden devam etmelidir. Çünkü ilaçlar kesilince hastalık üzerindeki baskı da kalkacağından, tüm şikayetler yeniden başlar.
  5- Diğer ilaçlar: Kas gevşeticiler, vitaminler, kalsiyum, mide koruyucu ilaçlar, tansiyon düşürücü ilaçlar gibi hastanın diğer bulgularına yönelik yardımcı ilaçlar da kullanılır.

  İlaç tedavisinde dikkat edilmesi gereken noktalar:
  1- Romatizmalı hastalar kendi kendine veya çevresinin uyarılarına göre ilaç almamalıdır.
  2- Doktorun ilaç tariflerine dikkatle uymalıdır.
  3- Doktora daha önce kullandığı ilaçları ve bunların olumlu ve olumsuz etkilerini anlatmalıdır.
  4- İlaçlara bağlı yan etkiler ortaya çıkarsa hemen doktora başvurmalıdır.
  5- Doktora her gidişte reçete ve ilaçları yanında bulundurmalıdır.
  6- Zaman zaman kan muayeneleri (lökosit sayımı, idrar muayenesi gibi) ile diğer kontrol muayeneleri (göz dibi) yaptırılmalıdır.
  7- İlaçlar birden kesilmemelidir. Nasıl azaltılacağı ve kesileceği çok iyi öğrenilmelidir.
  8- İlaç içerken gebe kalıp kalamayacağını doktora danışmalıdır.
  9- Bazı romatizmalar (romatoid artrit gibi) çok defa tek bir ilaç ile tedavi edilemezler. Hastalar farklı amaçlara yönelik 2-3 tür ilacı birlikte almak zorundadırlar. Örneğin iltihabı giderici ilaçlarla, hastalığı baskılayanlar birlikte alınmalıdır. Çünkü hastalıkları baskılayan ilaçların etkisi 4-6 ayda başlar. Bu süre içinde hasta başka ilaç almadan diğerinin etkisi ortaya çıkana kadar bekleyemez. Bunlarla birlikte mide koruyucu ve tansiyon düşürücü gibi diğer yardımcı ilaçları da almaları gerekebilir.
  10- Mide korumasına özen gösterilmelidir. Aç karnına alınması önerilmemişse ilaçlar tok karnına alınmalıdır.
  11- Bol su içilmeli, dengeli beslenmeye çalışılmalıdır.

  2- Fizik tedavi ve rehabilitasyon:
  Romatizmalı hastaların tedavisinde yeri olan önemli yardımcı yöntemlerdir. Ancak romatizmal hastalığın özelliklerine göre öncelikle uygulanması gereken durumlar da vardır. İlaç tedavisi veya cerrahi tedavinin yanında mutlaka ve mümkün olduğu kadar erken başlanması gerekir. Bu tedaviyi ağrıyı azaltmak, eklemlerin hareketlerini düzeltmek, eklemi çalıştıran kasları güçlendirmek, şekil bozukluklarının oluşumunu engellemek, günlük işlerini daha kolay yapabilmesi için özel teknikler öğretmek, özel aletleri kullandırmak amaçlarıyla yapılır. Bunun için çeşitli fizik tedavi yöntemleri uygulanır. Egzersizler yaptırılır. Şekil bozukluklarına mani olmak için kalıplar uygulanır. Uygun cihazlar, baston ve koltuk değnekleri belirlenir. İş ve uğraşı tedavisi uygulanır. Gerekiyorsa işe dönüş eğitimi ve iş değiştirme ve duruş eğitimi verilir. Başka bir deyişle hastaya hastalığı ile yaşama ve çalışma öğretilir. Kaplıca tedavisine romatizmanın cinsine, dönemine ve hastanın başka hastalıklarının olup olmamasına göre karar verilir. Romatizmanın akut dönemlerinde kaplıca tedavisi yapılamaz. Özellikle hipertansiyonu ve kalp hastalığı olanlar kaplıcalara gidemez.

  3- Cerrahi tedavi:
  Romatizmal hastalıklarda cerrahi tedavi çeşitli amaçlarla yapılır. Ameliyatlar, ağrının giderilmesi, hareketin düzeltilmesi, duruş bozukluklarının düzeltilmesi amacıyla ve bozuk eklemleri çıkararak yerine yapay eklemler takarak hareket fonksiyonunu sağlamak için yapılır. Yürüyemeyen veya yatalak hasta, ameliyatından sonra rahatlıkla normal yaşantısını sürdüren, okuluna, işine gidebilen bir insan haline gelir.

  4- Psikoterapi:
  Hastanın hastalığına karşı tutumu, hastalığını ve tedaviyi kabullenmesi ve uyum sağlaması, depresyonunu yenmesi, yeni hayatını yaşamayı öğrenmesi psikojenik destekle çok çabuk gerçekleşmektedir.

  Romatizmalı hastaların dikkat etmesi gereken genel özellikler:
  1- Ağrı ve şişlik şiddetli iken yatak istirahati yararlıdır. Ancak bu mümkün olduğu kadar kısa sürmelidir. Tedavi ile birlikte tarif edilen çeşitli hareketeler ve egzersizler yapılmalıdır. Uzun süre hareketsiz kalmak, kaslar ve eklemler için zararlıdır.
  2- Romatizmada belli besin kısıtlamaları yoktur, ancak dengeli beslenmelidir. Şişmanlık hasta eklemlerin yükünü arttırır.
  3- Diyet, doktor tarafından önerilmişse, dikkatle uygulanmalıdır. Örneğin gut diyeti, kortizon alanların tuzsuz diyet uygulamaları gibi.
  4- Romatizmalı hastaların aşırı soğuk ve aşırı sıcaktan kornumaları gerekir.
  5- Evdeki yaşamın, iş ve okuldaki ortamın, hastalığın, özelliklerine göre değiştirilmesi gerekebilir.

  Görüldüğü gibi romatizmalı bir hastanın tedavisi sadece birkaç ilaç almaktan ibaret değildir. Çok iyi bir işbirliği içinde olması gereken farklı ihtisas dallarının katkısı gerekmektedir. Böyle bir tedaviden hastalar daha çok ve daha uzun süreli yararlanmaktadır.

  İ.Ü. Hasta Okulu Yayınları
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 4. #4
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.596

  Standart

  Alıntı niyazi31 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Benim ninem 70 yaşında ve yıllardır dizlerinden ve belinden romatizma ve kireçlenme nedeniyle eğilip kalkamıyordu.Hatta Ankarada amaliyat olması gerektiğini fakat kansızlık, dermanszılık vede karaciğer yetmezliği gibi sebeplerden dolayı amaliyatın şimdilik mümkün olmadığı ve kendine gelmesi ve sonra amliyat olacağını söylüyorlardı. Bazı doktorlar ise amaliyatın böyle yaşı bir kadın için ağır olacağını ve amaliyat olmamasını söylüyorlardı.Bizde kararsız kalmıştık.İşte böyle ne yapacağımıza karar verememiştik ki, internetten ibrahim beyin sitesini ve iksirini gördüm araştırdım.Birde bunu denyelim dedim ve iksir ile romatizma çayı alıp Zonguldak'a nineme gönderdim.Şimdi tam dört ay oldu ve ninem 4 iksir ve 2 paket çay kullandı, ninem artık bastonu ile yürüyebiliyor.Namaz kılarken artı rahat rahat secdeye gidebiliyor hreketleri düzeldi.Bir haftadırda istanbulda yanımızdaydı illdee ben ibrhahim beyi gidip göreceğim dedi bizde ibrahim beyin yanına gittik 2 iksir ve bir paket çay aldık.Ninem ibrahim beye hep dua ediyor.
  Niyazi beyin ninesi ile tanıştık ve ninenin hayır duasını aldık.Kadıncağız çektiği acıları ve üzerinde yapılan deneyleri anlatı ve zaman zaman çok çok üzüldü.Bazı doktorların insan yerine komadıklarından vs bahsetti ve aldığı ilaçlarla mide ve bağırsaklarının tahrip olduğunu anlattı.Ama şimdi çok iyi olduğunu söyledi ve her namazda bana dua ettiğini söyledi.Valla duada bize çok gerekli.Niyazi bey Annenizin için 3 ay daha Harpago Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Romatizma çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (Çin tuzu, mısır şurubu, abur cubur, tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnenmeli, doğru ÇİĞNEME den yutulan besinler mide başta olmak üzere diğer organlara zarar verir.Hücre merkezlerinde bulunan mitokondrinleri soba veya mini atom sentraline benzetebiliriz.Sobaya kalitesiz kömürü doldurursanız duman içinde kalırsınız ve aşırı artık madde (kül, duman, is) ortaya çıkar.Çiğnenmeyen besinlerde kalitesiz kömür gibi hücreler, hücre araları, bağ dokuları ve bütün organlarda artık madde (cüruf) yoğunlaşmasına sebep olur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 5. #5
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.596

  Standart

  Alıntı renkli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ben bir aydır romatizma çayı ve gökçek iksir kullanıyorum.Bel ağrılarım azaldı. Çay belki 10 gün daha gider. Annemde menüsküs ve kireçlenme için gökçek iksir ve kemik çayını 20 gündür kullanıyor.Onunda diz ağrıları azaldı. Çaylarımız bitince yine alacakmıyız, yoksa sadece gökçek iksiremi devam edeceğiz. Bunu öğrenmek istiyorum.Teşekkürler...
  Neşe hanım henüz tedavinin başındasınız sizin ve Annenizin 5-6 ay Harpago Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Romatizma çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (Çin tuzu, mısır şurubu, abur cubur, tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnenmeli, doğru ÇİĞNEME den yutulan besinler mide başta olmak üzere diğer organlara zarar verir.Hücre merkezlerinde bulunan mitokondrinleri soba veya mini atom sentraline benzetebiliriz.Sobaya kalitesiz kömürü doldurursanız duman içinde kalırsınız ve aşırı artık madde (kül, duman, is) ortaya çıkar.Çiğnenmeyen besinlerde kalitesiz kömür gibi hücreler, hücre araları, bağ dokuları ve bütün organlarda artık madde (cüruf) yoğunlaşmasına sebep olur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

  [/COLOR][/SIZE]
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 6. #6
  vildan1975 Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Oct 2008
  Mesajlar
  1

  Standart yumuşak doku romatizması

  ben yumuşak doku romatizması hastasıyım. teşisim yeni konuldu 10 gün sonra hangi ilaclari kullanacağım belli olacak bitkisel tedavidende faydalanmak istiyorum ama bu konuda hicbir bilgim yok kullanabileceğim bitkisel ilaclar nelerdir ve bunları nereden alabilirim.

 7. #7
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.596

  Standart


  Alıntı vildan1975 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ben yumuşak doku romatizması hastasıyım. teşisim yeni konuldu 10 gün sonra hangi ilaclari kullanacağım belli olacak bitkisel tedavidende faydalanmak istiyorum ama bu konuda hicbir bilgim yok kullanabileceğim bitkisel ilaclar nelerdir ve bunları nereden alabilirim.
  Harpago Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Romatizma çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (Çin tuzu, mısır şurubu, abur cubur, tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnenmeli, doğru ÇİĞNEME den yutulan besinler mide başta olmak üzere diğer organlara zarar verir.Hücre merkezlerinde bulunan mitokondrinleri soba veya mini atom sentraline benzetebiliriz.Sobaya kalitesiz kömürü doldurursanız duman içinde kalırsınız ve aşırı artık madde (kül, duman, is) ortaya çıkar.Çiğnenmeyen besinlerde kalitesiz kömür gibi hücreler, hücre araları, bağ dokuları ve bütün organlarda artık madde (cüruf) yoğunlaşmasına sebep olur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 8. #8
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.596

  Standart

  Alıntı yramazan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ben benim gibi hasta olan arkadaşlar için yazıyorum. ben 27 yaşındayım,yaklaşik 3 sene önce ayaklarındaki ve kalcamdaki agrilarımdan dolayı hastanelere gittim.ayakta duramiyordum,yatagımda yatamıyor, oturamıyordum.doktorların verdıgı ilaçlari kullanmaya başladım. ama ilaçlari kullandıkça hiçbir netiçe göstermiyordu.her yerde araştırma yapıyordum. düğünüme 2 ay kalmiştı.düğün tarıhini uzatmak bile istiyordum.nezaman ki ğökçek iksirini kullandım .1 ay sonra ağrılarımın gecdiğini farketmeye başladım. rahat rahat yürüme başladim. en sevdiğim top oyununu oynamaya başladim allah bu calişmayı yapanlardan razı olsun. şu anda 4 aydır hiç bir ağrım vesıkıntım yok rahat rahat uyuyor ve koşabiliyorum.
  Ramazan bey sizde ki olumlu gelişmelere çok sevindim, siz yinede 2-3 ay daha Harpago Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Romatizma çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (Çin tuzu, mısır şurubu, abur cubur, tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnenmeli, doğru ÇİĞNEME den yutulan besinler mide başta olmak üzere diğer organlara zarar verir.Hücre merkezlerinde bulunan mitokondrinleri soba veya mini atom sentraline benzetebiliriz.Sobaya kalitesiz kömürü doldurursanız duman içinde kalırsınız ve aşırı artık madde (kül, duman, is) ortaya çıkar.Çiğnenmeyen besinlerde kalitesiz kömür gibi hücreler, hücre araları, bağ dokuları ve bütün organlarda artık madde (cüruf) yoğunlaşmasına sebep olur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 9. #9
  guneyerdin Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Mesajlar
  1

  Standart Sayın Hocam

  Forumdaki Arkadaşların yazdıklarını okudum ve gerçekten etkilendim. Belkide bizim şansımızdınız. Artık aramaktan bıkmıştım ve vazgeçmek üzereydim. Bizim sorunumuz: Kayınvalidemde ateşli eklem romatizması var ve ne yapacağımızı şaşırdık. Ne yapmamız lazım ltf. bi açıklama.
  Diğer hasta arkadaşlara acil şifalar

 10. #10
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.596

  Standart


  Alıntı guneyerdin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Forumdaki Arkadaşların yazdıklarını okudum ve gerçekten etkilendim. Belkide bizim şansımızdınız. Artık aramaktan bıkmıştım ve vazgeçmek üzereydim. Bizim sorunumuz: Kayınvalidemde ateşli eklem romatizması var ve ne yapacağımızı şaşırdık. Ne yapmamız lazım ltf. bi açıklama.
  Diğer hasta arkadaşlara acil şifalar
  Harpago Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Romatizma çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (Çin tuzu, mısır şurubu, abur cubur, tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnenmeli, doğru ÇİĞNEME den yutulan besinler mide başta olmak üzere diğer organlara zarar verir.Hücre merkezlerinde bulunan mitokondrinleri soba veya mini atom sentraline benzetebiliriz.Sobaya kalitesiz kömürü doldurursanız duman içinde kalırsınız ve aşırı artık madde (kül, duman, is) ortaya çıkar.Çiğnenmeyen besinlerde kalitesiz kömür gibi hücreler, hücre araları, bağ dokuları ve bütün organlarda artık madde (cüruf) yoğunlaşmasına sebep olur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 91
  Son Mesaj: 23 Saat önce, 13:14
 2. Cevaplar: 14
  Son Mesaj: 23 Saat önce, 13:09
 3. Cevaplar: 29
  Son Mesaj: 1 gün önce, 13:07
 4. Cevaplar: 35
  Son Mesaj: 11-01-2016, 10:12
 5. Cevaplar: 233
  Son Mesaj: 10-18-2016, 15:06

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri