ŞAP GERÇEĞİ
senelerdir bir askeriye efsanesi olarak bilinir şap. peki ya şap nedir ?
şap, çift tuz bileşimidir, kimyasal bir maddedir. bilimsel adı alimünyumsülfattır.
suda kolayca çözenen şap, genellikle askeriye,hapishane, yatılı okul ,yurtlarda ve yurtdışında iş yapan türk inşaat şirketlerinin yemekhanelerindekullanılır.
şap’ın özelliği, testesteron etkilerini azaltmak olduğu, kadınlık hormonunutetikler, uzun süreli tüketimde aşırı kıl artışı ve göğüslerde büyümegözlemlenebilir.
şap kullanımı teoride yasak olduğu için, yemeklerde şap kullanılan hiç birbirimde size şap kullandıklarını söylemezler. eğer şap olduğundanşüpheliyseniz, şikayet edip yemekleri analiz ettirebilme hakkınız var. zira şapvucüt için zararlı bir maddedir. bir çok yerde böyle bir şeyin olamayacağıyazar, tabi ki kimse ” evet yemeklere şap koyuyoruz” demez.

peki yemeklerde şap olduğu nasıl anlaşılır ?
örneğin çorba içiyorsunuz, çorbanın bitip dibi kalınca, limon suyu ve tuzdökün, rengi mora yakın küf rengi alıyorsa şüphelenebilirsiniz.
yine yemeklerde görülen köpüklenme bunun işareti olabilir.
Aramalar:
şap nedir yemekte şap olduğu nasılanlaşılır şapın zararları şap şapın etkileri yemeklerde şap nasıl anlaşılır şap nerelerde kullanılır yemeklerde sap oldugu nasilanlasilir şap nasıl anlaşılır şapın faydaları şap nasıl kullanılır şapın zararları nelerdir yemekte şap