Varikosel nedir? Varikosel testislerdeki kanı boşaltan venlerin genişlemesi
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The Hastalıklar page is where you will Hastalıklar hakkında detaylı ve faydalı bilgiler.
 1. #1
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Mesajlar
  3.643

  Standart Varikosel nedir? Varikosel testislerdeki kanı boşaltan venlerin genişlemesi

  Varikosel, Epididimitı, Orşit, Testis iltihaplanması, varikosel, testit akut epididimit, epididimit tedavisi  Varikosel nedir? Nasıl tedavi edilir?
  Varikosel testislerdeki kanı boşaltan venlerin (toplardamar) genişleyip varisleşmesidir.

  İSTANBUL - Toplardamarların iç yüzeyinde kan dolaşımını düzenleyen kapakçıklar işlevlerini yitirmiştir ve kanı boşaltamamaktadır. Testisten çıkan toplar damarların aşırı ve anormal olarak genişlemiş olması, testiste ısı etkisi ve beslenme bozukluğu sonucu sperm üreten hücreleri toksik bazı maddelerle karşı karşıya bırakır. Bu durum maddeler testis içinde etki yarattığı için sperm oluşumunu kötü etkiler. Testislerin sonografik muayenesi ve damarsal araştırılması gerekir. Böyle bir durum cerrahi müdahale ile düzeltilir.

  Puberte sonrası erkeklerin yaklaşık % 10-20 sinde görülür. Kısırlık (infertilite) şikayeti olan erkeklerin ise yaklaşık %40 ında varikosel mevcuttur. Sekonder infertilite şikayeti olan erkeklerde ( önceden en az bir çocuğu olan ancak şimdi kısırlık şikayeti çeken) ise bu oran % 80 lerin üzerine çıkmaktadır. Varikosel her iki testiste de görülebilir. Ancak anatomik komşulukları dolayısı ile sol testiste görülme oranı % 85, sağ testiste görülme oranı ise % 15 civarındadır. Bir taraftaki varikosel genellikle diğer testisi de etkilemektedir.

  Varikosel çoğu zaman hiçbir belirti vermez. Ancak bazen aşağıdaki belirtiler görülebilir:
  Testislerde ağrı
  Testislerde küçülme
  Testislerde dolgunluk hissi
  İnfertilite (kısırlık)
  Gözle görülebilen genişlemiş damarlar
  Ele gelen genişlemiş damarlar

  Varikoselin neden kısırlığa sebep olduğu konusunda henüz kesin bir bilgi yoktur. Ancak genişleyen damarların testislerde sebep olduğu ısı artışının sperm üretimini olumsuz etkilediği, genişleyen damarlarda biriken kanda anormal konsantrasyonlara ulaşan böbreküstü bezi ve renal ürünlerin sperm oluşumunu olumsuz etkilediği, yine bazı metabolik ürünlerin artması ve oksijenlenmenin azalmasının sperm üretimini olumsuz etkilediği gibi birtakım teoriler mevcuttur.

  Bazen hastalar testislerinde gördükleri veya ayakta iken ellerine gelen genişlemiş damarlar sebebi ile doktora gelirler. Doktor tarafından yapılacak elle muayene ile genellikle tanı konur. Bazen ultrasonografi / Doppler gerekebilir. Bütün varikoselli hastalara 4 günlük cinsel perhizden sonra sperm tahlili (spermiogram) yapılıp sperm sayısı, hareketliliği ve şekilleri araştırılmalıdır. Hastaların yaklaşık %70 inde sperm yoğunluğu ve hareketliliği azalmış, şekilleri bozulmuştur. Bu hastalarda yüksek oranda kısırlık görülür.Kısırlık şikayeti olan varikoselli erkeklerde, çok yoğun ağrı şikayeti olanlarda ve testislerinden biri diğerine göre anlamlı küçülme göstermiş varikoselli erkeklerde cerrahi tedavi önerilir. Tedaviye geçmek için varikoselin mutlaka sperm değerlerini bozmuş olması gerekir. Yani spermi normal ise tedavi edilmeyebilir. Evli olmayan erkeklerde de varikosel bulunmuş ve sperminde bozulma başlamış ise tedavi yapılmalıdır. Eğer erkek adolesan çağda, yani henüz ergenliğe gelmemiş ise ve sperm veremiyorsa bu durumda testiste küçülme olup olmadığına bakılır. O taraf testisi %10?dan fazla volüm kaybetmiş ise yine ameliyat endikasyonu vardır.

  Testislerinde ağrı olan ve muayene ile varikosel saptanan erkeklerde bu ağrının mutlaka varikoselden kaynaklanıyor olması gerekmez. Önce diğer nedenler araştırılmalı ve semptomatik tedavi yapılmalı, ondan sonra varikoselin tedavisine geçilmelidir.

  VARİKOSELİN TEDAVİSİ AMELİYATTIR
  Ameliyat sırasında mikroskop kullanılması önerilmektedir. Ameliyatı kasık bölgesinden yapılan küçük bir kesi ile gerçekleşir. Testisi drene eden venler bağlanır. Basit bir ameliyattır ve genellikle hastane de yatmayı gerektirmez. Varikosel ameliyatının başarı şansı değişiktir. Mikroskobik yapılan ameliyatların başarı şansı diğerlerine oranla çok daha yüksektir. Yaklaşık 30-60 dk. sürer. Bu sırada testisle ilgili diğer oluşumların zarar görmemesine özen gösterilmelidir. Varikosel ameliyatı dikkatli yapılmaz ise hidrosel (testis çevresinde sıvı birikimi), atrofi gibi komplikasyonlar görülebilir. Ama son yıllarda, ameliyat tekniğinde elde edilen ilerlemeler sayesinde bu komplikasyonlara hemen hemen hiç rastlanılmamaktadır. Bunda cerrahın deneyimi önemlidir. Ameliyat olacak kişilerin bunu iyi bilmesi ve ameliyatı yapacak doktordan da bu konuda bilgi alması gerekir. Ameliyattan 3 ay sonra sperm üretiminde düzelme görülmeye başlar. Sperm tetkiki ameliyattan sonraki 3-6. ayda yapılmalıdır. Sperm üretimindeki düzelme ameliyat olan hastaların %50-80 inde görülür. Gebelik üzerindeki etkisi de yüzde 20-69 civarında artmaktadır. Azoospermi olgularında da varikosel ameliyatı yapılması önerilirse de, başarısının daha düşük olacağı önceden belirtilmelidir.

  Tüp bebek uygulaması yapılacak erkeklerde de varikosel ameliyatı yapıldıktan sonra tüp bebeğe geçilmesi başarıyı artırabilir. Ameliyat edilen hastaların bir kısmında sperm değerleri biraz daha yükselerek mikroenjeksiyon (ICSI) yerine aşılama (IUI) uygulamasına geçilebilir, hatta doğal yolla gebe kalma şansı da elde edilebilir. Spontan gebelik sağlanamayan hastalarda sperm sayısı, motilite veya sperm morfolojisindeki iyileşme ile yardımcı üreme tekniklerinin başarısı artmaktadır.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 2. #2
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.885

  Standart

  Orşit ve epididimitin tedavisi:
  Bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonlarda antibiyotikler etkili olurken, virüslerin sebep olduğu enfeksiyonlarda ise Gökçek İksiri ve ZYE etkilidir. Gökçek İksiri ve ZYE immün sistemini harekete geçirerek bakteri ve virüslerin yok olmasını sağlarlar. Bir tanıdığımın testileri şişmiş ve dokununca aşırı ağrıdığını söylüyordu. Birkaç defa doktorunun yazdığı antibiyotikleri kulanmasına ragmen faydasını görmemişti. Ben ona Gökçek İksiri verdim 3 ay sonra hiçbir rahatsızlığının kalmadığını söyledi. Bu rahatszılık bendede vardı bende çok tedavi yöntemi dendim. Bir gün gececi çalışırken ağrılara dayanamadım ve Frakfurt havaalanındaki acil kliliğe gittim. Durumu analtım bakmadılar bile antibiyotik verip gönderdiler. Dar pantolon giyemiyor elimle dahi dokunamıyordum. Aşırı şişti ve ağrı yapıyordu. Gökçek İksirinden önce noni, aloe vera, çörekotuyağı vb.., çok şey denedim, faakt kesin çözüm olmadı. Gökçek İksirinden sonra kısa sürede iyileşti. Bu rahatsızlık kabakulak geçirenlerde sıkca görülen bir durumdur.

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır. Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 3. #3
  senkRONCEL Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  1

  Red face Varikosel problemi

  iyy geceler forma dün üye oldum öncelikle emegi geçen herkese sonsuz saygılarımı iletirim.
  bende buna benzer bi hastalık var ismisin bir tiürlü çozemedim. bendeki sorun sürekli bi agrı nasıl ve ne ve ne şekilde bulatştı bilmiyorum bazen şişkinlik bazende kasıklarım idrar yaparkende ilk başlarda akıntı falan vardı bunu ilaç tedavisiyle giderdim defalarca kan ve idrar testi yaptırdım bişi çıkmadı bi ara böbreklerim de bi agrı vardı doktora gittim yine kan idrar ve film çekti bişi çıkmadı bazen yine böbreklerimde bi agrı oluyo çok sık olmasada hissetiriyo kendini umarım bi öneri sunarsınız....

  konu burayamı açılıyo bilmiyom beni mazur görün
  herkese iyy çalışmalar.....

 4. #4
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.885

  Standart

  Alıntı senkRONCEL Nickli Üyeden Alıntı
  iyy geceler forma dün üye oldum öncelikle emegi geçen herkese sonsuz saygılarımı iletirim.
  bende buna benzer bi hastalık var ismisin bir tiürlü çozemedim. bendeki sorun sürekli bi agrı nasıl ve ne ve ne şekilde bulatştı bilmiyorum bazen şişkinlik bazende kasıklarım idrar yaparkende ilk başlarda akıntı falan vardı bunu ilaç tedavisiyle giderdim defalarca kan ve idrar testi yaptırdım bişi çıkmadı bi ara böbreklerim de bi agrı vardı doktora gittim yine kan idrar ve film çekti bişi çıkmadı bazen yine böbreklerimde bi agrı oluyo çok sık olmasada hissetiriyo kendini umarım bi öneri sunarsınız....

  konu burayamı açılıyo bilmiyom beni mazur görün
  herkese iyy çalışmalar.....
  Sizin için Gökçek İksir gerekir, iksir testisler ve testis üst bezelerindeki damar yağlanaması ve sarkmasını vede cürufu temizler. Kısa sürede sağlığınıza kacuşursunuz. Tedavi sürecini kısaltmak için artı Ozon Yağı, Keçiboynuzu Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Damar çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtmazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (Çin tuzu, mısır şurubu, abur cubur, tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnenmeli, doğru ÇİĞNEME den yutulan besinler mide başta olmak üzere diğer organlara zarar verir.Hücre merkezlerinde bulunan mitokondrinleri soba veya mini atom sentraline benzetebiliriz.Sobaya kalitesiz kömürü doldurursanız duman içinde kalırsınız ve aşırı artık madde (kül, duman, is) ortaya çıkar.Çiğnenmeyen besinlerde kalitesiz kömür gibi hücreler, hücre araları, bağ dokuları ve bütün organlarda artık madde (cüruf) yoğunlaşmasına sebep olur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 5. #5
  shawlin Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Sep 2007
  Mesajlar
  1

  Standart merhaba dostlar

  çok fazla inaçtı kabızlık geçirmekteyim. bir ara bu yüzden kasıklarım ve yumurtalarım ağrımaya başlamıştı aniden.

  3 ay geçtikten sonra hala devam etmkteydi yumurtalıklarımdaki ağrı azalmıştı ama kabızlık şikayetlerim ve gaz rahatsızlıkğım devam ediyordu. testisleri kontrol ettirdim sağ da varikosel oluşmuş. solda yok dediler. başka bir doktorda her ikisinde var dedi. üçüncü bir doktor da ağrıların iltihaptan kaynaklandığını söyledi. diğerleri de tam tersini. yani anlayacağınız paraları doktorlara kaptırdık elde var sıfır.

  adamların gözleri dolar işareti gibi ileride ameliyat edelim de 950 ytl amliyat ücreti kazanalım diye can atıyorlar. Ayrıca ameliyatı esnasında en ufak bir hata sayısız kılcal damarın bulunduğu bu bölgede damarların en ufak zaedeleme geri kalan ömrüm boyunca kılcal damar ve sinir ağrısıyla yaşacağımı da iyi biliyorlar.

  Onlardan hiç kimse hiç birzaman bitkisel veya kimyasal maddeleri araştırmamış tek bildikleri ilaç mümessillerinin önerdiği ilaçları yazmak ve peşin hükümle davranmak.

  bir aktardan tavsiye ile bir ilaç aldım onun sayesinde ağrılar o kadar azaldı ki eskisi gibi koşuya çıkabiliyorum. şimdi sadece inaçtı kabızlık var ve ona bağlı olarak sağ varikoselde elle hissedilir bir şişlik hissediyorum. tabi bu sadece kabızlık ve gaz şikayeti olduğunda oluyor.

  midemde yanma var. internette tanıştığım bir bitkisel ilaç uzmanı benndeki varikoselin gastritin yapmış olduğu baskılar sonucu oluşabileceğini söyledi ve önce gastriti tedavi ettirmemi istedi. sizin bir öneriniz var mı? Hayırlı işler dilerim. Yaklaşan ramazan bayramınız şimdiden mübarek olsun...

 6. #6
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.885

  Standart

  Gökçek Tonik gastrit ve kabızlığa en ideal üründür ve varikoselı ise Gökçek İksir kısa sürede iyileştirir. Bu tür raahtsızlıkları olan çok kişiyi tedavi ettik.

 7. #7
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.885

  Standart


  Alıntı yucelzorlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Merhaba Hocam
  Öncelikle sizlere çok teşekkür ederim.Benim 8 aydır var olan varikosel rahatsızlığım 1 ay'da düzeldi, şu anda hiçbir rahatsızlığım kalmadı, yinede ileride problem olmaması için 3-4 ay kullanmayı düşünüyorum.Tekrar teşekkür ederim
  Yücel bey varikosel rahatsızlığının 1 ay'da iyileşmesi güzel fakat siz yinede tedaviye 3-4 ay devam edin ve Ozon Yağı, Keçiboynuzu Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Damar çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtmazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (Çin tuzu, mısır şurubu, abur cubur, tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnenmeli, doğru ÇİĞNEME den yutulan besinler mide başta olmak üzere diğer organlara zarar verir.Hücre merkezlerinde bulunan mitokondrinleri soba veya mini atom sentraline benzetebiliriz.Sobaya kalitesiz kömürü doldurursanız duman içinde kalırsınız ve aşırı artık madde (kül, duman, is) ortaya çıkar.Çiğnenmeyen besinlerde kalitesiz kömür gibi hücreler, hücre araları, bağ dokuları ve bütün organlarda artık madde (cüruf) yoğunlaşmasına sebep olur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 8. #8
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Mesajlar
  3.643

  Standart

  Varikosel
  VARİKOSEL Spermatik kordondaki toplardamarların genişleyip kıvnmlaşmasıyla varise dönüşmeleri durumuna ‘Varikosel’ denir. Genellikle 20-30 yaşlarında ve bekarlarda ortaya çıkmaktadır. Skrotum derisinde, kıvrımlı varisleşmiş damarlar görülür. Çoğu vakada herhangi bir yakınma ortaya çıkmaz. Bazı vakalarda ise ağrı gelişebilir. Gerektiğinde ameliyatla varisler çıkartılabilir. Varikoselin kısırlık nedenleri arasında Önemli yeri vardır.

  Spermatik toplardamarlann (ersuyu kordonu toplardamarlaıının) genişleme siyle ortaya çıkar. Başka hastalıklara bağlı olarak toplardamarlarda yukarıya doğru kan akımının engellendiği ve özellikle sol böbrekte tümörün yol açtı ğı semptomatik (belirtisel) varikoselden farklıdır. Hastalık hemen her zaman sol tarafta görülür. Bacaklarda görülen va rislerde olduğu gibi, toplardamar doku sundaki hatalı oluşumun ardından orta*ya çıkar.

  Hastalık genellikle pleksus pampiniformisin (ersuyu kordonu top lardamar ağı) Ön grubuna yerleşir. Daha çok sol tarafta görülmesinin nedeni, bu taraftaki spermatik toplardamarın sağ taraftakinden farklı olarak doğrudan böbrek toplardamarına ağızlaşmasıdır. Burada herhangi bir kapakçık sistemi bulunmamaktadır. Kendi başına ağır bir hastalık olmayan varikosel, daha çok genç erkeklerde görülür ve ayakta dura rak iş yapan kimselerin karşılaştığı bir meslek hastalığı niteliğini taşır.

  Hareket edildiğinde ağrı ve ağırlık duyulur, ha reketlerde zorlanma meydana gelir.Varikosel, tanısı kolay konabilen bir hastalıktır. Hasta ayakta dururken, er-bezi torbasının (skrotum) elle yoklan ması sırasında yumuşak kıvamda, es nek ve ağrısız toplardamar paketleri ele gelir. Hasta yatar duruma geldiğinde bu bulgular azalır. Söz konusu paketler ço ğunlukla skrotumun yüzeyel toplarda*marlarının varisleriyle birlikte bulunur. Tabloya ağrı, ağırlık hissi, hareketlerde zorlanma gibi işlevsel belirtiler eşlik eder.Hastalığın gidişi değişkenlik göste rir.


  Bazı olgularda hastalık çok hızlı bi çimde kötüleşir. Bazı durumlarda ise daha başlangıç döneminde iyi gidişli-dir. Hastalığın gidişme ve hastanın mesleğine göre uygun bir tedavi planı oluşturulur.Varikoselin ilerlemeyen olgularında suspansuvarla (aşıcı bağ) erbezi torba sının yukarı kaldırılması yeterli olabil mektedir. Öbür olgularda ise cerrahi gi rişim önerilir. Özellikle sperm sayısının ve hareketinin olumsuz etkilendiği ol gularda cerrahi girişim kesinlikle gerek lidir. Aksi durumda kısırlık görülebilir. Erbezinde önemli ölçüde hasar ortaya Çıktıktan sonra cerrahi girişimin yaran olmaz. Bu nedenle erken cerrahi girişim önerilir.

  SIK SORULAN SORULAR

  Varikosel her zaman bir kısırlık nedeni midir?
  Hayır. Tam anlamıyla döl verebilen varîkosellı erkekler vardır. Ama çocuğu olmayan kişilerin büyük bir bölümünde varikoselİn bulunduğu gözlenmiş ve bunun cerrahi yolla çıkarılmasından sonra döllenme sıvısının (ersuyu) yapısın da bir düzelme meydana gelmiştir; yani döllenme için yeterli sayıda spermin oluştuğu saptanmıştır.

  Doğumsal olmayan varikosel olguları var mıdır?
  Sağ testiste bir varikosel görüldüğünde, genellikle yakın zamanda ortaya çı kan ve yukarıdan aşağıya toplardamar akımını engelleyen bir bozukluk oldu ğu sonucuna varılır. Çünkü sağ testiste doğumsal varikosel çok ender görülür. Doğumsal olmayan varikosele spermatik toplardamarın (ersuyu kordronu top-ladaman) alt anatoplardamara döküldüğü yerdeki bir tıkanma neden olur. Alt anatoplardamardaki tıkanma başlı basma damarsal nedenlerden kaynaklanabi leceği gibi, böbrekteki kanser hücrelerinin böbrek toplardamarına ve alt ana toplardamara yayılmasıyla ya da kanserli kütlenin damara baskı yapmasıyla da meydana gelebilir. Yakın zamanda ortaya çıkan her varikosel olgusunda, Özellikle varikosel sağ taraftaysa urografı (İdrar yollan radyografisi) çekilme*lidir. Böylece hastalığın ikincil nedenleri giderilmiş olur.

  Varikosel neden testis lezyonlarma yol açar?
  Varikosel İç spermatik toplardamarda kanın geri kaçmasına bağlı olarak erbe zi torbasında kan toplanmasına yol açar ve bir ısı artışına neden olur. Bu ısı artışı zararlı bir etki yaratır. Ayrıca böbreküstü bezlerinden gelen katekolaminler ve steroit hormonları gibi zehirli ürünlerin yukarıdan aşağıya akması testis dokusunda lezyonlara neden olabilir.

  Doğumsal varikosel nasıl tedavi edilir?
  Tıbbi tedavi yalnızca bozulmuş damarlanmanın kronik iltihaplanma ve ağn gibi etkilerini azaltmaya yarar. Cerrahi tedavi ise spermatik toplardamarın bağlanması ve en yüksek noktadan kesilmesi yoluyla böbreklerden spermatik toplardamara gelen kan akımının engellenmesini sağlar. Böylece testisten geri kaçan toplardamar kanının atılması İçin başka bir yol açılır ve böbrek toplar damar kanının spermatik toplardamara geçişi engellenir. Cerrahi girişime an cak spermatik toplardamarlara akımın yan yollardan geçtiğinin deneylerle be lirlenmesinden sonra başvurulur.

 9. #9
  gazali Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Jan 2010
  Mesajlar
  4

  Standart

  ben faruk yaklaşık 1,5 yıldır evliyim ve galiba ben de kısırlık var . sperm testine göre sperm sayısı 19 milyon hareketliliği %15. ne kulanmalıyım ve kullanma şekli nasıl olmalı? İyi günler.

 10. #10
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.885

  Standart


  Alıntı gazali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ben faruk yaklaşık 1,5 yıldır evliyim ve galiba ben de kısırlık var . sperm testine göre sperm sayısı 19 milyon hareketliliği . ne kulanmalıyım ve kullanma şekli nasıl olmalı? İyi günler.
  Epimediumlu Macundan günde 3-4 defa bir çay kaşığı alın, Ozon yağı ile masaj yapın ve Keçiboynuzu Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Damar çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtmazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (Çin tuzu, mısır şurubu, abur cubur, tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnenmeli, doğru ÇİĞNEME den yutulan besinler mide başta olmak üzere diğer organlara zarar verir.Hücre merkezlerinde bulunan mitokondrinleri soba veya mini atom sentraline benzetebiliriz.Sobaya kalitesiz kömürü doldurursanız duman içinde kalırsınız ve aşırı artık madde (kül, duman, is) ortaya çıkar.Çiğnenmeyen besinlerde kalitesiz kömür gibi hücreler, hücre araları, bağ dokuları ve bütün organlarda artık madde (cüruf) yoğunlaşmasına sebep olur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 65
  Son Mesaj: 10-20-2016, 14:08
 2. Cevaplar: 14
  Son Mesaj: 10-06-2016, 09:51
 3. Epididimitı, Orşit, Testis iltihaplanması, varikosel, testit
  By igokcek in forum TV-Programlarımız
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 02-11-2016, 15:03
 4. Prostatitis, varikosel, testit, orşit, prostatit, epididimit
  By igokcek in forum TV-Programlarımız
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 04-15-2012, 21:11
 5. Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 01-06-2012, 10:44

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri