Vitiligo, beyaz leke hastalığı, vitiligo resimleri vitiligo nedir vitiligo bitkisel t
Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
IndirX
bitkisel tedavi
bitkisel tedavi
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor
The Hastalıklar page is where you will Hastalıklar hakkında detaylı ve faydalı bilgiler.
 1. #1
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.596

  Post Vitiligo, beyaz leke hastalığı, vitiligo resimleri vitiligo nedir vitiligo bitkisel t  Vitiligo, beyaz leke hastalığı Vitiligo?ya beyaz leke hastalığıda denir ve bu hastalıkgenelikle endüstri ülkelerindedaha çok görülmektedir. Takriben Almanyada insanların % 1-2?de görülmektedir ve buda takriben bir milyon insan vitiligo hastası demektir. Bu hastalığa halkarasında pigment bozukluğuda denmektedir, fakat bu pigment buzukluğu değildir. Melanin ismi ile anılan pigmenti üreten melanosit (melanocyte) hücrelerinin tahrip olması nedeniyle melanin salğılanamamaktadır. Deride pigement rahatsızlığı olan nokta artık sürekli öyle kalır ve hatta büyüyebilir. Vitiligo kosmetik bir rahatsızlık olmayıp ciddi bir hastalıktır. Vitiligoyu diabetle karşılaştırabiliriz, insülin salğılayan hücrelerin tahrip olması nedeniyle hasta insülin iğnesi vurulmak zorunda kalır. Vitiligoda son zamanlarda melanin üreten hücreler bu pigment bozukluğu olan yerlere yerleştirilmektedir (deri transplantasyonu), fakat başarı henüz istenilen seviyede değildir.

  Vitiligonun sebepleri:
  Vitiligo bazı ailelerde sıkca görülürken yani irsi iken, % 60 oranında vitiligo olanların ailelerin daha önce vitiligoya raslanmamıştır. Vitiligonun yüzde görülmesi hastaların toplumda kendilerini psikolojik olarak aşağılık duygusu hissetmelerine sebep olur. Vitiligo teorik olarak önemli sebepleri
  1-) Otoimmün rahatsızlığı: Deride melanin üreten melanosit hücreleri antikorlar (immün sisteminin üretiği bir savunma mekanizması ) tarafından bakteri, virüs, ve mantar gibi yabancı madde olarak algınlanması ve bu nedenle saldırıya maruz kalmasıdır. Buna otoimmün, yani immün sisteminin anormal çalışması diyebiliriz.
  2-) Melanositlerin kendi kendisini tahripetmesi
  3-) UV-Işınlarının melanositleri tahripetmesi nedeniyle melanin renk maddesi üretememesi
  4-) Genetik sebepler
  5-) Stres nedeniyle serbest radikallerin melanositleri tahripetmesi

  Vitiligo rahatsızlıkları:
  Kireç gibi beyaz leke çeşitli büyüklüklerde ve vücudun çeşitli noktalarında ortaya çıkar. Lekeler lokal olarak, yani vücudun beli bir noktasında veya vücudun hemen her yerinde bulunur. Ağız, göz, diz, dirsek, ayak ve elde yuvarlak şekildedir. Beya lekeler başlangıçta milimetre büyüklüğünde büyük ve diğer bölgelerden keskin hatlarla ayrılır. Beyaz leke şayet başta ise olduğu noktadaki saçta zamanla beyazlaşır. Beyaz lekenin yayılması bazen çok yavaş olur ve bazen yıllarca uzun bir sürede büyür. Beyaz leke ile birlikte tiroit hastalıkları, kansızlık, diabet ve yuvarlak şekilde görülen saç dökülmesi gibi rahatsızlıklarda beyaz leke daha çok görülür.

  Teşhis:
  Doktor hastanın geçmişteki hastalıkları hakkında bilgi (anamnez) sahibi olur. Aileden Aileden başkasında beyaz leke olup olup olmadığı araştırılır. Rahatsızlığın güneş yanığından sonramı ortaya çıktığı, yanığın iyileşirken ne gibi devreler geçirdiğinin anamnezi yapılır. Beyaz lekenin nedeni konusunda bir parça deri (biopsi) alınır mikroskopla incelenir melanin üreten melanosit hücrelerinin olup olmadığı tesbitedilir. Otoümmün hastalığının olup olmadığının kann muayenesi ile anlaşılır. Otoimmün hastalığı kısaca vücudun salğıladığı antikorların melanosit hücrelerini mikrop zannederek tahripetmesidir.

  Tedavi:
  Beya lekelerin büyüklüğü, sayısı, nerede olduğu, hastanın yaşı gibi faktörler tedavide oldukca çok önemli rol oynarlar. Her hasta her tedavi metoduna aynı şekilde tepki göstermediğinden her hasta için farklı tedavi yöntemleri uygulamak gerekebilir.
  a-) Çocuklarda görülen küçük çaplı beyaz lekelere karşı kortizonlu kremle tedavi uygulanabilir, şayet iki ay içinde bir değişiklik olmazsa tedavi bırakılmalıdır.
  b-) Beta karotin (provitamin-A) beyaz leke olan noktalarda deri,nin renginden farklı bir renğin ortaya çıkmasına nedenolur, yani bu seferde kahverengimsi kırmızı lekeler oluşurki, buda hoş değildir ve tedaviyi bırakınca beli bir süre sonra beyaz lekeler yeniden ortaya çokar.
  c-) Bazı uzmanlar hidrokinon (hydrochinon) içeren krmleri tavsiye etmektedirler. Bu krem uzun süre kulanıldığında deride kaşıntı, kuruma ve allerjik durumlar görülmektedir.
  d-) Fotokemeoterapi veya kısaca PUVA (Photo Ultra Violet-A-Işınları ) ile tedavi % 80 oranında başarılı oluyorsada yantesirinin büyük olması nedeniyle tavsiyeedilmez. , çünkü deri deriyi tahrip ederek deri kanserine sebep olabilmektedir.
  e-) Cerahi müdahale çok küçük beyaz lekenin olduğu yere vücudun başak noktalarından alınan deri transplantasyonu yapılır. Amaliyattan sonra kısa süreli PUVA tedavisinin yaplıması uygundur. Bu metodun yeni olması nedeniyle yantesiri hakkında fazlabilgiye sahip değiliz.
  f-) Doğal ürünlerle tadavi: Büyük dişotu tohumun ekstrasından yapılan hap ve damalamalar beyaz lekelere bazı hastalarda iyi gelirken bazılarında etkisiz olmaktadır. Gökçek İksiri, kılıçotu preparatları, Gökçek Tonik ve ZYE bazı hastalara çok iyi gelemktedir.

  Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb, besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır.Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır. Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur.Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler.Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb, artı uzun süre bira içilirse cinsel ikdidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır.Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır.Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır.Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir.Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur.Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur.Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır.Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler.Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içeriler.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 2. #2
  bodur Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  May 2006
  Mesajlar
  1

  Standart vitligo

  bu hastalığı kesin çözümü keşfedilmemişmi?

 3. #3
  fatma çay Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  4

  Standart vıtılıgoya merhaba

  yazı guzel bılgılendırıcı... fakat tıp bu hastalık ıcın acız kalıyor.. ben 15 senedır tedavı oluyorumkıremlı kortuzonlu haplı ızınlı lazerlı butun tedavılerı denedım..bır arpa boyu yol alamadım.. o yuzden alternetıf tıbbın bıze yardımcı olacagına ınanıyorum.. alternatıf tıp bu hastalıga ne dıyo onu ogrenmek ıstıyorum???

 4. #4
  Üyelik tarihi
  Jul 2006
  Mesajlar
  3.643

  Standart

  Alıntı fatma çay Nickli Üyeden Alıntı
  yazı guzel bılgılendırıcı... fakat tıp bu hastalık ıcın acız kalıyor.. ben 15 senedır tedavı oluyorumkıremlı kortuzonlu haplı ızınlı lazerlı butun tedavılerı denedım..bır arpa boyu yol alamadım.. o yuzden alternetıf tıbbın bıze yardımcı olacagına ınanıyorum.. alternatıf tıp bu hastalıga ne dıyo onu ogrenmek ıstıyorum???
  Fatma hanım hastalığın kaynağı bağırsaklar ışın veya kortizonun etkili olması mümkün değil. Bağırsaklarınız rehabilite olursa belki iyileşir.Sinirli Ot Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Karaciğer çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (Çin tuzu, mısır şurubu, abur cubur, tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnenmeli, doğru ÇİĞNEME den yutulan besinler mide başta olmak üzere diğer organlara zarar verir.Hücre merkezlerinde bulunan mitokondrinleri soba veya mini atom sentraline benzetebiliriz.Sobaya kalitesiz kömürü doldurursanız duman içinde kalırsınız ve aşırı artık madde (kül, duman, is) ortaya çıkar.Çiğnenmeyen besinlerde kalitesiz kömür gibi hücreler, hücre araları, bağ dokuları ve bütün organlarda artık madde (cüruf) yoğunlaşmasına sebep olur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 5. #5
  fatma çay Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  4

  Standart

  Alıntı maturidi Nickli Üyeden Alıntı
  Fatma hanım hastalığın kaynağı bağırsaklar ışın veya kortizonun etkili olması mümkün değil. Bağırsaklarınız rehabilite olursa belki iyileşir. Buda Gökçek İksir, Gökçek Tonik ve çörekotu yağı ve balla mümkün olabilir. Bir yemek kaşığı çörekotu yağına bir tarlı kaşığı bal karıştırılarak alınır. Tabii garantisi yok deneyip göreceksiniz.
  TESEKKUR EDERIM BEN BU HASTALIGIN karacıgerle ılgılı oldugunu bılıyordum.bırde sunu sormak ıstıyorum? daha once hıc vıtılıgoyu tedavı ettınız mı??sonuc ne oldu? en kısa zamanda almaya calısacagım
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 6. #6
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.596

  Standart

  Alıntı fatma çay Nickli Üyeden Alıntı
  TESEKKUR EDERIMBEN BU HASTALIGIN karacıgerle ılgılı oldugunu bılıyordum.bırde sunu sormak ıstıyorum? daha once hıc vıtılıgoyu tedavı ettınızmı??sonuc ne oldu? en kısa zamanda almaya calısacagım
  Sizden önce deneyenler oldu, bunlardan biri ile sıkca görüşüyoruz. Vitiligonun ilerlemesi durdu ve birazda küçüldü. Fakat bu arkadaş düzenli kulanmıyor. Düzenli kulansa muhtemelen iyi olurdu ve takriben 4-5 ay düzenli olarak Sinirli Ot Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Karaciğer çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (Çin tuzu, mısır şurubu, abur cubur, tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnenmeli, doğru ÇİĞNEME den yutulan besinler mide başta olmak üzere diğer organlara zarar verir.Hücre merkezlerinde bulunan mitokondrinleri soba veya mini atom sentraline benzetebiliriz.Sobaya kalitesiz kömürü doldurursanız duman içinde kalırsınız ve aşırı artık madde (kül, duman, is) ortaya çıkar.Çiğnenmeyen besinlerde kalitesiz kömür gibi hücreler, hücre araları, bağ dokuları ve bütün organlarda artık madde (cüruf) yoğunlaşmasına sebep olur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 7. #7
  fatma çay Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  4

  Standart

  bende bugun bı arkadasla konustum kendısı yurt dısındaymıs ve sızın ılaclarınızdan kullanmıs ve buyuk bı mıktarda gecmıs ılerlemesı durmus.. gercekten bu guzl bı ornek oldu.. butun vıtılıgosu olan arkadaslara duyuruyorum cozumsuz deıl ıns.. ıyı gunler

 8. #8
  engin. Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Jun 2007
  Mesajlar
  1

  Standart acil yardım...:(

  mrb.fatma hanım benim kızımda da(vitrigo) aynı sorun var ne yapacağımızı neredn bulacağımızı bilemiyoruz bu ilaç yada herne ise bize bu konuda yardımcı olur iseniz çok mütesir olurum .iyi günler bana ulaşabileceğiniz mail.enginkaracaoglan@hotmail.com gsm:535 719 06 21 iş tlf.:0212 658 00 68

 9. #9
  igokcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  igokcek Çevrimiçi İbrahim GÖKÇEK
  Üyelik tarihi
  Jun 2005
  Bulunduğu yer
  istanbul fatih
  Mesajlar
  24.596

  Standart

  Alıntı engin. Nickli Üyeden Alıntı
  mrb.fatma hanım benim kızımda da(vitrigo) aynı sorun var ne yapacağımızı neredn bulacağımızı bilemiyoruz bu ilaç yada herne ise bize bu konuda yardımcı olur iseniz çok mütesir olurum .iyi günler bana ulaşabileceğiniz mail. enginkaracaoglan@hotmail.com gsm:535 719 06 21 iş tlf.:0212 658 00 68
  Evet o arkadaş Sinirli Ot Forte, Kordisep Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Karaciğer çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (Çin tuzu, mısır şurubu, abur cubur, tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Her Lokma en az 30 defa çiğnenmeli, doğru ÇİĞNEME den yutulan besinler mide başta olmak üzere diğer organlara zarar verir.Hücre merkezlerinde bulunan mitokondrinleri soba veya mini atom sentraline benzetebiliriz.Sobaya kalitesiz kömürü doldurursanız duman içinde kalırsınız ve aşırı artık madde (kül, duman, is) ortaya çıkar.Çiğnenmeyen besinlerde kalitesiz kömür gibi hücreler, hücre araları, bağ dokuları ve bütün organlarda artık madde (cüruf) yoğunlaşmasına sebep olur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.
  BitkiselTedavi.com - Resmi Satış Sitesidir.

 10. #10
  ezuq Çevrimd??? Acemi
  Üyelik tarihi
  Nov 2007
  Mesajlar
  1

  Standart

  Alıntı igokcek Nickli Üyeden Alıntı
  Evet o arkadaş Gökçek İksir, Gökçek Kan çayı ve çörekotu yağı ve balı kulandı. Günde 5 defa 2 yemek kaşığı Gökçek İksir, bir litre kan çayı ve 5 defa bir tatlı kaşığı çörek otu yağını bir tatlı kaşığı balla karıştırarak aldı. Bu üç ürünle durumu düzeldi
  kardes bunları nerden alacaz peki

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 30
  Son Mesaj: 10-21-2016, 16:12
 2. Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 12-15-2012, 15:11
 3. Vitiligo, beyaz leke hastalığı
  By serife in forum Deri Hastalıkları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-27-2012, 11:10
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-21-2012, 14:24
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-19-2012, 16:40

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
doğal tedavi, bitkisel tedavi, sağlık bilgileri, himalaya tuzu, epimediumlu macun, çay ağacı yağı, Aloevera, şifalı bitkiler, alternatif tıp, vücut sağlığı, tuz lambası, gazete haberleri